Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #16

New Avengers vol. 2 #16

Postacie
Zapowiedź

FEAR ITSELF TIE-IN. Fear Itself przetoczył się przez Nowy Jork i teraz Avengers muszą pozbierać się na nowo. A kto pomoże im w tym lepiej niż diabeł stróż? Tak, w końcu Daredevil zostaje Avengerem!

Streszczenie

Trwają wywiady z Avengers. Hawkeye przyznaje, że zdarza mu się sprawdzać w Internecie, co ludzie mówią o nim i drużynie. Najbardziej bawią go dyskusje na temat tego, kto jest godzien bycia Mścicielem. Bo, jeśli opierać się na opiniach zamieszczonych w sieci, najwyraźniej nikt nie jest – może poza Captainem Americą, a i z tym nie każdy się zgadza. Bo w końcu nie zasługuje na to mutant-morderca jak Wolverine. Ani publiczne zagrożenie jak Spider-Man. Ani jakiś kosmita jak Protector. Ani czarnoksiężnik jak Doctor Strange. Ani były więzień jak Luke Cage. Ani pijaczyna jak Iron Man. Ani była agentka Hydry, jak Spider-Woman. Ani artysta cyrkowy z kryminalną przeszłością, jak Hawkeye. Clint stwierdza jednak, że czasem to bycie Avengerem definiuje postać. Dodaje też, że zatwardziali samotnicy, jak Daredevil czy Spider-Man – czy niegdyś on sam – mogą nawet nie wiedzieć, że bycie Mścicielem to coś, do czego zostali stworzeni, dopóki nie staną się częścią drużyny.

Atak wojsk Serpenta na Nowy Jork. Daredevil wyczuwa nadciągający oddział nazistowskich mechów i wyrusza w ich stronę. Udaje mu się obezwładnić jednego z pilotów, który atakował cywili, wtedy jednak odkrywa, że został otoczony przez kolejne maszyny bojowe.

Podczas wywiadu Luke Cage stwierdza, że zna Daredevila bardzo dobrze – a przynajmniej na tyle dobrze, na ile Śmiałek komukolwiek pozwala się poznać. Zapewnia, że wszystkie plotki, jakie krążą o DD, to stek bzdur i wyjaśnia, że to człowiek, który poświęcił dla swego miasta więcej, niż ludzie mogą sobie wyobrazić, i nawet wśród innych herosów jest to coś, co go wyróżnia. Dochodzi do wniosku, że pytanie nie powinno brzmieć: "Czy Daredevil zasługuje, by być w Avengers?", ale raczej "Czy Avengers zasługują, by być z Daredevilem?".

Daredevil, nieporuszony, rzuca się na machiny bojowe, i choć udaje mu się tak pokierować ogniem przeciwników, że niszczą oni jednego ze swoich, eksplozja rzuca nim o ścianę pobliskiego budynku. Gdy jeden z nazistów każe go znaleźć, DD wraca na scenę, strzelając z gigantycznego działka wziętego z jednego z wraków. W czasie walki jednak wyczuwa upadek Avengers Tower.

W czasie wywiadu Jessica Jones opowiada, że razem z resztą drużyny Luke'a ruszyła w stronę Wieży, podczas, gdy jej córka pozostała w Avengers Mansion pod opieką Squirrel Girl. Jess zapewnia, że wierzy w umiejętności Doreen, wiedziała jednak również, że żadne miejsce w mieście nie było w tamtym momencie bezpieczne. Zgaduje, że to samo pomyślał Daredevil, który, usłyszawszy od nazistów o planowanym ataku na rezydencję, przypomniał sobie o małej Danielle i wyruszył z pomocą.

Squirrel Girl opisuje, co zdarzyło się po tym, jak zabezpieczenia Avengers Mansion zostały uruchomione. Przez jakiś czas atak nazistowskich machin bojowych trwał nadal, nagle jednak nastała chwila ciszy, po której odgłosy walki rozpoczęły się na nowo – tym razem jednak brzmiało to tak, jakby agresorzy walczyli między sobą. Gdy Doreen zdobyła się na odwagę, by wyjrzeć przez okno, odkryła, że wszystkie mechy – poza jednym – zostały zniszczone. Wtedy czyjś głos zza drzwi spytał, co się dzieje, dziewczyna próbowała więc wyjaśnić, że rezydencja "się zamknęła", głos kazał jej więc ukryć się, a po chwili Daredevil przebił się przez drzwi za pomocą ostatniego działającego mecha, po czym zaprowadził Doreen i Danielle do kuchni.

Trzy tygodnie później. Matt wyczuwa coś na dachu swojego biura i po chwili, już jako Daredevil, spotyka się tam z Cagem i rodziną. Luke i Jessica dziękują mu za uratowanie córki i pytają, skąd wiedział o bunkrze pod kuchenną podłogą, na co ten odpiera, że podpowiedział mu o nim jego "szósty zmysł". Gdy wszystko zostaje wytłumaczone, Cage wręcza Śmiałkowi w podzięce... kartę identyfikacyjną Avengers z jego imieniem. Gdy Murdock zauważa, że on i Steve Rogers nie zgadzają się w wielu sprawach, Luke przypomina, że mowa tu o jego drużynie, a on sam nie mógłby mieć do niego większego zaufania.

W czasie wywiadu Hawkeye ponawia pytanie – kto zasługuje na bycie Avengerem? Na pewno bezinteresowny wojownik, jak Wolverine. Albo niezrozumiany przez społeczeństwo heros, który mimo tego nigdy się nie poddaje, jak Spider-Man. Albo genialny strateg z zupełnie innej kultury, jak Protector. Albo mistrz i strażnik sztuk magicznych, jak Doctor Strange. Albo bohater swojej dzielnicy, jak Luke Cage. Albo futurysta, jak Iron Man. Albo idealna tajna agentka, jak Spider-Woman. Albo najlepszy łucznik świata, jak Hawkeye.

Albo awanturniczy ninja, który nie może odmówić przyjacielowi, jak Daredevil.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #16 New Avengers vol. 2 #16 New Avengers vol. 2 #16 New Avengers vol. 2 #16 New Avengers vol. 2 #16 New Avengers vol. 2 #16 New Avengers vol. 2 #16 New Avengers vol. 2 #16 New Avengers vol. 2 #16 New Avengers vol. 2 #16 New Avengers vol. 2 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.