Avalon » Serie komiksowe » Strange Tales » Strange Tales #114

Strange Tales #114

Strange Tales #114

"The Human Torch Meets... Captain America"

Postacie
Cytat

- "It's the Torch again!What do we do now?"

- "Worry! What else?"

Streszczenie

Human Torch właśnie trenował, z pomocą Sue, gdy przybyli jego koledzy, informując go, że Captain America wrócił i ogłosił publiczny pokaz. Johnny zaciekawiony udaje się na niego. Niestety zostaje on przerwany przez nagłe pojawienie się przestępców. Human Torch rusza do ataku, lecz Captain wyprzedza go, a gdy Johnny rusza z pomocą, każe usunąć się ognistemu herosowi, grożąc mu pobiciem. Publika kibicuje staremu bohaterowi, a w gazetach pojawia się informacja o pokonaniu Torcha przez Kapitana.

 

O swoich problemach zwierza się Doris, jak się okazuje, wielkiej fance Captaina America. Johnny wpada w gniew i niechcący się zapala niszcząc jej linoleum.

 

Tymczasem Kapitan pomaga uciec na wolność przetępcom, których niedawno sam pochwycił. Mają oni być przynętą na policję. Odjeżdżają samochodem skupiając na sobie uwagę wszystkich radiowozów, a co za tym idzie, również Human Torcha. Łapie on kryminalistów, którzy wyznają prawdę o planie Captaina.

 

Johnny odnajduje fałszywego herosa, gdy ten właśnie kończy napad na bank. Storm niestety przegrywa starcie. Z pomocą rusza mu zwykły człowiek, który przynosi grzejniki, dzięki którym Torch odzyskuje siły i w końcu pokonuje wroga. Okazuje się nim być Carl Zante, Acrobat, dawny wróg Johnny'ego.

 

"The Return of the Omnipotent Baron Mordo!"

 

Scenariusz: Stan Lee

Rysunki: Steve Ditko

 

Z Londynu do Dr. Strange'a dzwoni sir Clive Bentley, prosząc Stephena o pomoc. Mag jest zaskoczony, że Bentley odzywa się do niego po tak wielu latach, lecz postanawia odpowiedzieć na wezwanie. Nie wie, że jest to pułapka zastawiona przez Barona Mordo.

 

Gdy Dr. Strange przybywa do domu Clive'a nikogo w nim nie zastaje, wyczuwa jednak atmosferę zła. Po chwili zdaje sobie sprawę z tego, że nie może się ruszać. Wtedy pojawia się Mordo ogłaszając swe zwycięstwo. Na ratunek swemu uczniowi rusza mistrz Stephena, któremu jednak mag zabrania działać, chcąc samemu rozprawić się ze swym wrogiem.

 

Strange wysyła, po wyjściu Mordo, swe myśli w okolice. Natrafiają one na młodą dziewczynę, która posiada ukryty talent do magii. Stephen używa więc swych zaklęć by wezwać ją i użyć do zniszczenia pułapki Barona. Po wszystkim Strange postanawia odesłać dziewczynę skąd przybyła usuwając wspomnienia z jej głowy o niecodziennym wydarzeniu. Zanim jednak jest w stanie to zrobić dziewczyna przedstawia się jako córka Bentley'a, zmarłego 10 lat temu. Ich rozmowę przerywa nagłe pojawienie się Barona Mordo, który postanawia osobiście zgładzić swego wroga.

 

Przejmuje on zaklęciem kontrolę nad Strange'm i każe mu zabić Victorię Bentley. Ku jego zaskoczeniu jednak, postać Stephena w zamku to jedynie jego materializacja duchowa, a nie prawdziwa postać. On sam dopiero przyleciał samolotem do Anglii. Teraz łączy się z obrazem niematerialnym i korzystając ze swego amuletu atakuje Barona. Po krótkiej potyczce Mordo znika.

 

Victoria prosi Strange'a by przyjął ją jako adeptkę sztuk magicznych. Stephen odmawia twierdząc, że znalazłaby się ona w ten sposób w wielkim niebezpieczeństwie ze strony Barona Mordo.

 

Na koniec Strange spotyka się ze swoim mistrzem, który ostrzega go, iż wygrał dzisiejszą walkę tylko dzięki elementowi zaskoczenia. Bez niego uległby silniejszej magii Barona. Dr. Stephen Strange nie boi się jednak przyszłych starć i zawsze będzie na nie gotowy.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Strange Tales #114

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.