Avalon » Serie komiksowe » Black Panther: The Man Without Fear » Black Panther: The Man Without Fear #523

Black Panther: The Man Without Fear #523

Black Panther: The Man Without Fear #523

"Fear and Loathing in Hell's Kitchen" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Fear Itself Tie-In. Gdy Manhattan i cały świat jest opanowany przez chaos, brutalna walka o duszę miasta rozgrywa się pomiędzy American Panther i nowonarodzonym Hate-Mongerem.

Cytat

American Panther: "There's only room for one Panther around here."
Black Panther: "My thoughts exactly."

Streszczenie

Gdy na komisariacie gasną światła, urządzenie ukryte za kołnierzem Sofiji wydaje sygnał, który, na odpowiedniej częstotliwości, otwiera kajdanki jej i Black Panthera. Wtedy rzuca się ona do kosza, gdzie ukryte zostały dwie pary noktowizorów i wyrzutnia strzałek ze środkiem usypiającym. Podczas gdy ona zajmuje się nadal przytomnymi policjantami, T'Challa atakuje Hate-Mongera, zostaje jednak powstrzymany przez American Panthera. Wtedy jednak Wakandyjczyk ujawnia, że dał się mu pokonać tylko po to, by zyskać na czasie, po czym sprowadza przeciwnika do parteru. Gdy jednemu z policjantów udaje się ponownie włączyć prąd, okazuje się, że Hate-Monger uciekł, T'Challa rusza więc w pogoń.

Pół godziny później. Hate-Monger zebrał tłum ludzi przed budynkiem wykorzystywanym przez grupę imigrantów jako azyl, gotów spalić wszystkich w środku. Pierwszy człowiek, który ogłasza, że mu pomoże, zostaje jednak powalony przez przybyłego Black Panthera. Bohater wskakuje na podium, na którym stoi jego przeciwnik, który chełpi się, że będzie w stanie kontrolować to ciało nawet, jeśli będzie martwe i że nie jest on w stanie niczego zrobić. T'Challa jednak się z tym nie zgadza i przytwierdza urządzenie do czoła niedoszłego dyktatora. Wtedy zostaje zaatakowany przez rozwścieczoną tłuszczę, po jego stronie stają jednak imigranci z budynku. Wolny, Panther sięga po swoje urządzenie, atakuje go jednak American Panther, którego król Wakandy powala jednym ciosem. Następnie w końcu uruchamia swoje urządzenie, wysyłając "duszę" Hate-Mongera tam, skąd przybyła. Bigot traci kontrolę nad tłumem, okazuje się jednak, że nie zmieniło to podejścia American Panthera, którego po krótkiej walce T'Challa rzuca w tłuszczę.

Wkrótce później, po przybyciu policji, Josh Glenn zostaje aresztowany za próbę przejęcia kontroli nad posterunkiem policji. Za kratki trafia też American Panther, który jednak stracił swój kostium – funkcjonariusze znaleźli go w samej bieliźnie.

Później tej nocy Black Panther włamuje się do biur FBI, gdzie hakuje bazę danych i usuwa wszystkie pliki związane z Foggym Nelsonem.

Dwa dni później, gdy wojna z Serpentem już się skończyła, Nowy Jork jest w odbudowie, podobnie jak Devil's Diner. Na miejscu zjawia się Chambliss, który stwierdza, że Okonkwo niekoniecznie jest taki zły, wyjaśnia, że bistro przez długi czas było częścią jego życia i pyta, czy znajdzie się dla niego jakieś zajęcie. T'Challa oddaje go w ręce Sofiji, która, z czystej złośliwości, wysyła go do czyszczenia toalet.

Gdzieś indziej. Pewien człowiek ubiera się w kostium American Panthera, stwierdzając, że gdy tylko zobaczył ten strój, wiedział, że jest on dla niego stworzony. Dodaje, że świat od lat czekał na jego powrót – a teraz przyszła na to pora.

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther: The Man Without Fear #523 Black Panther: The Man Without Fear #523 Black Panther: The Man Without Fear #523 Black Panther: The Man Without Fear #523 Black Panther: The Man Without Fear #523 Black Panther: The Man Without Fear #523 Black Panther: The Man Without Fear #523 Black Panther: The Man Without Fear #523

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.