Avalon » Serie komiksowe » Fear Itself: Hulk vs. Dracula » Fear Itself: Hulk vs. Dracula #1

Fear Itself: Hulk vs. Dracula #1

Postacie
Zapowiedź

Tylko jedna rzecz stoi na drodze Hulka, teraz bezlitosnego sługi Seprenta – DRACULA I ARMIA WAMPIRÓW. Nie, nie zmyślam.

Cytat

Dracula: "We will find a way to stop him. The only other choice is our own destruction."

Streszczenie

Niebo nad Rumunią przecina kometa, w końcu uderzając w ziemię. Po chwili z krateru wyłania się zielona ręka.

Trzy godziny później. Oddział wampirów czeka na spotkanie z Nulem. Gdy zielone monstrum w końcu do nich dociera, przedstawiciel krwiopijców wita go, zapewniając, że naród wampirów, na którego terenie się znajduje, nie życzy mu złego i jest pewien, że będą w stanie dojść do porozumienia, które zadowoli wszystkich. Opętany Hulk nie jest jednak w nastroju do negocjacji i urywa głowę krwiopijcy, po czym rusza do walki z resztą wampirów.

Obraz starcia jest transmitowany do zamku Draculi, który każe znaleźć wszystko na temat ich nowego przeciwnika. Jego syn, Janus, szybko trafia na informacje na temat Bruce'a Bannera i jego żonie, Betty Ross znanej też jako Red She-Hulk, dodaje jednak, że nie mają do czynienia ze zwykłym Hulkiem. Zauważa, że na całym świecie pojawiły się istoty uzbrojone w magiczne młoty, siejące strach i zniszczenie, gdziekolwiek się zjawią. Władca wampirów stwierdza, że pozostałymi mogą zająć się herosi, Zielony jest jednak ich problemem i każe znaleźć rozwiązanie. Tymczasem wysyła przeciwko intruzowi oddział Charniputra.

Gdy jednak latające monstra docierają do Nula, ten jednym skokiem do nich dosięga i zabija. Gdy ląduje, ciska garścią kamieni w obserwujący go samolot, a ten się rozbija.

Wampiry badające tę scenę dochodzą do wniosku, że młot podwyższa i tak niesamowitą siłę Hulka, nagle jednak światła gasną, a gdy zostają zapalone z powrotem, przed Draculą staje Raizo Kodo wraz ze swoim klanem – Forgiven. Władca wampirów każe swoim ludziom spocząć, stwierdzając, że Kodo nie przybył, by z nimi walczyć, a ten potwierdza – przybył walczyć po jego stronie. Wyjaśnia, że atak Hulka wpływa na nich wszystkich i że muszą zapomnieć o starych przewinieniach i połączyć siły, by mieć jakąkolwiek szansę na jego powstrzymanie, Tepes nie jest jednak zainteresowany tą ofertą i wysyła ich do lochów.

Jakiś czas później. Jednemu z Forgiven, Visigothowi, zaczyna nudzić się w celi, wyrywa więc jej drzwi, stwierdzając, że może zabić jedynego strażnika i wydostać się na wolność. Raizo i Ghost Blade wyjaśniają więc, że ich uwięzienie jest jedynie jednym z etapów negocjacji z Draculą i że muszą po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Janus tymczasem spotyka się z ojcem, stwierdzając, że Raizo może mieć rację. Dracula jednak nie jest tym zainteresowany i ujawnia, że już wprowadził w życie własny plan. W tej właśnie chwili samolot zrzuca na drodze Nula do niedawna uwięzioną bestię, a chwilę później podobnie czyni cała eskadra, otaczając Zielonego potworami.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fear Itself: Hulk vs. Dracula #1 Fear Itself: Hulk vs. Dracula #1 Fear Itself: Hulk vs. Dracula #1 Fear Itself: Hulk vs. Dracula #1 Fear Itself: Hulk vs. Dracula #1 Fear Itself: Hulk vs. Dracula #1 Fear Itself: Hulk vs. Dracula #1 Fear Itself: Hulk vs. Dracula #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.