Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #2

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #2

Postacie
Zapowiedź

Zapowiedź utajniono.

Cytat

Miles: "Prepare to be freaked out like you've never been freaked out before."
Ganke: "Please don't take off your pants."

Streszczenie

Brooklyn, Nowy Jork. Miles biegnie ulicami, bez wysiłku omija wszelkie przeszkody. Kiedy ludzie zaczynają zwracać na niego uwagę, robi się niewidzialny i chowa w zaułku, by ochłonąć. Nie wierzy, że to się dzieje naprawdę.

Chłopak wraca do domu, gdy na ulicy zaczepiają go chuligani. Nieświadomy nowych umiejętności, najpierw lekko razi napastnika jadem, a kiedy ten wpada w furię, nokautuje go tym samym sposobem. Pozostali agresorzy zaczynają krzyczeć, że chłopiec jest mutantem. Miles ucieka.

Zagubiony bohater idzie do domu swego jedynego przyjaciela - Ganke`a. Przerywa mu zabawę Lego i wymaga na nim obietnicę, że dochowa tajemnicy. Następnie skupia się... i nic nie następuje. Znudzony Ganke zmienia więc temat i pyta o loterię, ale Miles ma ważniejsze sprawy na głowie. Strzela jadem w budowlę z Lego, a klocki rozsypują się po całym pokoju - przyjaciel jest zaintrygowany.

Miles opowiada mu wszystko, co stało się tego dnia. Pokazuje nawet dłoń, w którą ukąsił go pająk, jednak teraz nie ma już na niej śladu. Wyjawia swe obawy - że jest mutantem - i znika. Ganke uważa, że to fajne, ale Miles jest innego zdania.

Zaintrygowany chłopiec chce dowiedzieć się jak najwięcej o pająku i zacząć trenować moce przyjaciela, choć ten jest przerażony. Rozmowę przerywa pojawienie się ojca Milesa. Przyszedł zabrać syna do domu.

W drodze do domu, ojciec i syn zatrzymują się w Central Parku. Mężczyzna pyta, dlaczego Miles uciekł, na co ten odpowiada, iż bał się ewentualnej bójki między braćmi. Ojciec niechętnie przyznaje, że to było możliwe i zdradza synowi rodzinny sekret. Kocha brata, zawdzięcza mu życie, ale Aaron jest złodziejem. Razem odsiadywali wyrok za kradzież. Ojciec Milesa - po wyjściu - zrozumiał, że może mu się uda żyć lepiej, inaczej, z ukochaną u boku. Jednak, ze względu na to, że jego brat nigdy nie rozstał się z przeszłością, nie chce, by ten wywierał negatywny wpływ na jego jedynego syna. Zapewnia chłopca, iż - w chwilach wzburzenia - nie musi biegać do wuja, może porozmawiać z tatą.

W końcu Miles zaczyna mówić o tym, co go gryzie, ale wtedy mijają ich Human Torch i Iceman. Chłopiec jest zachwycony, ale ojciec wypowiada się szorstko i kategorycznie o mutantach. Chwila na wyznania minęła.

W środku nocy, Milesa budzi wiadomość od Ganke. Przyjaciel wysyła mu link do artykułu Bena Uricha, z którego dowiedział się, że Spider-Man też został ukąszony przez pająka. Miles nie jest mutantem, ale czy jest Spider-Manem? Chłopiec postanawia sprawdzić. Fakt, że może chodzić po suficie, wydaje się potwierdzać tę tezę.

Korekta: Morganka

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #2 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #2 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #2 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #2 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.