Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #40

Hulk vol. 2 #40

Hulk vol. 2 #40

"Omegex" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Myślisz, że masz w życiu pecha? Red Hulk chciał odwiedzić rodzinne okolice. Ale skończył walcząc z OMEGEXEM, NISZCZYCIELEM PLANET! TO jest pech.

Cytat

Uravo: "You assess the situation correctly. He will die today."
Zero/One: "Unless another variable is introduced."

Streszczenie

Boston, Massachusetts. Podczas, gdy reporter z pokładu helikoptera relacjonuje walkę Red Hulka z Omegexem [nie jest niestety powiedziane, czy to Mariusz Max Kolonko – przyp. S_O], wspominając, że zaalarmowany oddział wojska już się zbliża, by pomóc miastu, do walki dołącza Black Fog, atakując kosmitę. Wykorzystując chwilę na odetchnięcie, Rulk staje na nogi i wraca do walki, pytając, czy morderca przybył go zabić – na co uzyskuje zdawkowe "jeszcze nie".

Obserwująca walkę Uravo pokrótce wyjaśnia Annie, kim są Watcherzy, jak doszło do powstania Omegexa i czemu obrał on sobie za cel Czerwonego [patrz Hulk vol. 2 #28-29 – przyp. S_O]. Dodaje, że fakt, iż potwór walczy z Rossem, zamiast doprowadzić do destabilizacji jądra planety, świadczy o tym, że uznaje go za rasę odmienną od reszty ludzkości, ta więc pozostaje bezpieczna. Im dłużej jednak generał opiera się Omegexowi, tym większe ryzyko, że porzuci on walkę i zamiast tego doprowadzi do implozji planety.

Wtedy do pola walki zbliża się grupa rakiet, które rozpadają się w powietrzu, zasypując okolicę niewielkimi metalowymi kulkami... które wykorzystują gruz powstały podczas walki, by stworzyć oddział kamiennych wojowników. Również sam generał Fortean, w zbroi Redeemer, staje do walki, gotów powstrzymać Red Hulka. Annie próbuje go powstrzymać, Uravo przypomina jej jednak, że znajdują się w innej fazie, dla reszty świata są więc niewidzialne i niesłyszalne. Nie zamierza jednak przenieść LMD z powrotem do "prawidłowego" wymiaru, stwierdzając, że i tak wystarczająco zaingerowała, a gdy Annie protestuje, stwierdzając, że Rulk długo nie wytrzyma, Obserwatorka jedynie potwierdza.

Wtedy jednak na miejscu zjawia się Zero/One, oznajmiając, że może się to zmienić, jeśli dodadzą jeszcze jedną zmienną. Wyjaśnia zaskoczonej Uravo, że dowiedziała się o możliwości "fazowania się z rzeczywistości" od MODOKa, który wyjaśnił jej też, że jej chęć zniszczenia Czerwonego była jedynie pozostałością jej starego życia i chęcią zemsty. Uznawszy Rulka za nieodłączny element historii jej powstania, jak również jej absolutne przeciwieństwo, postanowiła wstrzymać swe ataki, teraz jednak Omegex przyspieszył sprawy. Próbując uratować przyjaciela, Annie przekonuje Zero/One, że tylko Red posiada odpowiedzi na pytania, które sobie zadaje, a choć ta uważa ta za mało prawdopodobne, postanawia przenieść Rulka do "ich" fazy.

W prawdziwej rzeczywistości, zobaczywszy, że Rulk zniknął, Fortean postanawia zająć się jego przeciwnikiem i razem ze swymi "kamiennymi żołnierzami" atakuje Omegexa, podczas, gdy Ross zbiera się w innej fazie. Annie sugeruje użyć jego umiejętności absorbowania energii, generał jednak przypomina, że wtedy straci swoją ludzką postać. To interesuje Zero/One, która zauważa, że jego życie to niekończąca się walka o przetrwanie, dlatego chęć utrzymania słabszej formy jest nielogiczna. Rulk rozpoznaje w swojej rozmówczyni naukowiec, którą znalazł w laboratoriach Omnisapient, po czym zauważa, że i tak nie może używać owej "słabszej postaci", bo miny ukryte w jego mózgu rozerwą mu głowę. Stwierdza, że to właśnie się dzieje, gdy ma się obsesję na punkcie mocy i bezpieczeństwa – całkowity jego brak.

Zero/One nie widzi jednak związku, po czym zabiera Rulka w "podróż" – wykorzystując różną prędkość rozprzestrzeniania się dźwięków i światła w różnych fazach, pokazuje mu jego dawne "ja", stare i zdesperowane, gdy rozpoczął swą współpracę z Leaderem i MODOKiem. Wyjaśnili mu wtedy, że do stworzenia najlepszych Hulków nadają się osoby, które były obecne przy pierwszej detonacji bomby gamma – nie tylko Banner, ale również Ross i jego córka. Ponownie przeżywając tę rozmowę, Thunderbolt stwierdza, że powinien był się domyśleć, że zmienią Betty w podobnego mu potwora. Zero/One nie rozumie, co miałby przeciw temu, skoro uratowało jej to życie, wściekły Thad stwierdza jednak, że nie ma czasu na wyjaśnienia, zwłaszcza, że Omegex właśnie niszczy Boston.

Technoorganiczna istota "zagląda" więc do teraźniejszości i odkrywa, że wszyscy "kamienni żołnierze" zostali już zniszczeni, a Omegex przygotowuje się właśnie do zadania ostatecznego ciosu Forteanowi. Rulk nalega, by przywrócić go na pole walki, gotów nawet poświęcić swoją ludzką formę, by pokonać przeciwnika. Zero/One, widząc, że logika wzięła górę, przywraca Rulka do "rzeczywistości", a ten powstrzymuje cios kosmity i zaczyna absorbować jego energię. A przynajmniej próbuje to zrobić, następuje bowiem pewnego rodzaju sprzężenie zwrotne, które go powala. Obserwując to, Uravo przypomina, że Omegex powstał, przez miliony lat zbierając otaczającą go energię, nie może więc zostać pokonany w ten sposób. Tymczasem, stojący nad Rulkiem przybysz przygotowuje się do zadania ostatecznego ciosu...

Autor: S_O

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #40 Hulk vol. 2 #40 Hulk vol. 2 #40 Hulk vol. 2 #40 Hulk vol. 2 #40 Hulk vol. 2 #40 Hulk vol. 2 #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.