Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Schism » X-Men: Schism #4

X-Men: Schism #4

X-Men: Schism #4

Part 4 of 5

Postacie
Zapowiedź

Nowy Hellfire Club zamierza wykorzystać chaos, jaki rozpętał się po wydarzeniach pierwszej części "Schism". Jak daleko posuną się X-Men, by ocalić od zagłady rasę mutantów?

Streszczenie

Cyclops, Oya i ranni wrócili na Utopię. Scott tłumaczy Idie, że ponosi pełną odpowiedzialność za to, co zrobiła. Oddaje dziewczynę w ręce Hope i jej zespołu, a sam łączy się z Nemezisem, który jest w zgliszczach muzeum.

Logan próbuje zniszczyć rekonstruującego się Sentinela, ale bez skutku. W końcu robot wyrzuca go daleko w wody zatoki i rusza wprost do celu – Utopii.

Cyclops chce wiedzieć, jakimi siłami dysponuje, ale Kukułki nie przekazują mu dobrych wieści. Praktycznie wszyscy X-Men są albo w terenie, albo w ambulatorium, niezdolni do walki. W tym momencie Scott zdaje sobie sprawę z tego, że zostali wrobieni w tą sytuację.

Strzela do powoli, ale nieuchronnie zbliżającego się Sentinela, ale nawet go nie spowalnia. Wtedy u jego boku stają Hope, Oya, Zero, Primal, Transonic, Velocidad, Anole, Dust i Rockslide. Mają zamiar walczyć o Utopię.

Logan, który właśnie wygramolił się z wody, jest innego zdania. Zaczyna kłócić się z Summersem, że wyspę należy ewakuować, bo nie można ryzykować życia dzieci. Cyclops nie widzi dzieci, tylko X-Manów. Podczas gdy się sprzeczają, wyrzucając sobie wszystko, co przez lata leżało im na wątrobach, Sentinel podchodzi coraz bliżej. Scott daje dzieciakom wolną rękę. Kiedy wszyscy decydują się zostać, wściekły Logan odchodzi.

Idzie do swojego pokoju. Tam otwiera sejf. Nakrywa go Kid Omega. Kiedy zauważa, co Wolverine trzyma w sejfie, jest zbyt dumny, by wziąć nogi za pas.

Sentinel jest już u wybrzeży wyspy. Cyclops i nastolatki mają rozpocząć bitwę, ale wtedy pojawia się Wolverine, trzyma w ręce detonator. Mówi, że wysadzi całą wyspę razem z tym cholernym żelastwem. Rozkazuje młodzieży, by rozpoczęli ewakuację.

Dzieciaki odchodzą, a Cyclops i Wolverine kontynuują sprzeczkę. Pierwszy uważa, że w chwilach zagrożenia gatunku nie mogą sobie pozwolić na nie użycie wszystkich atutów, jakie mają. Drugi jest zdania, że dzieci powinny pozostać dziećmi i że walka o przetrwanie odbierze im niewinność. Kiedy pyskówka schodzi na temat pewnego martwego rudzielca, dochodzi do rękoczynów.

Nie zważając do nieuchronnie zbliżającego się Sentinela, Cyclops i Wolverine zaczynają obijać sobie pyski.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

X-Men: Schism #4 X-Men: Schism #4 X-Men: Schism #4 X-Men: Schism #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.