Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #254

X-Men: Legacy #254

X-Men: Legacy #254

"Five Miles South of the Universe" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Marvel Girl zdołała przekazać Rogue jedynie krótką wiadomość, nim została wciągnięta w międzygalaktyczną wojnę. X-Men organizują misję ratunkową, by odnaleźć Marvel Girl, Havoka i Polaris.

Cytat

[Magneto w pojedynkę zmusił oddział obcych do odwrotu.]
Frenzy: "Now that, right there... That's why I became an Acolyte."

Streszczenie

Zarośla nad wodą. Dziwnie wyglądające zwierzęta uciekają, spłoszone błyskiem światła, które towarzyszyło pojawieniu się zdezorientowanych X-Men. Frenzy, Gambit i Magneto nie mają czasu się pozbierać - atakuje ich ogromny robot.

Gdzieś indziej. Sovel Redhand domaga się, by Rogue wyjaśniła, kim jest i kto ją nasłał na jego załogę. Jat przypomina mu, że poznali ją na Ziemi, kiedy próbowali ukraść Danger. Mutantka z kolei chce wiedzieć, co stało się nieprzytomnej Rachel i gdzie jest reszta Starjammers. Sovel mówi tylko, że Rogue pozostanie przy życiu, bo może się przydać jako zakładniczka lub żywa tarcza, po czym nakazuje grupie wymarsz. Jat przekonuje Rogue, że miała szczęście, trafiając na nich - są bardziej przyjaźni od miejscowych.

Magneto informuje pozostałych, że zarówno w atakującej mutantów maszynie, jak i w jej pilocie nie ma ani grama żelaza. Gambit i Frenzy sami radzą sobie z przeciwnikiem. Remy zwraca uwagę na to, że nieprzytomny pilot jest Shi'Ar, las dookoła jest utrzymany, niczym ogród, a cała okolica wibruje, jakby gdzieś w pobliżu pracowały silniki. Magneto każe im spojrzeć w górę. Przez przeszklony dach widać obce niebo. X-Men znajdują się na jednym z pokładów ogromnej stacji kosmicznej.

Załoga Redhanda z Rogue i nieprzytomną Rachel ostrożnie posuwa się korytarzem. Wszędzie są ślady walki. Jat informuje Rogue, że są na stacji Gul Damar. Mówi jej również o ostatniej wojnie, w której Kree pokonali Shi'Ar [wydarzenia z eventu War of Kings]. Osłabione imperium Shi'Ar jest obecnie targane konfliktami, w których różne siły próbują ugrać coś dla siebie. Glitter każe mu przestać rozmawiać z więźniem.

Korytarz jest zablokowany gruzem. Horse zaczyna go usuwać, natykając się co chwila na miny, które nie czynią mu żadnej szkody. Glitter podejrzewa, że to pułapka przygotowana przez Grad Nan Holt. Jat wyjaśnia Rogue, że ta insektoidalna rasa, hodowana przez Shi'Ar jako siła robocza, wszczęła bunt przeciw swoim panom. Sovel chciał łatwo zarobić, kradnąc co się da spod nosa zajętych walką stron, ale grawitacja w systemie zaczęła szaleć. Glitter uderza mutantkę, przypominając Jatowi, że miał z nią nie rozmawiać. Słońce systemu nagle rozbłyska - jedna z planet właśnie w nie wpada. Glitter przypomina, że stację czeka ten sam los.

Frenzy i Magneto zastanawiają się, nad istotą konfliktu, który toczy się na stacji. Gambit dostrzega zasadzkę Grad Nan Holt, w którą wpadają Shi'Ar. X-Men obserwują, niezdecydowani, którą stronę wesprzeć. Jeden z Grad Nan Holt teleportuje się ze złapanym Shi'Ar, zaś pozostali zaczynają dobijać resztę. Gambit chce interweniować, ale Frenzy mówi, że tylko przeszkadzałby Magneto. Erik uniemożliwia Grad Nan Holt dalsze zabójstwa, blokując ich strzały fragmentami poszycia stacji i rozkazuje insektom wstrzymanie ognia. Choć nie znają wspólnego języka, kosmici rozumieją jego intencje i wycofują się.

Grupa Redhanda zatrzymuje się przy nieczynnych windach. Glitter próbuje naprawić jedną z nich. Jat, z oporami, udziela Rogue kolejnych wyjaśnień. Gul Damar czerpie moc ze strumienia grawitacyjnego. Najprawdopodobniej uszkodzenie generatora strumienia zwiększyło grawitację słońca, które wciąga teraz kolejne planety. Jat nie wie, co tu robią Starjammers - znaleźli tylko nieprzytomną Rachel i zabrali ją ze sobą, gdyż odkryli, że jest potężną telepatką. Teraz chcą ukraść jakiś statek i uciec, zanim Gul Damar zderzy się z gwiazdą. Rogue przestaje słuchać. Podchodzi do Sovela, uderza go i oznajmia, że wyzywa go na Arin'nn Haelar - tradycyjny wśród Shi'Ar pojedynek na śmierć i życie.

Dowódca oddziału Shi'Ar uruchamia automatyczny translator, dziękuje Magneto za pomoc i pyta, czy jest poddanym Imperium. Erik wyjaśnia, że jego grupa pochodzi z Ziemi i nie bierze udziału w konflikcie, toczącym się na stacji. Dowódca mówi, że w szeregach Grad Nan Holt byli inni Ziemianie, dysponujący potężnymi mocami.

Grad Nan Holt rzucają pojmanych Shi'Ar na kolana. Nikt nie słucha wyjaśnień jednego z nich, twierdzącego, że może naprawić generator i ocalić stację. Przed jeńcami stają Polaris, Havok i Korvus. Alex mówi, że choć więźniom pewnie nie podoba się sytuacja, w której się znaleźli, jest to dopiero początek ich kłopotów.

Korekta: Morganka

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #254 X-Men: Legacy #254 X-Men: Legacy #254 X-Men: Legacy #254 X-Men: Legacy #254 X-Men: Legacy #254 X-Men: Legacy #254

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.