Avalon » Serie komiksowe » Heroes For Hire vol. 3 » Heroes For Hire vol. 3 #12

Heroes For Hire vol. 3 #12

Postacie
Zapowiedź

Heroes For Hire wybierają się... na wybrzeże Jersey. Gdy sprawy z atlantydzkim narkotykiem Hook zaczynają wymykać się spod kontroli, Misty Knight postanawia załątwić ten biznes raz na zawsze. Z pomocą przyjdą jej Moon Knight, Paladin oraz... specjalista od spraw wodnych, Stingray.

Cytat

Control: "Come on, you know you're the only page I have bookmarked in the Dictionary o Hire-able Hotties With Handguns."
Silver Sable: "Not even a real book."
Control: "Is so."

Streszczenie

Control łączy się z bohaterem, pytając, czy jest do wynajęcia. Znajdujący się na drugim krańcu kraju, w Los Angeles, Moon Knight podkreśla, że robi jej jedynie małą przysługę i przypomina, że wspominała ona o handlu Hook. Kobieta wyjaśnia, że właściciel miejsca, do którego próbuje się wedrzeć Spector, zajmuje się finansami jednego z największych dostawców tego narkotyku w Nowym Jorku. Dodaje też, że choć dystrybutorzy Hook na zachodnim wybrzeżu są zbyt silni, by ich organizacja była sobie w stanie z nimi poradzić, biznes na wschodzie jest nadal w powijakach. Moon Knight tymczasem dociera do "bankiera" i zamierza zadać mu parę pytań.

Wkrótce później. Control łączy się z Silver Sable, patrolującą Coney Island na motocyklu i przekazuje jej zdobyty adres. Najemniczka wpada do laboratorium Hook i zaczyna strzelać do znajdujących się tam pracowników. Jeden z nich zaczyna uciekać, powala go jednak czekający pod drzwiami Paladin. Widząc kolegę po fachu, Sablinova pyta, ile Control mu płaci, a gdy słyszy, że najemnik pracuje za darmo, nie może ukryć zdziwienia. Pyta, czy Paladin podkochuje się w Control, ten jednak ucisza ją stwierdzając, że chroni pewne interesy. Misty tymczasem informuje ich, że ich działania dały pożądany skutek – pozostali handlarze próbują uciec na pokładzie motorówki. Pyta, czy Paladin będzie w stanie dostać się tam na czas, a gdy ten stwierdza, że nawet pożyczywszy motocykl Sable jest oddalony od doków o dobre kilka minut, Control wzywa posiłki.

Stingray rusza w kierunku portu prosząc, by operatorka przekazała jego honorarium wybranej przez niego organizacji charytatywnej, po czym wpada na pokład motorówki i, niewiele sobie robiąc z ostrzału, powala pasażerów. Wtedy zauważa, że ma nieoczekiwane towarzystwo – Namor chce wiedzieć, co się dzieje. Control prosi, by Walter przekazał królowi Atlantydy słuchawkę, po czym wyjaśnia mu, że reprezentuje organizację Bohaterów do Wynajęcia. Chcieli, by Sub-Mariner ich zauważył, dlatego też zaczęli mącić wodę. Gdy Namor pyta, jaki miała ona w tym cel, Misty wyjaśnia, że niektórzy jego poddanych produkują i sprzedają na lądzie Hook. Upewniwszy się, że władca wie, czym jest ten narkotyk, dodaje, że jej ugrupowanie nie jest na tyle silne, by zająć się nimi wszystkimi, Namor jest jednak w stanie to zrobić. Po namyśle, Sub-Mariner oświadcza, że nie pozwoli, by ktoś oczerniał w ten sposób dobre imię Nowej Atlantydy i obiecuje w przeciągu tygodnia rozwiązać problem. Gdy się rozłącza, Control stwierdza, że właśnie tak się to robi.

Pół godziny później. Właśnie przybyły Paladin pyta, jak poszło, a gdy słyszy, że problem Hook można oficjalnie uznać za rozwiązany, proponuje piwo na dachu. Tam Misty stwierdza, że powinni wymyślić jakieś hasło dla swojej drużyny, jak "Avengers Assemble" Mścicieli, Paladin odpiera więc, że mogą jakieś wynająć.

Autor: S_O

Galeria numeru

Heroes For Hire vol. 3 #12 Heroes For Hire vol. 3 #12 Heroes For Hire vol. 3 #12 Heroes For Hire vol. 3 #12 Heroes For Hire vol. 3 #12 Heroes For Hire vol. 3 #12 Heroes For Hire vol. 3 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.