Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Ultimates » Ultimate Comics Ultimates #2

Ultimate Comics Ultimates #2

Ultimate Comics Ultimates #2

"The Republic is Burning" Part 2

Postacie
Zapowiedź

S.H.I.E.L.D. jest u kresu sił, Ultimates stracili jednego człowieka, a nowe zagrożenie wisi nad słabnącym imperium. Czy Fury wyciągnie jakiegoś asa z rękawa?

Cytat

Jarvis: "You sure you're up to this?"
Tony Stark: "Oh, not quite, but I'll be having a drink on the way..."

Streszczenie

Tokio. Jarvis każe kierowcy zatrzymać wóz, po czym przystępuje do reanimacji Tony'ego Starka. Ten odzyskuje przytomność. Jest wściekły, że próbowano pozbawić go życia jego własnym produktem. Jarvis chce jechać do szpitala, ale Stark każe mu zaczekać. Najpierw musi polecieć do Paryża. Chwilę potem Iron Man jest już w drodze.

Okolice Kopuły. Captain Italy zostaje złapany przez Children of Tomorrow i poddany bolesnym badaniom. Mieszkańców  Kopuły dziwi jego zmienione DNA. Gdy stwierdzają, że nie jest im już do niczego potrzebny, zabijają go. W takiej sytuacji Thor, który w tym samym czasie walczył z innymi Children of Tomorrow, używa swego młota. Jego potęga zadziwia mieszkańców habitatu. Stwierdzają natychmiast, że ich przeciwnik nie jest człowiekiem. By dowiedzieć się, kim jest, pozostaje im go złapać. Za wszelką cenę.

Triskelion, Nowy Jork. Nick Fury zostaje poinformowany, że w ciągu minuty Giant-Men i rezerwy żołnierzy S.H.I.E.L.D. z Europy wesprą Thora w Niemczech. Do tego wciąż nie ma kontaktu z Hawkeye'em. Jedyne, co agenci są w stanie zrobić, to  połączyć się z Iron Manem, który jest w drodze do Paryża. Zaplanował złożyć niezapowiedzianą wizytę znajomym z Kratos Club, którzy chcieli go zabić. Nick potrzebuje Tony'ego natychmiast w Niemczech, by pomógł w walce z nowym zagrożeniem i ma nadzieję, że Stark zdąży przed najgorszym.

Okolice Kopuły. Thor walczy z Children of Tomorrow, którym udaje się w końcu go złapać. Maker informuje ich, że mają do czynienia z bogiem. Children poddają w wątpliwość te słowa. Maker zapewnia, że nie kłamie i nakazuje jednej z podopiecznych zbadać Thora dokładniej. Wyznaczona do zadania informuje, że złapany przez nich bóg jest tylko częścią większej całości, którą uznaje za potencjalne zagrożenie dla ich istnienia. Chwilę potem armia Kopuły wyrusza, by zniszczyć Asgard.

Captains pomagają Thorowi się podnieść. Bóg piorunów nakazuje natychmiastowy pościg za armią. Captain Britain oświadcza, że członkowie Excalibur mu nie pomogą, gdyż z rozkazu władz europejskich i S.H.I.E.L.D. mają wracać do bazy. Z Thorem chce pozostać jedynie Captain France. Jamie nazywa towarzysza idiotą i odlatuje.

Asgard. Children of Tomorrow niszczą miasto bogów masakrując przy tym jego mieszkańców. Odyn w takiej sytuacji nakazuje Thorowi ukryć się w jedynym bezpiecznym miejscu, jakie oferuje World Tree. Chwilę potem władca Asgardu ginie. Thor nie ma wyboru. Jedyne co mu teraz pozostało, to ratowanie syna – Modiego. Chłopiec jest zdezorientowany. Thor, gdy już są przy World Tree, prosi o wybaczenie i umieszcza go wraz z Mjolnirem w jedynym bezpiecznym miejscu – pokoju bez drzwi. Nastepnie bóg piorunów rusza, by ostatni raz walczyć o Asgard.

Children of Tomorrow niszczą World Tree, a wraz ze śmiercią źródła mocy, bogowie tracą swe umiejętności. Tym samym Asgard znika z powierzchni Ziemi, a jego mieszkańcy spadają bezwładnie z nieba.

Iron Man pojawia się w ostatniej chwili by złapać i uratować pozbawionego mocy Thora.

To dzień, w którym zginęli bogowie. Na zawsze.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Ultimate Comics Ultimates #2 Ultimate Comics Ultimates #2 Ultimate Comics Ultimates #2 Ultimate Comics Ultimates #2 Ultimate Comics Ultimates #2 Ultimate Comics Ultimates #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.