Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #13

Uncanny X-Force #13

Uncanny X-Force #13

"Dark Angel Saga" Chapter 2: "My World Won’t Stop Without You"

Postacie
Zapowiedź

Kilka lat temu Wolverine bezsilnie patrzył, jak umiera miłość jego życia - Jean Grey. Niedawno stracił również Nightcrawlera, który był jego najlepszym przyjacielem. Czy pozwoli umrzeć ich wersjom z innej rzeczywistości, aby ocalić swój świat? X-Force i Amazing X-Men łączą siły w walce z dziedzicem Apocalypse'a, a Logan będzie musiał podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu, gdyż przetrwać będzie mógł tylko jeden wymiar.

Streszczenie

Fantomex i jego drużyna lecą wewnątrz martwego Celestiala. Są otoczeni przez strażników tego miejsca. Długo takiego ostrzału nie wytrzymają. Potrzebują jakiegoś nowego planu. E.V.A. wykrywa obecność Life Seed i leci w jego kierunku. Po drodze wpadają w zasadzkę i kolejne bezpośrednie uderzenie poważnie uszkadza statek. Fantomex stara się rozbić jak najbliżej ich celu. Widząc nieuchronny koniec, Gambit postanawia wyznać swoje uczucia Rogue, ale ta przerywa mu. Mają jeszcze szanse. Na dole kobieta wraz z Sunfirem próbują trzymać strażników na dystans, a Gambit i Fantomex idą po artefakt. Wszyscy musza dać trochę czasu statkowi na samo-naprawę. Okazuje się, że tutejsza technologia jest identyczna z tą, jaka jest stosowana w The World. Dzięki temu Jean-Phillipe szybko rozgryza, gdzie Life Seed jest ukryte. Niestety jest tylko jeden. Kiedy go zdobywają, do środka wpada ranna Rogue wraz z jednym ze strażników. Fantomex i kobieta odlatują, podczas gdy Remy ciska całą talię w napastnika. E.V.A. odlatuje, a za nią dochodzi do ogromnej eksplozji. Mutanci mają nadzieję, że poświęcenie ich przyjaciela nie pójdzie na marne. Niestety na ich drodze stoi cały oddział strażników.

The Sky. Wolverine trzyma w na rekach szkielet Kiriki. Wpada w szał i zaczyna atakować swój odpowiednik z tego świata. Ten odgraża się, że jest bardziej rozwinięty niż Apocalypse i nie mają z nim szans. W tym czasie X-Men walczą z Black Legionem. Szczególnie Blob jest trudnym przeciwnikiem i udaje mu się pokonać Wild Child i Sabertootha. Do Logana dołączają Nightcrawler i Deadpool.

Na zewnątrz Magneto traci połączenie z Jean. Dodatkowo Sentinele strzegące więzienia zaczynają go atakować. W środku Weapon X łapie Wilsona i ciska nim w Kurta. Do ataku szykuje się Logan, ale wszystkich powstrzymuje mentalny krzyk Jean. Jej mąż prosi o chwile rozmowy, ale ta nie chce rozmawiać z tym, który wysłał morderców po dziecko Rogue i mordercy milionów ludzi, w tym jej rodziny. James odpiera, że zrobił to, aby uratować świat przed Celestialami. Gdyby ewolucja się zatrzymała potraktowaliby ich jako nieudany eksperyment i zabiliby wszystkich. Dlatego musiał ewoluować na wyższy poziom. Grey zarzuca mu, że stał się takim samym mordercą jak Apocalypse, przeciwko któremu razem walczyli. On zapewnia, że służy ewolucji. Tu nie ma miejsca na etykę. Ludzkość się skończyła i musi zrobić miejsce dla nowych gatunków. Prosi ukochaną, aby teraz pomogła mu odtworzyć ich świat i zakończyć wojnę. Kobieta waha się, ale ostatecznie odmawia. Strzela do niego całą swoja mocą, ale nie robi to na nim żadnego wrażenia. Ogłusza ją, podnosi i na oczach zaskoczonych mutantów teleportuje się. Ląduje w swojej rezydencji, gdzie czeka na niego przemieniona Storm.

Logan nie zamierza się poddawać, mimo że są otoczeni przez Black Legion. Iceman nie wierzy w zwycięstwo i ucieka. Wolverine przebija się do Gateway'a i prosi go o otwarcie portalu. Tymczasem Psylocke zmusza Bloba to wyskoczenia przez okna w przepaść. Dzięki temu ona i Creed mogą swobodnie wyeliminować Iron Ghosta i Beta Red. Wszyscy teraz szykują się do teleportacji, choć mają marne szanse powodzenia. Może to zmienić postać, która właśnie się pojawiła.

Weapon X przygotowuje się do przeobrażenia Jean. Nagle nad nim otwiera się portal, z którego wypadają X-Men. Psylocke psychicznym atakiem wyłącza Storm, podczas gdy Kurt, Wade i Logan rzucają się na Weapon X. Ten pazurami przecina elfa na pół i odstrzeliwuje Deadpoolowi głowę. Betsy próbuje psychicznego ataku, ale pada pokonana na ziemie. Tym czasem Logan próbuje obudzić Jean. Nie ma jednak czasu, ponieważ jego odpowiednik strzela mu w plecy. Kiedy się odwraca Jean już nie ma. Wściekły żąda wyjaśnień od Storm, ale ta tłumaczy się, że była nieprzytomna. Weapon X wściekły uderza ja. Okazuje się, że podszywał się pod nią Fantomex, a cała walka była iluzją. Gateway otwiera portal i drużyna szykuje się do powrotu do swojego świata. Aby dać im trochę czasu, na ich przeciwnika rzucają się Sunfire i Rogue. Psylocke chce użyć Life Seed na ich prześladowcy, ale Fantomex przyznaje się, że ma tylko jeden. Muszą wybierać między użyciem go tu, lub w ich świecie. Jean prosi Logana, aby zabrał artefakt ze sobą. Wolverine nie chce jej zostawić samej. Grey widząc, że jej X-Men nie dają rady utrzymać Weapon X z daleka, używa swojej telekinezy i wrzuca X-Force do portalu.

Drużyna podnosi się z ziemi. Logan jest wściekły. Czeka go jednak jeszcze jedna niespodzianka. Czekają tu na niego czterej jeźdźcy, Dark Beast oraz Archangel, który dziękuje im za przyniesienie mu Life Seed.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #13 Uncanny X-Force #13 Uncanny X-Force #13 Uncanny X-Force #13 Uncanny X-Force #13 Uncanny X-Force #13 Uncanny X-Force #13 Uncanny X-Force #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.