Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #253

X-Men: Legacy #253

X-Men: Legacy #253

"Lost Legions" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

X-Men co prawda wydostali się z Age of X, ale niebezpieczne potwory czające się w psychice Legiona również. Jeden z potężniejszych ma moc wysysania życia ze swych ofiar i ze starcia z nim drużyna Rogue nie wyjdzie bez ofiar...

Cytat

Legion: "Oh God. Oh God."
Styx: "You're too kind, Legion. But yes, that's what I aspire to."

Streszczenie

Endgame nic sobie nie robi z ataków Frenzy, Gambita i Magneto. X-Men są na przegranej pozycji.

Styx tłumaczy Legionowi, że zamierza zostać bogiem. Ma już władzę nad życiem i śmiercią. Wchłania duszę Davida. Wewnątrz Styksa, Haller spotyka Xaviera. Profesor mówi mu, że nie powinien był pozwolić się dotknąć Styksowi. David odpowiada, że ze względu na posiadaną wiedzę, nie uczynił tego.

Endgame walczy z trójką mutantów, tłumacząc, że jedynym sposobem na pokonanie go, jest niepodejmowanie z nim walki. Do pomieszczenia wchodzi Legion. Informuje swoją zbuntowaną osobowość, że to nieprawda.

Styx żąda, aby Legion wykorzystał moc Moiry i przekształcił rzeczywistość tak, by cały świat znalazł się pod jego kontrolą. Legion odpowiada, że to niemożliwe - nie dysponuje taką mocą. Styx odkrywa, że ma do czynienia z kopią stworzoną mocą Chaina.

Endgame grozi, że jeśli Legion się do niego zbliży, wysadzi w powietrze zakładników Styksa. Magneto odpowiada, że rozbroił ładunki, po czym obrzuca nimi Endgame'a i detonuje je. Haller z kolei wchłania zaatakowanego i tłumaczy zdziwionej Frenzy, że wykorzystał moc Chaina - i że to nie on im wcześniej towarzyszył.

Kopia Legiona zamienia się z powrotem w Rogue. Styx w dalszym ciągu trzyma ją za rękę. Oboje dysponują teraz jego mocą. Wszystkie dusze, które wchłonął Styx wracają do swoich ciał. X-Men biegną na spotkanie z profesorem Xavierem. Rogue i Styx są ze sobą psychicznie i fizycznie połączeni. Legion próbuje wchłonąć Styksa, jednak zbuntowana osobowość się nie poddaje i ciągnie Rogue ze sobą.

Xavier wchodzi do umysłu swojego syna. Informuje go, że jest w stanie rozdzielić Rogue i Styksa, ale sprawi mu to przerażający ból. David zgadza się. Przed profesorem pojawia się ogromna Rogue - wbrew sobie, zaczęła wchłaniać wszystkie osobowości Legiona i ich moce. Mówi, że znalazła sposób, by wypełnić pewną obietnicę - i że spotkają się na zewnątrz.

Rogue informuje pozostałych, że w umyśle Legiona bezustannie powstają nowe osobowości z nowymi mocami. Jedną z nich jest Compass Rose, której moc pozwala znaleźć dowolną osobę i teleportować się do niej. Rogue chce z niej skorzystać, by ściągnąć na Ziemię Rachel Grey i pozostałych X-Men, którzy utknęli w kosmosie. Gambit, Magneto i Frenzy decydują się jej pomóc. Profesor Xavier życzy im powodzenia - musi zostać z nieprzytomnym Davidem. Mutantka teleportuje swoją grupę.

Parę tysięcy lat świetlnych dalej. Rogue pojawia się koło nieprzytomnej Rachel - sama. Horse, Glitter i Jat mierzą do niej z pistoletów, a Sovel Redhand informuje swoją załogę, że jednego ssaka już mają, więc drugiego mogą się pozbyć.

Korekta: Morganka

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #253 X-Men: Legacy #253 X-Men: Legacy #253 X-Men: Legacy #253 X-Men: Legacy #253 X-Men: Legacy #253 X-Men: Legacy #253 X-Men: Legacy #253

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.