Avalon » Serie komiksowe » Fear Itself: Hulk vs. Dracula » Fear Itself: Hulk vs. Dracula #2

Fear Itself: Hulk vs. Dracula #2

Postacie
Zapowiedź

Opętany, wzmocniony Hulk przedziera się przez amerykańskie wsie. Tylko jedna grupa może stanąć mu na drodze - wampiry! Dracula zbiera wampirze legiony do walki, ale ich wysiłki nie przynoszą spodziewanego rezultatu. Jedynym ratunkiem może być tajemnicza postać z przeszłości Draculi.

Streszczenie

Z wraku samolotu wyłania się kapitan Luna, wampirzyca obserwująca postępy Hulka. Po jakimś czasie docierając do doliny, w której Nul walczy z wysłanymi przeciw niemu potworami, gdzie wznawia transmisję.

W swoim zamku Dracula każe obserwować Hulka, aż ktoś znajdzie jakiś jego słaby punkt, Janus nie jest jednak przekonany, że im się to uda. Po zaledwie 22 minutach po rozpoczęciu starcia Nul stoi wśród ciał przeciwników, syn Draculi prosi więc ojca, by ten jeszcze raz rozważył propozycję Raizo Kodo.

Chwilę później. Uwolniony Raizo każe sobie dostarczyć wszystko, co wampiry wiedzą o Hulku, stwierdzając, że ma własne metody na odnalezienie słabych punktów przeciwnika. W zamian ofiarowuje się wysłać członków swego klanu, by spowolnić ich przeciwnika.

Jakiś czas później Forgiven zjawiają się w wiosce Pasnic w Rumunii, stwierdzając, że jej przerażeni mieszkańcy będą doskonałą przynętą na siejące strach monstrum. Podczas, gdy Ghost Blade, Inka i Quickshot pomagają w ewakuacji, Nighteyes i Visigoth przygotowują się do walki. Po chwili w miasteczku zjawia się Nul, samym swoim lądowaniem wywołując zniszczenia. Stwierdzając, że nie mogą tracić więcej czasu, Inka przeraża mieszkańców, zmuszając ich do ucieczki. Okazuje się jednak, że ktoś jest uwięziony w płonącym kościele, nie zważając więc na fakt, co to znaczy dla wampira, Quickshot wpada do świętego miejsca i wyciąga uwięzionego księdza na wolność. Visigoth tymczasem dopada do Hulka, jego najsilniejszy cios nie robi jednak większego wrażenia na Zielonym, który jednym uderzeniem posyła go przez kilka ścian.

W zamku Draculi Legat klanu Krieger stwierdza, że metody Raizo Kodo na nic im się nie przydadzą, już bowiem przejrzeli informacje, nad którymi wampir medytuje. Gdy jednak żąda wyników, Raizo łamie mu palec u dłoni, demonstrując ku rozbawieniu Draculi, jak Krieger wpływa na jego skupienie.

W wiosce przed Nulem staje Nighteyes, pewna, że jej szybkość pozwoli jej uniknąć ciosów przeciwnika. Jak jednak wielu przed nią, nie docenia ona Zielonego, który szybko ją chwyta i odrzuca. Wtedy jednak na miejscu zjawia się Ghost Blade, który, zmieniając się w mgłę, uniemożliwia opętanemu uderzenie go. Hulk wciąga więc powietrze i potężnym dmuchnięciem rozwiewa przeciwnika.

Legat próbuje przekonać Draculę, że jedyną ich szansą jest zebranie jak największej liczby wampirzych wojowników i uderzenie w Nula pełnią sił. Raizo Kodo tymczasem zrywa jedno ze zdjęć zawieszonych przed nim i wręczając je władcy wampirów stwierdza, że poszukiwali odpowiedzi w złym miejscu. Ogłasza, że Hulk jest zbyt potężny i że nie będą w stanie go pokonać niezależnie od liczebności armii, po czym odchodzi. Dracula nie zamierza go jednak zatrzymywać i każe Legatowi zebrać i uzbroić w ciągu godziny jak najwięcej wampirów. A wtedy ich naród ruszy na wojnę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fear Itself: Hulk vs. Dracula #2 Fear Itself: Hulk vs. Dracula #2 Fear Itself: Hulk vs. Dracula #2 Fear Itself: Hulk vs. Dracula #2 Fear Itself: Hulk vs. Dracula #2 Fear Itself: Hulk vs. Dracula #2 Fear Itself: Hulk vs. Dracula #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.