Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #542

Uncanny X-Men #542

Postacie
Zapowiedź

Nic nie jest w stanie zatrzymać zbliżającego się do Utopii Juggernauta. Oferta, którą złoży sługa Serpenta spowoduje, że ludzie i mutanci rzucą się sobie do gardeł. Czas ucieka, a dla jednego z X-Men jest już za późno...

Streszczenie

Na drodze prowadzącej do San Francisco Cyclops wprowadza w życie czwarty plan mający na celu zatrzymanie opętanego Juggernauta – a pomaga mu w tym Avalanche, który podkreśla, że robi to tylko po to, by chronić swój bar. To powiedziawszy, tworzy gigantyczną rozpadlinę oddzielającą ich od Kuurtha i jego świty, sługa Serpenta przechodzi jednak nad nią, tworząc za pomocą magicznych śladów, które pozostawia za sobą, most dla podążającego dla niego tłumu.

Jakiś czas później, ratusz. Scott obserwuje gigantyczny tłum protestujący przed budynkiem, a burmistrz Sadie tłumaczy, że mieszkańcy nie nienawidzą mutantów – po prostu nienawidzą być przerażeni. Mutant uspokaja ją, stwierdzając, że jest do tego przyzwyczajony i wyjaśnia sytuację: Jako, że zagrożenie wydaje się pochodzić z Asgardu, wysłał jednego z X-Men, by pozyskać pomoc nordyckich bóstw [Dani Moonstar w New Mutants vol. 3 #29 oczywiście – przyp. S_O], zamierza jednak dalej atakować Juggernauta. Zmienia temat i pyta, jakie jest oficjalne stanowisko miasta w sprawie oferty, którą otrzymali od herolda, Sadie zapewnia więc, że muszą się trzymać razem. W tym momencie jednak jedna z osób w ratuszu wyciąga pistolet i atakuje Cyclopsa, zostaje jednak szybko obezwładniona przez Scotta, który przypomina burmistrz, że jest przyzwyczajony do tego typu rzeczy.

W ambulatorium Utopii Emma przeżywa koszmar. Głos w jej głowie przypomina jej o wszystkich cierpieniach, które zadała jej Phoenix, jak i o tym, że Scott kochał główną nosicielkę jej mocy, Jean Grey, w sposób, w który nigdy nie pokocha jej. Kończy swoją przemowę stwierdzając, że kobieta ta zawsze wraca z martwych – a właściwie już wróciła. Mówi Emmie, żeby zrobiła z "małym rudzielcem" to, co trzeba.

W brygu Cyclops i Danger przedstawiają Illyanie magiczne ślady pozostawiane przez Kuurtha, prosząc ją – jako eksperta od magii – o ekspertyzę. Magik wyjaśnia, że to swoista mantra, wezwanie ku chwale Serpenta, i że ma pewien pomysł – będzie musiała jednak rzucić parę zaklęć.

Walka z Juggernautem trwa. Promienie dezintegrujące Face'a nawet nie spowalniają jednak łotra, a próby wyteleportowania go przez Pixie kończą się tym, że wraca on na swoje miejsce, nim zdąży zrobić krok. Gdy natomiast Rogue próbuje absorbować jego moce i wspomnienia, wpada w stan katatoniczny.

Na Utopii trwają przygotowania nad planem trzynastym. Podczas, gdy Illyana rysuje krąg na ziemi, Cyclops informuje ją, jak została przeprogramowana bomba, która nadal wisi na jej piersi. Dziewczyna przerywa mu jednak i zaprasza Kitty i Piotra do wewnątrz kręgu, którego radzi im nie opuszczać. Na mocy zaklęcia pojawiają się w Szkarłatnym Wymiarze, na audiencji u Cyttoraka. Tam Illyana informuje bóstwo, że jego awatar go zdradził.

Tymczasem w ambulatorium Emma budzi się, bierze poduszkę ze swego łóżka i podchodzi do Hope.

Walka z Juggernautem trwa. Jednak nie szkodzi mu wypełniająca jego ciało Mercury – co więcej, jego organizm po chwili zaczyna trawić dziewczynę. Psychiczne ostrze Psylocke również nie ma na niego efektu, a moce Adama X jedynie sprawiają, że przez kwadrans Kuurth dodatkowo podpala wszystko, czego się dotknie.

Obserwując to wszystko, Cyttorak stwierdza, że Marko w końcu robi to, co powinien, Magik zauważa jednak, że nie robi to dla jego chwały. Widząc jego magiczne ślady – pochwały dla Serpenta – bóstwo postanawia odebrać mu jego moce, wtedy jednak, ku zaskoczeniu swojego brata, Illyana stwierdza, że będzie wobec tego potrzebował nowego awatara. Gdy Cyttorak wysyła w jej stronę swój krwawy rubin, Illyana wyjaśnia Piotrowi, że wie już, czym jest wieczne potępienie i że to najlepsze rozwiązanie.

Walka z Juggernautem trwa. Jednak nawet laser Dazzler, zasilany przez "pożyczoną" od X-Factor Banshee, nie spowalnia łotra. Również Rockslide, eksplodujący po naładowaniu energią przez Gambita, ani Magneto ciskający w niego starym lotniskowcem, nie mają efektu na Kuurtha.

W ratuszu generał informuje panią burmistrz, że z większością mutantów i Atlantydów działającą gdzie indziej, mieliby szansę na zniszczenie Utopii, a Sadie po namyśle stwierdza, żeby przygotować się do ataku, ale czekać do ostatniej możliwej chwili. Nie zdają sobie sprawy, że na miejscu ukryta jest pluskwa stworzona przez Danger, która informuje Scotta o ich planach. Cyclops każe jej ściągnąć X-Men z powrotem na wyspę i postanawia porozmawiać z Juggernautem i jego heroldem.

W Szkarłatnym Wymiarze Colossus zatrzymuje swą siostrę i zamiast niej podchodzi do rubinu, mimo protestów Kitty. Shadowcat chce go powstrzymać, zostaje jednak unieruchomiona przez Illyanę, która przypomina, że nie może ona opuścić kręgu wyrysowanego na ziemi. Dziewczynie pozostaje jedynie prosić Piotra, by nie zabijał mężczyzny, którego kocha, ten jednak, teraz już w zbroi Juggernauta, stwierdza, że już na to za późno.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men #542 Uncanny X-Men #542 Uncanny X-Men #542 Uncanny X-Men #542 Uncanny X-Men #542 Uncanny X-Men #542 Uncanny X-Men #542 Uncanny X-Men #542

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.