Avalon » Serie komiksowe » FF » FF #9

FF #9

FF #9

"Burn It Down"

Postacie
Zapowiedź

Zła Future Foundation znajduje się w samym środku wojny czterech miast, która rozrasta się na całe uniwersum Marvela.

Streszczenie

Wieczne Miasto. Doom, niewzruszony faktem, że stoi w płomieniach, powstaje na nogi i jednym zaklęciem gasi ogień. Gdy król Latverii bierze Diablo za fraki, Thinker próbuje go przekonać, by zrobił coś nieprzewidzianego i darował im, Victor jednak decyduje się tego nie robić i atakuje.

Attilan. Medusa, Reed, Nathaniel i Spider-Man zostają przeteleportowani do miasta przez Lockjawa. Tam królowa przedstawia im swoje nowe "siostry", cztery pozostałe żony Black Bolta. Wkrótce na miejscu zjawia się król we własnej osobie, który, ustami Medusy, zapewnia, że nadal ceni sobie swą przyjaźń z Richardsem. Dodaje jednak, że są rzeczy, które musi zrobić – odczytali myśli jednego z alternatywnych Reedów i znają ich plany, które stoją w sprzeczności z ich własnymi, dlatego sami się z nimi rozprawią. Gdy Fantastic pyta, co się stanie, jeśli się na to nie zgodzi, królowa Avoe odpiera, że nie dają mu wyboru.

Budynek Baxtera. Bentley pokazuje Valerii dwie paczki z drugim śniadaniem i każe jej wybrać jedną. Ta, na podstawie mimiki chłopca, domyśla się, gdzie ukryty jest smakołyk, a gdzie paskudne, zdrowe jabłko, i bez wahania wybiera to pierwsze. Następnie pyta, co klon Wizarda myśli o pomieszczeniu, w którym się znajdują, ten odpiera więc, że podoba mu się jego tajemnicza i mroczna atmosfera – w sam raz nadająca się na kryjówkę dla superłotra. Dziewczynka dziękuje mu za szczerość, ten więc odpiera, że mógł kłamać i równie dobrze tajne laboratorium Mr. Fantastica, w którym ukryty jest Most, może być najbezpieczniejszym miejscem na świecie.

Attilan. Reed pyta, dlaczego Black Bolt chce zrobić to, o czym mówią, Medusa odpowiada więc pytaniem: jak długo mają czekać, podczas, gdy jego działania nie przynoszą skutku? Następnie przedstawia mu próbkę sprawiedliwości Inhumans, gdy do ataku przystępują elitarne jednostki Attilanu.

W Wiecznym Mieście Wizard i jego podwładni decydują się ewakuować, podczas, gdy grupka post-Moloidów prowadzi swego "stwórcę", High Evolutionary'ego, do jego dawnego wynalazku. Alternatywni Reedowie również postanawiają się wycofać, by dać napastnikom pozory zwycięstwa, Mole Man wyśmiewa jednak ich nieumiejętność przyznania się do klęski i wzywa jednego ze swych potworów, by wrócić do swego królestwa. Wtedy do walki włącza się prowadzący gigantyczną machinę bojową Maximus, który wysadza rakietą urządzenie High Evolutionary'ego. Choć osłony chronią Reedów przed ogniem, jeden z nich zostaje szybko obezwładniony przez Tritona. Drugi alternatywny Richards, ten, który mierzył się z Doomem, również zostaje otoczony przez Inhumans i w końcu znokautowany przez Karnaka. Podczas, gdy obezwładnieni przybysze z innych światów, a także zdradzieccy łotrzy, zostają zabrani do lochów Attilanu, Karnak przekazuje Victorowi zaproszenie do miasta, dodaje jednak, że wolałby, gdyby im odmówił. Doktor początkowo zamierza mu pokazać, co spotyka tych, którzy ośmielają się mu rozkazywać, zauważa jednak w oddali trzeciego z Reedów – założyciela Rady – i stwierdza, że w istocie podziękuje za zaproszenie. Wkrótce jednak zostaje zaatakowany przez alternatywnego Richardsa, który wyśmiewa go i stwierdza, że Victor nie jest nawet w stanie sobie wyobrazić, ile razy już z nim walczył i ile razy go uwięził. W końcu udaje mu się zajść Dooma od tyłu i założyć mu obrożę kontrolną. Upewniwszy się, że Reed z tego świata wyjaśnił łotrowi, co Rada robiła z jego odpowiednikami, stwierdza, że Doktor przez jakiś czas będzie pracował dla niego, sądząc, że zyskawszy na czasie, znajdzie sposób, by się uwolnić. Dodaje jednak, że w końcu Doom spróbuje go zdradzić, a wtedy będzie zmuszony nastawić obrożę na pełną moc i zamienić umysł geniusza w papkę. Stwierdziwszy, że w końcu się zrozumieli, każe Victorowi przygotować się do podróży – Latveria jest ponoć piękna o tej porze roku.

Jakiś czas później, Attilan. Reed zauważa, że pozwolili jednemu z jego alternatywnych wersji uciec, Medusa zapewnia więc, że wyciągną z pozostałych dwóch więźniów, gdzie się może ukrywać i sugeruje, by bohaterowie opuścili miasto. Wie, że ich statki zostały zniszczone, dlatego prowadzi ich do Eldraca – Inhumana, który zmienił się w gigantyczne drzwi prowadzące tam, gdzie podróżnik jest najbardziej potrzebny. Spider-Man pyta, czy może ich przenieść w czasie, a Reed stwierdza, że jest tylko jeden sposób, by się o tym przekonać, po czym wszyscy trzej – Reed, Nathaniel i Spidey – przechodzą przez Drzwi.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF #9 FF #9 FF #9 FF #9 FF #9 FF #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.