Avalon » Serie komiksowe » Strange Tales Annual » Strange Tales Annual #2

Strange Tales Annual #2

Strange Tales Annual #2

"On the Trail of the Amazing Spider-Man!"

Postacie
Streszczenie

Human Torch trenuje z pomocą swej siostry. Po wyczerpujących ćwiczeniach, wracają do domu, gdzie Johnny przegląda prasę. Natyka się tam na informacje o Spider-Manie, co ogromnie go irytuje. Zaczyna się użalać, że Pająk kradnie mu sławę, przez co jego siostra staje się niewidzialną, gdyż już nie może znieść narzekania brata.

 

Tymczasem w muzeum sztuki dwóch przestępców szykuje kradzież. W niewiadomy sposób szef złodziei planuje sprawić, iż Spider-Man pomoże im w nielegalnej działalności. Wieczorem odcinają oni dopływ energii do muzeum i udając ekipę do naprawiania tego typu uszkodzeń, kradną obraz. Przy okazji zostawiają sztuczną pajęczynę, sprawiając, że podejrzenia popełnienia przestępstwa spadają na Spider-Mana.

 

Tak też nazajutrz w gazetach pojawiają się nagłówki oskarżające pajęczego herosa o dokonanie kradzieży. Fox, szef przestępców, cieszy się ze swego planu, a Spider-Man decyduje się poprosić o pomoc w oczyszczeniu dobrego imienia Human Torcha.

 

Zanim jednak Pajęczak przybywa do Storma, chłopak otrzymuje telefon od policji, która powiadamia go o sytuacji. Gdy Johnny zauważa więc Spider-Mana za oknem, rusza natychmiast do ataku, nie bacząc na słowa drugiego superbohatera. Walka jest zacięta, Spider-Man głównie unika bezpośredniego starcia, aż sprawia, iż nieuważny Human Torch zostaje pokryty cementem, gdy starcie przenosi się na plac budowy. Johnny'emu wydaje się, że po chwilowym zatrzymaniu, Spider-Man uciekł, odpoczywa więc by odzyskać swą moc.

 

Peter Parker tymczasem konstruuje nową sieć, zawierającą lodowy silikon. Wyposażony w nią, ponownie zbliża się do Human Torcha. Ten znów atakuje Pająka, lecz wpada w kolejną pułapkę. Jest nią wielka sieć upleciona przez Spider-Mana między domami. Z powodu silikonu, Johnny nie może używać swego płomienia. Mimo że Pochodnia nie lubi być bezbronny, nie ma wyjścia i słucha Spidey'a. Ostatecznie zostaje przez niego przekonany, uwalnia się z sieci, używając pełnej mocy swego ognia i postanawia pomóc Spider-Manowi.

 

Razem z policją, po długim czasie wertowania kartotek w końcu namierzają głównego podejrzanego poza pajęczym herosem, jest nim Fox. Human Torch zostawia na niebie sygnał, informujący Spider-Mana o wspólnej pracy. Sygnał ten widzi też Fox, który postanawia wraz ze swym gangiem opuścić miasto.

 

Spidey tymczasem roświetlił pajęczym sygnałem pochodnię Statuy Wolności, informując w ten sposób Torcha o swoim miejscu pobytu. Johnny posiada listę miejsc, w których ostatnio widziano Foxa, ruszają więc natychmiast na poszukiwania.

 

Pierwszym miejscem jest metro. Niestety przebrany za starszą kobietę Fox, oszukuje Spider-Mana i prosi o potrzymanie torby, która skleja ręce superbohatera. Ma już go zastrzelić, gdy Human Torch niszczy jego broń i zmusza przestępcę do ucieczki. Uwalnia następnie Pająka i wznawiają razem pościg.

 

Spider-Man używa pajęczego zmysłu by wyśledzić Foxa. W ten sposób trafiają do jednej z jego kryjówek. Rozprawiają się tam z gangsterami, którzy pracują dla Foxa. Zdradzeni przez niego, mówią, że ich były szef uciekł do Central Parku. Spider-Man ponownie używa swego zmysłu. Znajdują dzięki temu Foxa przebranego za osobę oferującą ludziom oglądanie księżyca. Fox postanawia uciec za pomocą odrzutowych wrotek, zostaje jednak złapany przez Spider-Mana. W tym czasie Human Torch odnajduje ukryty obraz i razem oddają przestępcę w ręce sprawiedliwości.

 

Oprócz tego w numerze ukazały się historie science-fiction:

- I Was the Invisible Man (przedruk ze Strange Tales #67)

- I Was Prisoner on Planet Plunder (przedruk ze Strange Worlds #2)

- I am Robot (przedruk ze Strange Worlds #1)

- Worlds Within Worlds (przedruk z World of Fantasy #16)

- I Was the Man Who Lived Twice (przedruk ze Strange Worlds #3)

- I Fly to the Stars (przedruk ze Strange Worlds #3)

- Prison, 2000 A.D. (przedruk z World of Fantasy #16)

- I am the Scourge of Atlantis (przedruk ze Strange Worlds #2)

- Nightmare Planet (przedruk z World of Fantasy #16)

- I Capture the Abominable Snowman (przedruk ze Strange Worlds #1)

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Strange Tales Annual #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.