Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 5 » The Punisher vol. 5 #1

The Punisher vol. 5 #1

The Punisher vol. 5 #1

"Punisher: One"

Postacie
Zapowiedź

Dla Franka Castle'a śmierć jest prosta, to życie sprawia mu kłopoty. Z nowymi artystami na pokładzie. największa giwera świata wraca z krwią na rękach i zemstą w oczach. Kiedy na ulicach Nowego Jorku rośnie liczba ciał, światek przestępczy jednoczy się jak nigdy przedtem, a policja robi wszystko, aby przetrwać. Punisher powraca, aby służyć sprawiedliwości pojmowanej na swój chory sposób, przy pomocy wszystkiego co ma. Ale czy przetrwa ciemność, która zgromadziła się w jego arsenale? Dodatkowo, kilka stron ekstra poświęconych nowym postaciom, które pojawiły się w życiu Franka.

Streszczenie

Wesele w Nowym Jorku. Nagle, na salę wkracza grupa uzbrojonych osób. Zostają oni ostrzelani przez drugą grupę. Goście weselni znajdują się w krzyżowym ogniu. Panna młoda zostaje żywą tarczą i zostaje postrzelona. Jakiś czas później na miejscu pojawia się policja. Mają tu 27 ofiar śmiertelnych oraz 19 osób w szpitalach. Panna młoda walczy o swoje życie w szpitalu. Na miejsce zbrodni wkracza detektyw Oscar Clemons. Czeka już na niego jego nowy partner, Walter Bolt. Doświadczony gliniarz od razu domyśla się, że to nie goście byli celem. Odnajduje ciało normalnie ubranego człowieka z automatem.

Jakiś czas później w komisariacie Bolt dzieli się informacjami, które zdobył. Panna Młoda to Marines. Właśnie wróciła z drugiej tury w Afganistanie. Media pokochają ten temat. Drużba odzyskał świadomość. Obaj policjanci chcą pojechać do szpitala go przesłuchać. Bolt dostaje telefon z zastrzeżonego numeru. Jest on dla niego tak ważny, że puszcza partnera samego. On dojedzie.

Walter idzie na stację metra. Siedzi tam wyraźnie walcząc z własnymi myślami. Po chwili wstaje i wychodzi. Na jego miejscu leży koperta. Odbiera ją Punisher.

Clemons i Bolt szukają handlarza bronią. Przekupują dwie prostytutki, aby wskazały im drogę. Jego wóz znajdują w pobliskim zaułku. Ich cel leży na ziemi z dziurą w głowie.

Sprawcy masakry na weselu opijają udaną akcje w knajpie. Wnoszą głośne toasty za organizację The Exchange. Nagle gaśnie światło. Mężczyźni jeden po drugim padają martwi na ziemię. Punisher łapie jednego z nich i wykorzystuje jego żywą tarczę. Rozpoczyna się jatka. Po chwili przy życiu jest tylko przywódca bandy. Zaczyna błagać o życie. Po chwili namysłu, Frank puszcza go wolno.Przesłuchanie Waltera Bolta. Policjant wraz ze swoim partnerem prowadzili obserwację Hernando Torresa. Był szefem gangu narkotykowego. Poszli za nim na spotkanie. Myśleli, że tylko pogada z kilkoma dilerami, więc nie brali wsparcia. Na miejscu gangster spotkał się z dwójką swoich ludzi. Niedaleko, wycieczkę ma także klasa ze szkoły podstawowej. Policjant rozdzielił się z partnerem, ale mieć większe szanse na podsłuchanie spotkania. Nie wiedzieli, że przestępcy mają ze sobą aż tyle broni. Na spotkanie przybyli członkowie konkurencyjnego gangu z Newark. Wiedział, że dojdzie do strzelaniny, ale z powodu obecności cywilów wolał się nie ujawniać. Inaczej strzelanina by tylko rozpoczęła się wcześniej. W rzeczywistości Punisher zaszedł go od tyłu i włączył alarm przeciwpożarowy. W zeznaniach policjant bierze to na siebie. Cywile uciekają i gangsterzy zostają sami. Punisher zostaje odkryty i rozpoczyna się strzelanina. Jedna z kul wytrąca bohaterowi broń z ręki. Policjant oddaje mu swoją. Frank rozpoczyna eliminację przestępców. W swoich zeznaniach Bolt bierze wszystko na siebie. Jego partner zginął w strzelaninie. Według policjanta z wydziału wewnętrznego zrobił wszystko, co mógł i nie ponosi winy za śmierć partnera. Jest bohaterem.

Autor: Spell

Galeria numeru

The Punisher vol. 5 #1 The Punisher vol. 5 #1 The Punisher vol. 5 #1 The Punisher vol. 5 #1 The Punisher vol. 5 #1 The Punisher vol. 5 #1 The Punisher vol. 5 #1 The Punisher vol. 5 #1 The Punisher vol. 5 #1 The Punisher vol. 5 #1 The Punisher vol. 5 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.