Avalon » Serie komiksowe » Strange Tales » Strange Tales #112

Strange Tales #112

Strange Tales #112

"The Living Bomb!"

Postacie
Streszczenie

Human Torch przelatuje nad miastem i ze zdziwieniem stwierdza, iż nikt do niego nie macha. Postanawia więc przebudzić mieszkańców z marazmu ognistymi sztuczkami, lecz zamiast pozdrowień tłumu otrzymuje pełne dezaprobaty spojrzenia.

 

Skonfundowany młodzieniec wraca do domu, gdzie wylewa swoje żale na Sue. Okazuje się, iż w telewizji niejaki Ted Braddock prowadzi poważną kampanię przeciw Human Torchowi, nazywając go żądnym rozgłosu zagrożeniem, które popisuje się swoimi mocami by manifestować w ten sposób swą wyższość nad zwykłymi ludźmi. Po chwili do domu Stormów przybywa policja, która wyznaje, iż ceni pomoc Johnny'ego, lecz Braddock zyskał zbyt wielkie poważanie i ludzie stoją po jego stronie. Pochodnia udaje się więc do studia telewizyjnego, celem przeprowadzenia dyskusji z Tedem.

 

Niestety wizyta nie zdaje się na wiele. Johnny jest zbyt nerwowy i szybko wdaje się w kłótnie z Braddockiem, kończy ją zapalając siebie, przez co zostaje wyrzucony. Ludzie w USA dzięki temu utwierdzają się w przekonaniu, że Torch jest niebezpiecznym dzieckiem.

 

Wieczorem zaś tajemniczy przestępca o pseudonimie Eel kradnie tajne urządzenie. Dzięki specjalnemu płynowi i kostiumowi, nie tylko jest bardzo śliski, lecz również potrafi porażać prądem. Po wszystkim wraca do codziennej pracy, jako Leopold Stryke, dozorca akwariów w parku rozrywki. Tam wyciąga ze skradzionego pakunku nieznane mu urządzenie, posiadające małą dźwignię. Bojąc się, że przez naciśnięcie jej stanie się coś niebezpiecznego postanawia odłożyć maszynę i ją sprzedać. Nie wie jednak, że zaraz po wyciągnięciu jej na powietrze maszyna zmienia się w miniaturową bombę atomową, która wybuchnie w ciągu godziny, chyba, że ktoś natychmiast po jej wyciągnięciu naciśnie dźwignię. Wiadomość o tym zostaje nadana we wszystkich mediach, powodując panikę, oraz fakt, że nikt nie chce od przestępcy kupić feralnej bomby.

 

Sprawą postanawia zająć się Human Torch, który, wbrew zaleceniom Reeda, rusza w pojedynkę. Również Wizard chce pomóc policji znaleźć bombę, lecz nie wzbudza we władzy wystarczającego zaufania by ta go wypuściła. Johnny kontaktuje się z konstruktorem bomby, który podaje mu urządzenie naprowadzające, pozwalające wyszukać substancję pokrywającą kostium Eela.

 

Niedługo potem Torch zauważa postać, której szukał. Rusza do ataku, po to tylko by odkryć, że to Thing. W wywołanym zamieszaniu zniszczył on jednak urządzenie naprowadzające. Ben niósł właśnie do Reeda list napisany przez Eela, który pokryty był jego dziwaczną substancją. Niestety także i on został spalony. Bohaterowie nie wiedzą więc jak odnaleźć przestępcę.

 

Tymczasem Eel zostawia bombę w lesie i ucieka swoim helikopterem. Odnajduje go Human Torch. Wywiązuje się między nimi walka, podczas której przestępca gasi płomień Johnny'ego i poraża go prądem. Ładunek elektryczny jednak odnawia ogień Storma, dzięki czemu wygrywa on walkę. Na miejsce przybywa policja, a Eel zdradza gdzie zostawił bombę. Okazuje się, że w pobliżu znajduje się szpital dla weteranów wojennych.

 

Torch odnajduje bombę i odlatuje z nią na wielką wysokość, gdzie ta wybucha. Johnny wchłonia jej radioaktywny ładunek, po czym leci wyżej i wyrzuca go z siebie, równocześnie pozbawiając się mocy. Spadającego chłopaka ratuje Mr. Fantastic, który przybył wraz z resztą Fantastic Four. Okazuje się jednak, że Johnny stracił przytomność i znajduje się w krytycznym stanie.

 

W Baxter Building Richards wykorzystuje całą swą wiedzę, by ratować życie chłopaka. Tymczasem Ted Braddock publicznie przeprasza za swój atak na osobę Human Torcha, gdyż w szpitalu, który uratował Storm, znajduje się jego syn. Wiadomości podają, że stan zdrowia superbohatera znacznie się pogorszył i nie wiadomo czy przeżyje on następne godziny. Ludzie w całym kraju pogrążają się w żałobie, podczas gdy przestępcy świętują. Następna wiadomość z telewizji zmienia jednak stan rzeczy, nowy promieć Mr. Fantastica przywraca siły Ludzkiej Pochodni, który wraca do zdrowia.

 

Kilka dni później wszyscy są szczęśliwi i Johnny może wrócić do swych zwyczajowych kłótni z Benem Grimmem.

 

W numerze pojawiły się również historie science-fiction "Tha Man Who Dared" oraz "I Saw the Impossible World".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Strange Tales #112

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.