Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 3 » Daredevil vol. 3 #3

Daredevil vol. 3 #3

Daredevil vol. 3 #3

"Sound and Fury"

Postacie
Zapowiedź

Bez możliwości pracy jako adwokat, Matt Murdock znajduje nowy sposób na pomoc niewinnym ludziom... i z pewnością was on zaskoczy. Nowe status quo Daredevila zaczyna się właśnie tutaj, ale jeśli Klaw dopnie swego, to zakończy się również tutaj.

Streszczenie

Daredevil jest uwięziony w jakiejś maszynie, do której jest też połączony. Wyczuwa, że koło niego są jakiejś stworzenia, a także coś jak bicie serca, tyle, że dosyć dziwne. Czuje, że zbliża się do niego humanoidalna postać. Odczuwa coś dziwnego w fali dźwiękowej. Przybysz oznajmia, że już się spotkali i nazywa się Klaw. Matt przypomina sobie kim jest jego oprawca – człowiek przemieniony w żyjący dźwięk – rywal Fantastic Four i Black Panthera. Tyle, że ostatnio został zamieniony w falę elektromagnetyczną nadawaną w kosmos. 

Foggy przychodzi do Jobraniego. Okazuje się, że mężczyzna słyszy głosy, które każą mu odpuścić sprawę. W takim wypadku mężczyzna nie będzie się w stanie bronić przed sądem, a żaden adwokat nie weźmie tej sprawy

Klaw tłumaczy Daredevilowi, że jest tylko echem oryginału. Im dłużej pozostawał niezależny, tym bardziej się rozpraszał. Dlatego pracuje nad anteną, która zlokalizuje sygnał Klawa i ściągnie go na Ziemię. Stworzył przy tym wadliwe echa samego siebie, aby przyśpieszyć pracę. Dlatego musiał też jakoś odciągnąć od tego wszystkiego właściciela budynku – Jorbaniego.

Tymczasem Matt próbuje się wydostać z plątaniny kabli. Stara się zrobić to niepostrzeżenie, ale w pewnym momencie maszyna do której jest podłączony zostaje uruchomiona, aby Klaw zmaterializował się w ciele Murdocka, przez co ten musi działać szybko. Zaczyna się więc mocno śmiać . Aparatura do której jest podłączony tylko to wzmacnia i wytwarza potężną falę dźwiękową. Echa Klawa nie wiedzą co się dzieje i Daredevil to wykorzystuje. Rozwala maszynę i ucieka wraz z specjalnym hełmem-odbiornikiem na ulicę.

Aparatura osłabiła zmysły Matta, przez co ma problemy z poruszaniem się. O mały włos nie wpada pod samochód. Dzięki temu doganiają go echa Klawa. Wywiązuje się walka, podczas której Daredevil niszczy hełm a jego przeciwnik powoli rozpada się na części. Niestety Murdockowi nie udaje się ustalić kto pomagał złoczyńcy. Musi się pocieszyć tym, że jego Jobrani może teraz bezpiecznie wziąć udział w rozprawie

Później. Matt jest zdenerwowany, że każdy wie o słyszeniu głosów przez Ahmeda. Foggy prosi, aby Murdock na niego nie krzyczał, za co Śmiałek przeprasza, ponieważ ma uszkodzony słuch po ostatnich wydarzeniach. 

Matt udaje się do Jobraniego, aby pomóc mu przygotować się do obrony w sądzie.

Ahmed wygrywa w sądzie.

Matt i Foggy świętują w pubie. Murdock stwierdza, że od teraz będą firmą, zajmującą się przygotowywaniem klientów, do tego by potrafili się sami reprezentować w sądzie.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Daredevil vol. 3 #3 Daredevil vol. 3 #3 Daredevil vol. 3 #3 Daredevil vol. 3 #3 Daredevil vol. 3 #3 Daredevil vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.