Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #628

Journey Into Mystery #628

Postacie
Zapowiedź

FEAR ITSELF TIE-IN. Jest taka historia o diable, którą opowiadają barmani. Diabeł wybiera bar tuż przed zamknięciem i wchodzi do środka. Chce porozmawiać o tym, jak minął mu dzień. Jeśli wysłuchasz go i przeżyjesz, będzie miał dla ciebie radę. Historia jest nieprawdziwa, ale Mephisto dobrze się bawi odgrywając ją. A kiedy spędzi dzień szpiegując ziemskie bóstwa i wie, jaka będzie ich reakcja na Fear Itself, będziesz chciał go wysłuchać.

Streszczenie

Piekielny demon przynosi wiadomość od swego pana na mroczny Asgard. Strażnicy zanoszą ją do ambasadora Serpenta, który wcześniej rozmawiał z władcą piekła. Posłaniec zostaje zabity, ze względu na wspomnienia władcy z pobytu w piekle. Ale ten podnosi jednak wiadomość. Jest to tylko jedno słowo: Disir. Nieświadomy Serpent, odczytuje je na głos. To pozwala pojawić się na miejscu upadłym Walkiriom i zabić wszystkich obecnych. Jedna z nich otwiera portal i pozostali członkowie drużyny dołączają do nich.

Loki przerywa przekomarzania Disir i Tyra. Leah wskazuje kierunek, gdzie muszą się udać. Destroyer nie "bawi się" w szukanie drzwi, tylko niszczy najbliższą ścianę. Jego zadaniem jest odwrócenie uwagi od grupy. Reszta po cichu przekrada się przez zamkowe pomieszczenia i usuwa strażników, stojących im ich drodze. Ostatecznie udaje im się dostać do biblioteki. Tam Disir eliminuje dwóch czarowników. Niestety, w wyniku uruchomienia alarmu, wskazany jest pośpiech. Leah i Loki dokończą misję, a reszta przygotowuje się do obrony. Dzieciaki mają problem ze zlokalizowaniem poszukiwanych rzeczy. Tymczasem rozpoczyna się bitwa.

Podczas walki, jedna z Disir chce uciekać, ale ich przywódczyni nie zgadza się. Chłopak obiecał im wolność i to może być jedyną szansa na jej uzyskanie. W tym czasie Loki odnajduje księgę, po którą tu przyszedł. Czas na broń uzyskaną od Surtura - cień jego miecza, czyli jego przeciwieństwo. Jest to broń potężniejsza nawet od miecza – to pióro.

Korekta: Morganka

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #628 Journey Into Mystery #628 Journey Into Mystery #628 Journey Into Mystery #628 Journey Into Mystery #628 Journey Into Mystery #628

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.