Avalon » Serie komiksowe » Black Panther: The Man Without Fear » Black Panther: The Man Without Fear #522

Black Panther: The Man Without Fear #522

Black Panther: The Man Without Fear #522

"Fear and Loathing in Hell's Kitchen" - part 2

Postacie
Zapowiedź

FEAR ITSELF Tie-In. Kiedy chaos, spodwodowany przez jednego z The Worthy, zalewa Manhattan, American Panther rusza, by przejąć miasto.

Cytat

Sofija: "You're going to perform a high-tech exorcism?"
Black Panther: "Low tech, but yes."

Streszczenie

"Pan Okonkwo" i Foggy Nelson siedzą w areszcie jednego z nowojorskich posterunków policji, podejrzani o fałszowanie dokumentów, gdzie szybko stają się celem przestępców znajdujących się w tej samej celi. Panther się z nimi rozprawia, wtedy jednak jeden z jego przeciwników komentuje fakt, że atakuje amerykańskich obywateli tak, jak wcześniej skradł bistro od innego Amerykanina. Okazuje się, że nie przypadkiem T'Challa i Foggy trafili do właśnie tej celi – przywódca ksenofobów dokładnie to zaplanował. Nim były król Wakandy jest jednak w stanie wyciągnąć coś więcej z przestępcy, na miejscu zjawia się policjant z informacją, że po "fałszerzy" przybył ich adwokat. Jak się okazuje, jest to Becky Blake, której udało się pociągnąć za kilka sznurków. Znowu na wolności, T'Challa obiecuje Foggy'emu, że wynagrodzi mu wszystko, co się stało. Gdy Nelson odchodzi, stwierdzając, że nie wie, co bohater będzie w stanie zrobić, ten odpiera, że to dlatego, że go nie zna.

American Panther wspomina swoją młodość – gdy nielegalny imigrant zabił jego ojca. Został ekstradowany do Szwecji, gdzie udało mu się uniknąć wyroku. Dlatego, gdy Panther podrósł, postanowił samemu zaprowadzić porządek – podróżując do Szwecji i zabijając mężczyznę. Po powrocie do kraju nadal wymierzał sprawiedliwość, atakując każdego imigranta – legalnego czy nie. Teraz stoi u boku Hate-Mongera, który ukazał mu jego potencjał. Sam przywódca przemawia do zgromadzonej tłuszczy, stwierdzając, że zbyt długo pozwalali imigrantom sobą pomiatać – dziś jednak, z popiołów starej Ameryki, zniszczonej przez strach i chaos, powstanie Nowa Ameryka – dla Amerykanów.

W swoim apartamencie T'Challa siedzi przy komputerze, dzięki swoim wynalazkom będąc w stanie podłączyć się do Internetu, zdobyć informacje na temat oryginalnego Hate-Mongera i ściągnąć z serwera FF plany budowy urządzenia zabezpieczającego przed jego wpływem. Wtedy w pokoju zjawia się Sofija, pytając, co właściwie Panther tu robi. Gdy ten wyjaśnia, że przygotowuje się do walki z Hate-Mongerem, dziewczyna precyzuje – co robi on w Hell's Kitchen? T'Challa wyjaśnia, że został poproszony przez Daredevila o opiekę nad dzielnicą i zgodził się na to, po wszystkim, co wydarzyło się w Wakandzie szukając wyzwania i łatwego zwycięstwa. Okazało się jednak, że nie docenił Hell's Kitchen, cały czas pozostając w tyle za przestępczością. Dlatego teraz przyszła pora na to, by zaczął działać po swojemu. A ona mu w tym pomoże.

Na dachu jednego z budynków Hate-Monger dziękuje Chamblissowi za jego rady, dzięki którym zyskał kilkutysięczne poparcie. Stwierdza jednak, że jeśli chce przewodzić swojej nowej "armii", będzie potrzebował broni i stałej bazy. Chambliss sugeruje, by przejąć kontrolę nad jednym z posterunków policji, American Panther protestuje jednak, stwierdzając, że policja ma inne priorytety. Hate-Monger ucisza go jednak i zmusza go do wylizania jego butów do czysta. A gdy są już błyszczące, postanawia zdobyć dla siebie komendę.

Kilka godzin później na ścianie jednego z miejskich posterunków zawieszony zostaje banner Hate-Mongera. Obserwujący to Black Panther wyjaśnia Sofiji swój plan – spotkał on nowego Hate-Mongera, nim zaczęło się to szaleństwo, i wtedy działał on zupełnie inaczej, dlatego T'Challa wysnuł hipotezę, że został on opętany przez duszę oryginalnego Hate-Mongera. To oznacza magię, ta jednak również podlega pewnym prawom. Zamierza więc wykorzystać pewne energie do wypędzenia "duszy" Hate-Mongera, na dobrą sprawę przeprowadzając technologiczny egzorcyzm. Daje dziewczynie ostatnią szansę na odejście, gdy ta jednak nie zamierza nawet o tym myśleć, przyczepia jej niewielkie urządzenie do kołnierza i wyrusza.

Wkrótce ląduje na dachu posterunku, uruchamia minutnik w swoim zegarku i podłącza kolejne urządzenie do skrzynki wysokiego napięcia. Następnie przewodami wentylacyjnymi dostaje się do środka i obezwładnia poddanych praniu mózgu policjantów. W tym czasie Hate-Monger planuje swój kolejny krok, zamierzając zdobyć Manhattan, wykorzystując chaos – dzięki temu zdobędą pieniądze i poparcie mediów, a co za tym idzie, kolejne ich akcje odbywać się będą z pozycji siły. Wtedy jednak przerywa mu jeden z funkcjonariuszy, ujawniając, że mają nieproszonego gościa. Nagle Black Panther atakuje swój "amerykański" odpowiednik, jego cios nie robi jednak na nim większego wrażenia. American Panther szybko go powala, winiąc go za śmierć ojca. W myślach T'Challa stwierdza, że pozwolił się pokonać tylko po to, by zyskać na czasie – teraz bowiem wszystko zależy od Sofiji. Jak się jednak okazuje, dziewczyna również została złapana, i oboje zostają postawieni pod ścianą, podczas gdy Hate-Monger tłumaczy, że podczas stanu wojennego nie ma czasu na procedury sądowe. Pyta Panthera o ostatnie słowa, Wakandyjczyk odpiera jednak, że to niedoszły dyktator powinien jakieś wymyślić – w końcu już przegrał. W tym momencie minutnik dolicza do zera, a w całym komisariacie gasną światła.

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther: The Man Without Fear #522 Black Panther: The Man Without Fear #522 Black Panther: The Man Without Fear #522 Black Panther: The Man Without Fear #522 Black Panther: The Man Without Fear #522 Black Panther: The Man Without Fear #522 Black Panther: The Man Without Fear #522

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.