Avalon » Serie komiksowe » Generation Hope » Generation Hope #11

Generation Hope #11

Generation Hope #11

"Schism" - part 2

Postacie
Zapowiedź

SCHISM TIE-IN. Jakie szanse mają młodzi mutanci w sytuacji, gdy nawet dorośli przywódcy Utopii nie wiedzą, co robić? Hope i jej przyjaciele stają w obliczu decyzji mogących zaważyć o ich życiu lub śmierci.

Cytat

Zero: "The world's watching. We run and it says, 'Hey.. You can build machines to hunt and kill mutants.' In other words, 'build machines to hunt and kill mutants. It works.' And we're one step closer to X-genocide. We stand and fight? We show that what's ours is ours. And get to punch a death camp on legs in the face."

Streszczenie

Utopia. Idie obserwuje zbliżającego się do wyspy Sentinela i stwierdza, że mogłaby unieruchomić go, zamrażając wodę wokół robota i uderzyć w niego całym tym zaabsorbowanym ciepłem. Dodaje, że nie jest pewna, czy przeżyłaby tę akcję, Gabriel więc radzi jej, żeby się nie przekonywała i zapewnia, że wszystko będzie dobrze.

Nieopodal Laurie przypomina Hope, że poza Cyclopsem, na wyspie nie znajduje się ani jeden pełnoprawny X-Man i sugeruje przygotować się do ewakuacji, Mesjasz jednak nie zgadza się i wręcza jej broń. Wściekła, Transonic przypomina, że większość ich zespołu jest jeszcze nieletnia, dodaje też, że nie widzi sensu walki o "głupi kawał skały". Wtedy do dyskusji włącza się Kenji, stwierdzając, że ten "głupi kawał skały" należy do nich i przypomina wystawy poświęcone apokaliptycznym przyszłościom w Muzeum – doszło do nich dlatego, że mieszkańcy tych światów na to pozwolili, myśląc tylko o przeżyciu gatunku i poddając się represjom zamiast stanąć do walki. Wysłuchawszy go, Laurie odpiera, że może on zostać, jeśli chce, ona sama jednak zamierza zabrać Idie w bezpieczne miejsce. Hope jednak rozkazuje jej zostać, a następnie pyta Oyę o jej zdanie. Ta, po chwili zastanowienia, stwierdza, że powinni trzymać się razem – są w końcu rodziną.

Słysząc to, Hope stwierdza, że jeśli Laurie nie chce opuścić przyjaciółki, będzie musiała walczyć u ich boku, wtedy jednak Transonic wybucha i atakuje Mesjasza. Gabriel chce przerwać walkę, sam zostaje jednak zatrzymany przez Teona. Po chwili jednak Idie krzykiem prosi, by przestali, wyjaśniając, że gdy została znaleziona, jej rodzice próbowali walczyć z władzami, co nie zawsze się zdarza. Stwierdza, że jakkolwiek źle by nie było, walcząc między sobą jedynie pogorszą sprawę. Ochłonąwszy, Laurie zgadza się walczyć, podkreśla jednak, że to nie koniec.

W tym momencie na miejscu zjawiają się "starzy" młodzi mutanci pod wodzą Prodigy'ego, który stwierdza, że sami doszli do podobnych wniosków i też zamierzają walczyć. Wtedy głos zabiera Pixie, która przypomina wszystkim cenę, jaką trzeba będzie zapłacić. Wskazując swoje obandażowane ramiona stwierdza, że zwykle jednym zaklęciem sprowadziłaby z powrotem X-Men, jednak w czasie walki z jednym ze starych Sentineli została ranna i teraz, pod wpływem środków przeciwbólowych, nie jest w stanie się wystarczająco skoncentrować. Dodaje jednak, że gdyby była choć odrobinę bliżej robota, pewnie straciłaby obie ręce. W dodatku jest pewna, że przeciw nowemu Sentinelowi niektórzy z nich zginą. Nie zamierza jednak uciekać – jest X-Manem, a to zobowiązuje.

Gdy wszyscy udają się do Cyclopsa, Gabriel gratuluje Megan przemowy i komplementuje jej walijski akcent, podczas gdy Laurie podchodzi do Hope i stanowczo podkreśla, że tak, czy inaczej, po tej walce Idie ma opuścić Utopię. Gdy młody Mesjasz ją zbywa, do Transonic podchodzi Kenji, zapewniając, że w razie czego, następnej nocy będzie mógł zabić Hope we śnie, a po tym będą mogli być łotrami. Patrząc jednak na zbliżającego się do Utopii Sentinela, dodaje jednak, że na razie będą musieli być bohaterami.

Autor: S_O

Galeria numeru

Generation Hope #11 Generation Hope #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.