Avalon » Serie komiksowe » X-Factor #224.1 » X-Factor #224.1

X-Factor #224.1

Postacie
Zapowiedź

Kolejne zlecenie prowadzi X-Factor Investigations do rodzinnego miasteczka Madroxa, w którym grupa odkrywa wielką tajemnicę.

Cytat

Guido: "So... The single mom. Did'ja do 'er?"
Jamie: "Guido! For crying out loud--!"

Streszczenie

Jamie i Layla są trzymani na muszce w stodole. Celuje w nich młody chłopak. Gdy ostrzegają go przed możliwością niekontrolowanego wystrzału, broń wypala. Z domu przybiega matka chłopca. Jamie próbuje jej wytłumaczyć, że doszło do nieporozumienia, ponieważ nie spodziewał się tutaj nikogo zastać. Zapytany o powód przybycia, odpowiada, że kiedyś mieszkał w tym domu.

Kobieta przedstawia się jako Sally, a jej syn to Terry. Madrox mówi, że zna osobę o takim imieniu, tyle że kobietę. Dodaje również, że pracuje ona, podobnie jak i on, w agencji detektywistycznej, która właśnie dostała zlecenie w tym mieście. Młody mężczyzna uważa, iż coś jest nie w porządku ze starszą kobietą mieszkającą nad sklepem z narzędziami, bowiem, jak twierdzi, cały czas przesiaduje przy oknie. Nie rusza się, nie je, nie korzysta z toalety. Po prostu siedzi i wygląda przez okno. Ponieważ policji to nie zainteresowało, a on nie jest za bogaty, zgłosił się do nich. Jamie przyznaje, że większość tych spraw przebiega rutynowo. Gdyby jednak tak się nie stało, to wierzy w swoich współpracowników i dlatego jest teraz tutaj, a nie z nimi. Postanawia jednak, że czas zmienić temat. Kobieta stwierdza, że jest zwykłą matką z dziesięcioletnim synem i nie jest tak interesująca jak oni. Terry pyta jakie są ich moce, skoro są super bohaterami. Layla oznajmia, że wie o różnych rzeczach i patrząc w oczy chłopca dodaje, że powinien się lepiej ukryć. Jamie dodaje w myślach, że to nie jedyna jej umiejętność. Potrafi również przywracać zmarłych do życia, ale za cenę ich duszy. Co mogło właśnie przytrafić się nie tak dawno temu ich towarzyszowi Guido, który zmarł i nagle powrócił do życia [patrz: X-Factor #218 – przyp. Sc0agar4k]. Pokazuje natomiast swoją moc i przy pomocy zwykłego tupnięcia nogą, przywołuje swój duplikat, który natychmiast zabiera się za ratowanie gotującej się zupy, którą jak twierdzi, trzeba przyprawić. Chłopak pyta, czy inni też mają swoje moce.

Madrox opowiada o innych. W tym samym czasie oni walczą, już z nie taką normalną starszą kobietą, tylko ze stworzeniem, które przyjąło jej postać. Zaczyna od imienniczki chłopca, Terry. Przyjęła ona imię Banshee i potrafi wywoływać uderzenie dźwiękowe, które uderza z wielką mocą. Jest również Longshot. Ma nieprawdopodobne szczęście, rzuca nożami z aż niemożliwą precyzją oraz potrafi odczytywać zdarzenia z przedmiotów. Następnie wspomina o Wolfsbane, która jest swego rodzaju wilkołakiem, potrafiącym jednak kontrolować swoje przemiany. Następny w kolejce, Rictor. Kiedyś potrafił wytwarzać trzęsienia ziemi. Obecnie bez mocy, czego nienawidzi. Są również Strong Guy oraz Shatterstar. Pierwszy jest niewyobrażalnie silny, drugi jest typem wojownika, z zamiłowaniem do mieczy. Ostatnią z jego grupy jest M. Potrafi w zasadzie wszystko, na co pozwala jej umysł. Kiedy cała grupa zbierze się razem, nie ma przed nimi wyzwania, któremu mogliby nie sprostać.

Okazuje się, że duplikat miał rację co do zupy. Sally przyznaje, że jest pod wrażeniem. Madrox wchłania go, przyznając, że tylko raz sprawiło mu to ból. Nie mija chwila, a do drzwi puka reszta grupy, już po skończonej walce.

Kwatera X-Factor, Nowy Jork. Terry opowiadając o walce ze stworzeniem, stwierdza, że kiedy przejęło jej umysł, wyczuła, że jest bardzo stare i czeka na coś. Nie wie jednak na co. Guido naciska na relację z matką (patrz cyt. numeru). Jamie broni się, że najbardziej zbliżył się do niej, gdy dał jej swoją wizytówkę, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy może potrzebować ich pomocy.

W tym samym czasie, Sally leży w kuchni w kałuży krwi, a na ścianie widnieje napis, zapisany tą samą krwią: "B.B. mówi: powinieneś się lepiej ukryć."

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

X-Factor #224.1 X-Factor #224.1 X-Factor #224.1 X-Factor #224.1 X-Factor #224.1 X-Factor #224.1 X-Factor #224.1 X-Factor #224.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.