Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts #163.1 » Thunderbolts #163.1

Thunderbolts #163.1

Thunderbolts #163.1

"End of a Circle"

Postacie
Zapowiedź

Songbird stoi na czele pościgu za uciekającymi Thunderbolatmi, ale wcześniej musi przedstawić ich historie tajemniczym ludziom, którzy żądzą Raftem. A mają oni własne plany co do byłych złoczyńców.

Streszczenie

Pozostali w naszym czasie Thunderbolts próbują dostać się do portalu, z którego często korzystała Satana. Mają nadzieję znaleźć tu jakiś trop, który doprowadzi ich do uciekinierów. Niestety portalu strzeże ogromny cyklop Balor. Daje się on grupie mocno we znaki. Podczas gdy Luke, Songbird i MACH V próbują obezwładnić potwora, Ghost leci w kierunku starożytnego dolmenu. Kiedy tylko do niego wlatuje bestia znika. Jej zadanie polegało na bronieniu tego miejsca przed wtargnięciem. Kiedy to się już dokonało, jego rola przestała mieć sens.

Kiedy wchodzą do portalu, przenosza się do wielkiej jaskini. MACH V dostaje informację, że w austriackich Alpach odkryto technologię pochodzącą z Thundebolts Tower. Dodatkowo Valkyrie ma dla nich jakieś informacje. Postanawia sprawdzić trop w Austrii i odlatuje. Reszta podąża w głąb jaskini. Podążają w głąb ciemnego korytarza. Dzięki talizmanowi mają nadzieję wyrwać Satanę z pod wpływu jej mrocznej osobowości. Chcą też przeciągnąć na swoja stronę Moonstone. Wówczas bez problemu poradzą sobie z resztą. Najpierw muszą ich jednak znaleźć. Docierają do rzeki stworzonej z ludzkich dusz. Znajdują łódź i wsiadają do niej. Podróż trwa strasznie długo i bohaterowie zaczynają gubić poczucie czasu. Zaczyna ogarniać ich zmęczenie. Songbird zasypia i dotyka dłonią wody.

Nagle zaczynają do niej wracać wspomnienia z całego jej życia. Przypomina sobie, jak Zemo zrekrutował ją do Masters of Evil i jak przybrali miano Thunderbolts, aby zmylić innych bohaterów. Przez lata przez grupę przewinęło się wiele osób. Część była prawdziwymi bohaterami, a niektórzy okazali się zwykłymi psychopatami. Kiedy dowództwo przejął Luke, powstała nowa szansa dla zespołu. Może on zrobić dużo dobrego dla świata. Ma wielki potencjał. Songbird szczerze w to wierzy. Następnie ma wizję z MACH V, z którym łączyła ją romantyczna przeszłość. Para zaczyna się całować. Nagle Abe zmienia się w Zemo.

Luke wynosi nieprzytomną Songbird z jaskini. Kładzie ją na ziemi i próbuje obudzić. Kobieta próbuje opowiedzieć o swoich wizjach, ale nie ma siły. Czuje, że widziała to wszystko z jakiegoś powodu. Wszyscy udają się na pokład samolotu.

Austria. Abe spotyka się z Ghostem i Lukiem. Znalazł antenę, która pochodzi z wieży. Niestety zdjęcia satelitarne nie wykazują, aby budowla kiedyś tu była. Ghost dokonuje skanu przedmiotu i odkrywa, że leżał on tu przez co najmniej 60 lat.

W Avengers Mansion drużyna analizuje obecną sytuację. Przerywa im Spider-Man. Przybył do nich gość. To Valkyrie. Kobieta składa gospodarzom wyrazy szacunku i podziwu z powodu ich męstwa w czasie ostatnich walk. Opowiada im także o tym, jak jej ród traktuje swoją broń. Najcenniejsze z nich, jak Mjolnir, nigdy nie mogą zostać naprawdę zgubione. Dzięki magii można je zawsze odnaleźć. Podobnie jest z toporem Troll, który będą mogli odnaleźć bez względu na dzielący ich dystans i czas.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #163.1 Thunderbolts #163.1 Thunderbolts #163.1 Thunderbolts #163.1 Thunderbolts #163.1 Thunderbolts #163.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.