Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #98

Journey Into Mystery #98

Journey Into Mystery #98

"Challenged by the Human Cobra!"

Postacie
Streszczenie

Thor wybucha gniewem. W amoku niszczy gabinet dra Blake'a. Przyczyną jego nagłej eksplozji jest niemoc w spełnieniu miłosnym z Jane Foster. Po przemianie w Donalda dokończa dzieła zniszczenia i rozpaczając wspomina odejście ukochanej. Jego rozmyślania przerywa Odyn, który wzywa swego syna do Asgardu.

 

Ojciec Thora radzi bogowi gromów zapomnieć o Jane. W przeciwnym wypadku nie zazna on nigdy spokoju. Syn Wszechojca nie może jednak tego uczynić i powraca na Ziemię. Tam, jako Don Blake, postanawia udać się w podróż tam, gdzie nic mu nie będzie przypominać o utraconej miłości.

 

Tymczasem w pewnym laboratorium, profesor Shecktor zbliża się do odkrycia lekarstwa na ukąszenie węża. Nie wie jednak, iż jego pomocnik jest zazdrosny o sławę naukowca i szykuje się do zabójstwa. Do tego celu wykorzystać chce jadowitą kobrę.

 

Wieść o śmiertelnym ukąszeniu profesora wkrótce obiega Bombaj. Przypadkiem jest to również miejsce pobytu Blake'a. Okazuje się również, że profesor Shecktor jest dawnym nauczycielem Donalda. Przemieniając się w Thora rusza on odwiedzić konającego naukowca, który opowiada jak doszło do próby jego zabójstwa.

 

Asystentem profesora był Klaus, były skazaniec. Pozwolił on kobrze ukąsić Shecktora, po czym nie dał mu antidotum. Aby nie być podejrzanym o zabójstwo, morderca pozwolił samemu zaatakować się wężowi. Gad był jednak radioaktywny i, mimo że Klaus użył na sobie antidotum, to ukąszenie radioaktywnego węża sprawiło, iż nabył kobrzych zdolności.

 

Zostawiając umierającego naukowca, Thor rusza w poszukiwaniu Cobry. Udaje mu się odkryć, że przestępca uciekł z kraju i skierował się do Ameryki. Bóg gromów podąża jego śladem. Przybywa na lotnisko przed samolotem z Klausem na pokładzie. Gdy kryminalista opuszcza pokład, nie wie, iż jest śledzony przez najpotężniejszego herosa na Ziemi.

 

Cobra, tymczasem, włamuje się do fabryki chemicznej, nad którą chce przejąć kontrolę by stworzyć armię ludzi podobnych sobie. Jego negocjacje z właścicielami przerywa wtargnięcie Thora, który atakuje Cobrę. Przestępca używa licznych gadżetów by pokonać syna Odyna. Bezskutecznie. Udaje mu się jednak wytrącić mu z ręki młot. Nie wie, że bez niego bóg zmienia się w śmiertelnego Donalda Blake'a. Szukając wroga mija więc kulawego doktora, podczas gdy Thor atakuje go ponownie. Po krótkiej potyczce przestępca salwuje się ucieczką.

 

Cobra trafia następnie do gabinetu dra Andrewsa i jego pielęgniarki, Jane Foster. Przerażony lekarz zgadza się na wszystkie warunki kryminalisty, tym samym budząc niechęć w Jane, natychmiast zaczynającej żałować opuszczenia Blake'a. Zauważa ona za oknem Thora, rozbija więc szybę, by zwrócić jego uwagę. Bóg gromów atakuje, lecz Cobra bierze pielęgniarkę na zakładniczkę i próbuje uciec. Thor jest jednak sprytniejszy. Po odczekaniu chwili z zaskoczenia atakuje Klausa i ratuje Foster. Cobra w międzyczasie ucieka.

 

Na koniec Jane wraca do pracy u dra Blake'a, który nie kryje swej radości. Cobra zaś opracowuje nowe plany i przygotowuje się do kolejnych złych uczynków...

 

"Tales of Asgard: Odin Battles Ymir, King of the Ice Giants"

 

Scenariusz: Stan Lee

Rysunki: Jack Kirby

 

 

W Asgardzie rozbrzmiewa sygnał do walki. Odyn rusza aby zniszczyć Lodowe Giganty. W ogniu bitwy, Wszechojciec wraz z innymi bogami-wojownikami odbija atak mroźnego wroga. Sam Odyn jednak zostaje zaatakowany przez Ymira. Pojedynek kończy się uwięzieniem najpotężnieszego z Lodowych Gigantów w kręgu wiecznego ognia. Odyn zaś powróca na swój tron.

----------------------

Ponadto ukazała się historia science fiction "The Purple Planet".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Journey Into Mystery #98

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.