Avalon » Serie komiksowe » Heroes For Hire vol. 3 » Heroes For Hire vol. 3 #10

Heroes For Hire vol. 3 #10

Heroes For Hire vol. 3 #10

"Everything to Lose"

Postacie
Zapowiedź

FEAR ITSELF Tie-In. Manhattan w płomieniach. Część Heroes For Hire walczy, by zapanować nad sytuacją, a część walczy między sobą pod dyktando zagrożenia, którego nikt się nie spodziewał.

Cytat

Shroud: "All that time in a cell? He's missed the sheer sadistic pleasure of twisting people to his whim."
Purple Man: "You see? He gets it."

Streszczenie

Control radzi wysłanym do Raft herosom, by nie zbliżali się do Killgrave'a, który będzie w stanie ich kontrolować, gdy tylko będą w zasięgu jego feromonów, co potwierdza sam łotr. Okazuje się jednak, że nie zamierza on podporządkować sobie bohaterów, których atakuje prawdziwa armia kontrolowanych łotrów – jak domyśla się Shroud, po prostu chce on rokoszować się brutalną walką. Misty proponuje, by znokautowali Purple Mana. Max pdpiera, że bez jego kontroli więźniowie nadal będą zagrożeniem, zamiast tego więc osnuwa całe pomieszczenie mgłą – on i tak jest niewidomy, a Elektra jako ninja jest w stanie walczyć w całkowitym mroku, zyskują więc znaczną przewagę. Rozłączają się jednak z Control, by przeciwnicy nie mogli ich usłyszeć. Misty, bezradna, zaczyna przyglądać się wydarzeniom na innych frontach – Waszyngtonie, San Francisco, Paryżu... Wtedy łączy się z nią Paladin, informując, że Yancy Street nie istnieje – to, czym stał się Thing, nie pozostawiło kamienia na kamieniu. Pyta, czy powinni udać się za nim, a gdy operatorka nie jest przekonana, najemnik proponuje, by zawrócić i zająć się ofiarami ataku. Misty zgadza się na ten pomysł, po czym informuje, że wkrótce do nich dołączy z zaopatrzeniem.

Paladin i Gargoyle pomagają przerażonym mieszkańcom, a gdy pewna staruszka zaczyna krzyczeć o potworze, Isaac próbuje ją przekonać, że nie jest taki straszny, na jakiego wygląda. Towarzyszący babuni ludzie wyjaśniają jednak, że nie o niego jej chodzi, lecz o monstrum, przed którym uciekają, ukrywające się za gruzami. Herosi patrzą po sobie, po czym udają się w chmurę pyłu, mimo ostrzeżeń, że znajduje się tam coś jeszcze gorszego od potwora, który zniszczył ulicę. Postanawiają się rozdzielić, a po chwili Gargoyle trafia na coś. Krzyczy z przerażenia i przepraszając za sprzedanie swojej duszy błaga o wybaczenie. Słysząc to, Paladin rusza mu na ratunek, odnajduje jednak kompana zamienionego w kamień. Nad nim stoi zaś... większy, silniejszy i lepiej wyposażony Paladin, który kilkoma ciosami powala oryginał. Słysząc to przez swoją słuchawkę, Control pyta najemnika, co się dzieje, jego słuchawka leży już jednak na ziemi, u stóp potwora, który był niegdyś Bradym Briedelem.

Raft. Purple Man dochodzi do wniosku, że skoro nie może nawet obserwować walki, nie przejmowanie kontroli nad herosami nie ma najmniejszego sensu, po czym każe Shroudowi usunąć mgłę. Gdy po chwili tak się dzieje, Killgrave nakazuje Elektrze zabić jej kompana.

Autor: S_O

Galeria numeru

Heroes For Hire vol. 3 #10 Heroes For Hire vol. 3 #10 Heroes For Hire vol. 3 #10 Heroes For Hire vol. 3 #10 Heroes For Hire vol. 3 #10 Heroes For Hire vol. 3 #10 Heroes For Hire vol. 3 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.