Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #99

Journey Into Mystery #99

Journey Into Mystery #99

"The Mysterious Mister Hyde!"

Postacie
Streszczenie

Oniemiały z zachwytu tłum ludzi obserwuje jak Thor wzbija się w powietrze. Wśród nich znajduje się jedna osoba, w której bóg gromów nie wzbudza pozytywnych uczuć. Jest nią Mister Hyde, szykujący się do złożenia niezapowiedzianej wizyty Donowi Blake'owi.

 

Tymczasem Thor udał się do Asgardu, gdzie pononawia swoją prośbę o pozwolenie związania się z Jane Foster. Niestety Odyn jest nieugięty i po raz kolejny odmawia swemu synowi, wynikiem czego obaj denerwują się na siebie.

 

Na Ziemi w tym czasie Mister Hyde zmierza do gabinetu Blake'a. Znajduje się w nim, nieświadoma zbliżającego się niebezpieczeństwa, Jane Foster. Rozmyśla ona o Donaldzie, swojej miłości. Zastanawia się, jaki sekret powstrzymuje go przed ujawnieniem uczuć. Na ulicy przed gabinetem zaś, Hyde pogrążony jest w zupełnie odmiennych myślach. Myślach o swej sile, która równa się sile dwunastu mężczyzn. Myślach o przeszłości, kiedy on, Calvin Zabo, zgłosił się do Blake'a z prośbą o pracę, dzięki której miał nadzieję okraść znanego lekarza. Donald znając jednak złą renomę Zabo odesłał go, tym samym ściągając na siebie gniew Calvina. Zabo opracował również specyfik zmieniający go w Mister Hyde'a. Teraz jako superprzestępca zbliża się do gabinetu znienawidzonego lekarza.

 

Thor, nie wiedząc o zagrożeniu, wciąż prosi Odyna o pozwolenie na związanie się z Jane Foster. Bóg gromów chce by jego ojciec zapewnił Jane nieśmiertelność. Odyn sprzeciwia się, twierdząc, iż tylko najbardziej szlachetna osoba może otrzymać ów dar. Wściekły Thor podnosi młot na Wszechojca, który jednym ruchem ręki pokonuje krnąbrnego syna. Gdy sytuacja się uspokaja, Odyn daje Jane szansję. Jeśli udowodni ona swą wartość, wtedy stanie się nieśmiertelna. Rozradowany Thor wraca na Ziemię i zmienia się na powrót w swoją śmiertelną formę.

 

W tym momencie Mister Hyde włamuje się do gabinetu Blake'a. Donald widząc pałającego nienawiścią wroga, próbuje uderzyć laską  o podłogę, lecz czyni to zbyt wolno i Hyde wyrzuca go przez okno. Na ten widok Jane mdleje. Blake'owi tymczasem udaje się trafić laską w ścianę budynku i zmienia się w Thora. Gdy przybywa na powrót do gabinetu, Hyde'a już w nim nie ma. Jane odzyskuje przytomność, a Thor informuje ją, iż uratował Dona. Następnie odlatuje i, jako Blake, dzwoni do Foster by ją uspokoić.

 

Mister Hyde tymczasem podejmuje przestępczą działalność. Jego planowania przerywa jednak informacja radiowa, z której dowiaduje się o uratowaniu Blake'a przez Thora. Hyde kieruje więc swą nienawiść na boga gromów.

 

Następnego dnia zaś, dzieje się coś niezwykłego. Thor obrabowuje bank. Nikt nie jest w stanie go powtrzymać. Cień strachu zakrywa miasto, policja poszukuje podejrzanego.

 

[Kontynuacja w "Journey Into Mystery" #100]

 

"Tales of Asgard: Surtur, the Fire Demon!"

 

Scenariusz: Stan Lee

Rysunki: Jack Kirby

 

 

Odyn usłyszał, że Trole dołączyły do Surtura w walce przeciw Asgardowi. Wszechojciec osobiście atakuje więc krainę Troli. Pokonuje on hordę zabójczych bestii, które w strachu przed jego gniewiem zdradzają mu miejsce pobytu Surtura. Demon wyłania się z morza ognia i przypuszcza atak na Odyna, który ściąga z kosmosu fragmenty dawno zniszczonej planety. Uderzają one w Surtura. Wie on, iż nie jest w stanie pokonać Wszechojca, postanawia więc zniszczyć coś, co jest mu drogie – Ziemię. Wbijając się wgłąb planety, demon wybija jej fragment, który zaczął wokół niej krążyć, stając się Księżycem.

 

Odyn również przybywa na Ziemię. Wciąga elektro-magnetyczne cząsteczki kosmosu i sprawia, że planeta zaczyna się kręcić wokół własnej osi i Słońca. Co też robi po dziś dzień. Siła obrotów sprawia, że Surtur nie może się uwolnić z wnętrza Ziemi. Mający nadzieję na przebaczenie, demon daje Odynowi skrzydlatego konia. Liczy on teraz, że kiedyś gniew wszechojca ostygnie i uwolni on swego wroga.

-----------------------------------

Ponadto ukazała się historia science fiction "Stroom's Strange Solution".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Journey Into Mystery #99

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.