Avalon » Serie komiksowe » Alpha Flight vol. 4 » Alpha Flight vol. 4 #4

Alpha Flight vol. 4 #4

Alpha Flight vol. 4 #4

"With Many, Strength"

Postacie
Zapowiedź

FEAR ITSELF TIE-IN. Gdy zdradziecka Vindicator rekrutuje dawnych przeciwników Alpha Flight i tworzy grupę Alpha Strike, ścigani pozostali członkowie zespołu decydują się zawrzeć równie nietypowe sojusze.

Streszczenie

Gdzieś w Saskatchewan opancerzony wóz transportuje więźniów do tajnego obozu pracy. Jedna z zatrzymanych, reporterka Alice Hu, próbuje wyciągnąć informacje od strażnika, ten jednak wręcza jej jedynie hełm, prowadzi do egzoszkieletu i każe wziąć się do roboty.

Ontario. Guardian przyznaje Walterowi, że nie rozpoznaje już w Kanadzie kraju, który kochał. Langkowski odpiera, że na całym świecie zniszczenie sieją łotrzy uzbrojeni w magiczne młoty, naturalnym jest więc, że ludzie słuchają swych przywódców – a do tego, według Shamana, na całą sytuację ma wpływ potężna magia. Mac stwierdza jednak, że tak czy inaczej, Kanadyjczycy zdradzili wszystko, w co wierzyli. Rzucając wierzchnią warstwę swego kostiumu w dół wodospadu Niagara, dodaje, że nie zamierza dłużej nosić ich flagi.

Wkrótce później. Na granicy między Kanadą a Stanami celnicy otrzymują instrukcje, by zatrzymać Alpha Flight, gdy tylko się pojawią. Zostają jednak przechytrzeni przez Shamana, który rzucił na drużynę zaklęcie kamuflujące. Po chwili do furgonetki, którą podróżują bohaterowie, wraca ociekająca wodą Marrina, tłumacząc, że wzięła ostatnią "kąpiel" – w końcu nie wiadomo, jak długo będzie zamknięta w aucie. Zauważa brak Northstara, Aurora wyjaśnia więc, że jej brat wyruszył odnaleźć swego "współlokatora", krytykując przy tym jego priorytety i głośno zastanawiając się, kiedy w końcu znajdzie sobie żonę.

W Montrealu Northstar odkrywa, że jego mieszkanie jest w ruinie, zauważa też ślady krwi Kyle'a. Porywa więc sprzed pobliskiego komisariatu jednego z funkcjonariuszy i - trzymając go na znacznej wysokości - każe sobie powiedzieć, dokąd zabrano jego chłopaka. Mundurowy początkowo wyjaśnia, że agenci Departamentu H odsunęli policję od tej sprawy, lecz przerażony, przypomina sobie jednak o pewnej plotce, jakoby wszystkich więźniów wysłano do obozu gdzieś w północnym Saskatchewan.

Przedmieścia Ottawy. Agenci Departamentu H otaczają dom MacNeilów. David próbuje wyjaśnić, że nie mają nic wspólnego z "młotkowymi" i w życiu nie współpracowaliby z Guardianem. Przypomina, iż Vindicator jest jego kuzynką, wtedy jednak Heather pojawia się we własnej osobie, domagając się zwrotu córki, w przeciwnym razie grożąc krewnym śmiercią. Gdy zamiast tego, mężczyzna zaczyna ją wyklinać, Vindicator jednym ruchem pozbawia małżeństwa głów i odlatuje z córką, zaś agenci uzgadniają między sobą, że działała w samoobronie.

Siedziba Departamentu H. Heather, razem z córką, kieruje się do pomieszczenia, w którym ich nowi "rekruci" są "stabilizowani". Mimo protestów agenta Browna, Vindicator pokazuje im Claire, stwierdzając, że muszą wiedzieć, o co walczą.

Kawałek drogi za granicą, furgonetka Alpha Flight nagle się zatrzymuje – Snowbird, która ją prowadziła, wyczuwa bowiem wzrost potęgi Serpenta, co wywołuje u niej paroksyzm bólu. Shaman stwarza wizję stojącego w płomieniach Nowego Jorku, Guardian decyduje więc, że muszą pomóc Wolverine'owi – tylko pokonując źródło całego tego zamieszania, będą w stanie pomóc ludziom. Wtedy jednak pojawia się Northstar, stwierdzając, że Mac się myli.

Jakiś czas później, Saskatchewan. Shaman teleportuje drużynę na teren obozu pracy, wyjaśniając, że nie zrobił tego, by przenieść ich na drugą stronę granicy, ponieważ zostawiłby w ten sposób ślad – teraz jednak zasygnalizują swoją obecność - tak czy inaczej. Po chwili zespół dociera na miejsce pracy więźniów, a gdy Guardian, rozpoznawszy w używanych egzoszkieletach swój własny projekt, pyta, czemu Northstar potrzebuje ich pomocy, ten wskazuje na gigantyczny statek kosmiczny ukryty w pobliżu.

Wkrótce później zespół wkracza do akcji. Jean-Paul powala ludzkich strażników i zaczyna szukać wśród więźniów Kyle'a, podczas gdy reszta drużyny walczy z kosmicznymi robotami. Widząc, że sami nie mają szans na zwycięstwo, Hutson zwraca się do więźniów. Zdaje sobie sprawę z tego, że są przerażeni, ale znaleźli się w tej sytuacji dlatego, że ktoś bał się ich i tego, że będą walczyć o swoje państwo. A teraz, uzbrojeni w jedne z najpotężniejszych pancerzy na świecie, to właśnie mają szansę zrobić. Marrina gratuluje mu przemowy, dodaje jednak, że byłaby ona lepsza, gdyby wygłosił ją, ubrany we flagę. To powiedziawszy, rzuca Guardianowi wierzchnią warstwę jego kostiumu, stwierdzając, że ludzie wyrzucają do rzek najróżniejsze rzeczy. Z pomocą wyzwolonych więźniów, herosom udaje się pokonać kosmitów, a po bitwie Hudson ogłasza, że muszą zejść do podziemia – właśnie stali się rewolucją. Northstar próbuje powstrzymać Maca, ten jednak zapewnia, że wyswobodzą Kanadę – w tym także Kyle'a, gdziekolwiek by on nie był.

Ten budzi się, stwierdzając, że nigdy nie czuł się lepiej. Czyjś głos wyjaśnia, że był ciężko ranny,  jednak Unity uratowała go – obdarła ze wszystkich narządów i zbudowała na nowo – tak samo, jak kiedyś to się stało z jego rozmówcą. Gdy Kyle chce podziękować swemu wybawcy i nie wie, jak się do niego zwracać, ten, otoczony przez członków Alpha Strike – Citadela, Purple Woman, Ranarka i trzymającego Claire Wendigo, przedstawia się jako Master of the World.

Korekta: Morganka

Autor: S_O

Galeria numeru

Alpha Flight vol. 4 #4 Alpha Flight vol. 4 #4 Alpha Flight vol. 4 #4 Alpha Flight vol. 4 #4 Alpha Flight vol. 4 #4 Alpha Flight vol. 4 #4 Alpha Flight vol. 4 #4 Alpha Flight vol. 4 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.