Avalon » Serie komiksowe » Fear Itself: Uncanny X-Force » Fear Itself: Uncanny X-Force #3

Fear Itself: Uncanny X-Force #3

Postacie
Zapowiedź

W obliczu uciekającego czasu Jonathan Standish i jego Purifiers próbują zabić jak najwięcej ludzi nim "diabeł" przejmie ich dusze, a X-Force robią wszystko, by na czas odnaleźć główny cel Standisha i jego 'bombę umysłową'.

Streszczenie

Żołnierz Purifiers ma wizję, w której dostaje się do nieba. Na jego drodze staje Deadpool w stroju anioła. Obiecuje wpuścić nieszczęśnika do raju, jeśli ten wyjawi plany swojego szefa. Po chwili Psylocke wie już wszystko, co potrzebuje. Sprawiła, iż jej ofierze wydawało się, że bomba wybuchła i wszyscy zginęli. Bohaterowie odchodzą, jednak widzą mieszkańców miasteczka, którzy boja się ich tak samo, jak zabójcy, którego właśnie pokonali. Szczególnie zasmuca to Fantomexa.

Betsy zdaje raport reszcie drużyny. Standish był w Nebrasce, ale gdzieś się przeniósł. Stworzył bombę, która wytworzy pole elektromagnetyczne, pozwalające "wyłączyć" działanie ludzkiego mózgu. Właśnie nadaje pożegnalny przekaz. Zasięg jego broni będzie ogromny i ma zamiar zabrać ze sobą miliony dusz. Wolverine domyśla się, że jego celem jest NY.

Standish leci ze swoją bombą samolotem transportowym. Dwa wojskowe myśliwce wystrzeliwują w jego kierunku pociski. Piloci nie wiedza nic o niebezpiecznym ładunku. E.V.A. przyjmuje te pociski na siebie. Drużyna wypada ze swojego statku. Angel ma za zadanie powstrzymać szaleńca. Wolverine, Deadpool i Fantomex, dzięki swoim mocom, przetrwają upadek, a Logan dodatkowo łapie Betsy i osłania ja swoim ciałem. Archangel przebija się do kabiny pilotów i przejmuje stery. Nie udaje mu się jednak zapanować nad spadająca maszyną. Wyskakuje na dach, gdzie odcina skrzydła samolotu. Wrak spada na ziemię, ale nie wybucha. Standishowi udaje się wygrzebać i wyjść na zewnątrz - nie może uwierzyć, że wciąż żyje. Okazuje się, że wylądował przed kościołem. Sądzi, że to Bóg go uratował. Pióra Warrena ranią go, ale rewanżuje się celnym strzałem z pistoletu. Zostawia rannego bohatera i wraca do wraku, by zdetonować bombę. Jednak Deadpool odcina mu dłoń, tuż przed naciśnięciem guzika. Logan kończy egzekucję, pozbawiając szaleńca głowy.

Korekta: Morganka

Autor: Spell

Galeria numeru

Fear Itself: Uncanny X-Force #3 Fear Itself: Uncanny X-Force #3 Fear Itself: Uncanny X-Force #3 Fear Itself: Uncanny X-Force #3 Fear Itself: Uncanny X-Force #3 Fear Itself: Uncanny X-Force #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.