Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #255

X-Men: Legacy #255

X-Men: Legacy #255

"Five Miles South of the Universe" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Próbujący odnaleźć przyjaciół, Rogue, Magneto i Gambit znajdują się w samym środku międzygalaktycznej wojny na stacji kosmicznej zmierzającej w kierunku umierającej gwiazdy. Czas na uratowanie Havoka, Polaris i Marvel Girl szybko ucieka...

Cytat

Polaris: "This seems cruel."
Havok: "You know what Shi'Ar did to these people, Lorna. The torture of an enemy isn't just a right. It's a sacrament."

Streszczenie

Mimo próśb Sovela, Glitter nie strzela do Rogue. Ziemianka wyzwała go na Arin'nn Haelar, pojedynek o przywództwo - święty rytuał, którego zasad muszą przestrzegać nawet tacy przestępcy, jak oni. Redhand odzyskuje humor, kiedy dowiaduje się, że może  wyznaczyć kogoś, by walczył w jego imieniu. Wybiera Horse'a.

Żołnierze Shi'ar znaleźli bazę klanu Grad Nan Holt, który zaatakował ich wcześniej. Wśród insektów są przedstawiciele rasy, nie rozpoznawanej przez skanery. Dowódca Shi'ar nakazuje bombardowanie. Gambit protestuje - Grad Nan Holt wzięli jeńców, więc Shi'Ar zabiliby własnych żołnierzy. Magneto mówi, że mutanci podejmą się negocjacji. Swoje słowa popiera pokazem siły - podnosi jeden z czołgów nad głowę dowódcy. Shi'ar postanawia naradzić się ze swoimi przełożonymi i odchodzi. Frenzy zarzuca Erikowi, że Magneto, którego znała, nie przejmowałby się losem zakładników. Lehnsherr odpowiada, że Grad Nan Holt wydają się najlepszym sposobem na odnalezienie Polaris. Czas, by odpokutował za to, że był złym ojcem.

Sovel ogłasza początek walki. Horse potężnymi uderzeniami przebija ściany, ale Rogue unika  ciosów i lekkim dotknięciem posyła go na podłogę. Zdumionego Redhanda informuje, że skoro on nie chciał walczyć, to i ona posłała do boju zastępstwo. Rachel przedstawia się zgromadzonym i mówi, że jeśli sięgną po broń, zrobi im to samo, co Horse'owi. Sovel chce rewanżu, ale ani Jat, ani Glitter nie chcą za niego walczyć.

Marvel Girl opowiada Rogue, że jej grupa odpowiedziała na wezwanie o pomoc i trafiła w środek wojny domowej na Gul Damar. Ale pozostali nie zdają sobie sprawy z tego, że prawdziwym wrogiem jest potężny telepata, przez którego Rachel spędziła ostatni tydzień w śpiączce.

Havok każe pojmanym Shi'ar opuścić celę. Jeden z nich, Imstari, tłumaczy Polaris, że jest naukowcem i może uchronić stację przed zniszczeniem w słońcu. Havok sugeruje, by powiedział to trybunałowi. Więźniowie zostają postawieni przed złożonym z trzech Grad Nan Holt sądem. Sędziowie nakazują Friendlessowi, "odbiorcy/nadawcy", przedstawienie rang i zbrodni jeńców. Ten oznajmia, że wszyscy - poza jednym - są żołnierzami, którzy mają na sumieniu wielu Grand Nan Holt. Ostatni jest technikiem, który zarządzał siecią energetyczną stacji. Sędziowie skazują żołnierzy na honorową śmierć. Korvus dokonuje egzekucji szybkimi ciosami miecza. Technik zaś zostaje skazany na powolne konanie. Przerażony widokiem narzędzi tortur Imstari pyta, kto będzie jego katem. Sędziowie odpowiadają, że on sam. Friendless zmusza go telepatycznie, by podniósł pierwsze ostrze.

Polaris komentuje, że to okrutne. Havok przypomina jej, że Shi'ar zniewolili tę rasę, a tortura przeciwnika jest sakramentem. W tym momencie Magneto obwieszcza, że przybywa w pokoju. Zaskoczony widokiem jego i Gambita, Alex prosi Grad Nan Holt, by nie strzelali. Remy mówi mu, że będą ich wspierać, kiedy wreszcie skończą tę maskaradę, ale Havok wyprowadza go z błędu - są tutaj, by upewnić się, że wyroki sądu zostaną wykonane. Friendless informuje sędziów, że nowoprzybyli Ziemianie działają wspólnie z Shi'ar. Magneto dodaje, że są otoczeni przez Shi'Ar, którzy upoważnili go do wynegocjowania rozejmu. Sędziowie odrzucają propozycję.

Dowódca Shi'ar obserwuje rozmowy przez lornetkę. Jego porucznik zauważa, że ściany tej komory zostały naruszone podczas walk. Jedna salwa wystarczyłaby, by je przebić. Próżnia wyssałaby wszystkich - Grad Nan Holt, Shi'ar i Ziemian. Dowódca rozkazuje, by kanonierzy się przygotowali.

Sędziowie nie ufają Shi'ar. Gambit mówi, że nie muszą im ufać - wystarczy, by wycofali swoje oddziały, zostawiając jeńców. Sędziowie odpowiadają, że przy życiu został już tylko jeden jeniec, i nie mogą go uwolnić - jego grzechy są zbyt ciężkie. Friendless zmusza Imstariego, by wbił sobie nóż w pierś.

Shi'ar zaczynają ostrzeliwać bazę Grad Nan Holt. Magneto prosi Gambita i Frenzy, by go ubezpieczali - ale zanim może cokolwiek zrobić, zostaje zaatakowany przez Polaris, która twierdzi, że choć jest jej ojcem, musi umrzeć za krzywdy wyrządzone Grad Nan Holt.

Korekta: Morganka

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #255 X-Men: Legacy #255 X-Men: Legacy #255 X-Men: Legacy #255 X-Men: Legacy #255 X-Men: Legacy #255 X-Men: Legacy #255 X-Men: Legacy #255

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.