Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Ultimates » Ultimate Comics Ultimates #1

Ultimate Comics Ultimates #1

Ultimate Comics Ultimates #1

"The Republic is Burning" Part 1

Postacie
Zapowiedź

Republika stoi w płomieniach. Nastała nowa era. Kiedy bohaterowie próbują znaleźć dla siebie miejsce na Ziemi, The Ultimates będą zmuszeni zmierzyć się z zagrożeniem, któremu nawet oni nie dadzą rady. Kiedy człowiek, który stanowił serce zespołu zaginął, ostatnia linia obrony ciągnie ostatkiem sił.

Cytat

Agent S.H.I.E.L.D.: "The Excalibur team has arrived... We're patched into EUSS remote access. I'm sorry sir, the feed doesn't have audio."
Fury, pod nosem: "… Belgians."

Streszczenie

Północne Niemcy. Maker i Children of Tomorrow w końcu znajdują równinę, na której wybudują swój nowy dom - the Dome.

Triskelion, Nowy Jork. Nick Fury przybywa do bazy. W centrum operacyjnym zostaje przywitany przez jednego z agentów, który następnie relacjonuje generałowi aktualne wydarzenia i składa raport z podjętych działań. Jednym z problemów okazują się być mieszkańcy Asgardu, którzy po raz kolejny splądrowali europejską fabrykę piwa. Fury uznaje, że rozmowa z Thorem załatwi sprawę. Agent wątpi w to, a jego poglądy podzielają europejskie władze, które postanowiły w tej sytuacji wypróbować nowy oddział europejskich super-żołnierzy - Excalibur. Dowódcą grupy został Jamie Braddock - brat poprzedniego Captain Britain i jego następca. Nick jest zadowolony z takiej sytuacji, więc prosi o kolejny raport. Sytuacja dotyczy SEAR - Południowo-wschodniej Republiki Azjatyckiej. Bangkok stanął w płomieniach, jednak mimo tego lokalne władze nie chcą pomocy w walce z odpowiedzialnymi za zamieszki. W SEAR znajduje się Hawkeye, ale Fury nie może nawiązać z nim na razie kontaktu. Ma tylko nadzieję, że nastąpi to szybciej, niż później.

Kolejne działania operacyjne, jak wynika z raportów, prowadzone są w Ameryce Południowej, gdzie sytuacja pogorszyła się od momentu, w którym Urugwaj wysłał swą flotę na południową granicę, w okolice Montevideo, co zaniepokoiło Argentynę. S.H.I.E.L.D.  zostało poproszone o reakcję, więc wysłano grupę uderzeniową, która jest w drodze, gotowa do podjęcia działań. Fury jest zadowolony i pozwala Iron Manowi wkroczyć i opanować sytuację. Nie może to dojść do skutku, gdyż Tony'ego Starka nie ma na miejscu. Wściekły Fury pyta się, gdzie w takim razie jest Iron Man?

Tokio. Gala na cześć Shinobiego Shawa. Stark zabawia jedną z kobiet. Rozmowę przerywa mu jego nowy asystent, który informuje, że czas już wyjść. Tony idzie za nim i pyta tylko, czy jego rzeczy są na miejscu. Asystent potwierdza, że są w aucie. Stark dziękuje, przy czym nazywa go Jarvisem. Nowemu pracownikowi nie podoba się to, gdyż ma na imię William. Tony informuje go, że jeżeli chce wciąż dla niego pracować, musi przyzwyczaić się do nowego imienia. Oboje wsiadają do auta, gdy dzwoni Fury. Generał jest wściekły na Starka, bo nie ma go tam, gdzie powinien być w ciągu najbliższych 30 sekund. Tony stara się go uspokoić stwierdzając, że właściwie, to jest już na miejscu i zakłada na głowę jeden ze  swoich wynalazków – zdalny kontroler zbroi. W tym samym momencie w okolicach Montevideo grupa Rocketmanów pod dowództwem Iron Mana rusza do akcji.

Triskelion. Nick dostaje wiadomość, że Hawkeye jest już w Triskelionie położonym na terenie SEAR i za dwie minuty połączą się z nim. Agentom udaje się także uzyskać obraz z akcji w Asgardzie, gdzie dotarł oddział Excalibur. Z nagrania widać, że Thor, chcąc załagodzić sytuację, częstuje Braddocka piwem. Ten przyjmuje kufel, ale wylewa z niego zawartość. Thor uznaje to za zniewagę. Wywiązuje się walka. Fury w tej sytuacji nakazuje swoim oddziałom położonym w Europie interwencję, nim wszystko wymknie się z pod kontroli.

Montevideo. Iron Man postanawia wtargnąć na statek wroga. Na pokładzie, ku jego zdziwieniu, nie ma nikogo.

Asgard. Captain Britain uderza Thora tak bardzo, że ten wylatuje poza budynek - 50 mil na północ. Excalibur rusza za nim. Gdy wreszcie opada pył, Thor i europejscy kapitanowie dostrzegają w oddali budynek w kształcie kopuły - the Dome.

Triskelion. Fury i agenci są zaskoczeni po tym jak zobaczyli obraz obiektu. W tym samym czasie wreszcie następuje połączenie z Hawkeye'em. Nie trwa ono długo, gdyż chwile potem Triskelion położony w SEAR zostaje zaatakowany.

Montevideo. Stark jest zdezorientowany. Statek jest pusty i ustawiony na kurs kolizyjny z wybrzeżem. Fury łączy się z Tonym i każe mu sprawdzić system. Iron Man wyrywa panel kontrolny i pod spodem znajduje jeden z produktów Stark Industries - bombę termonuklearną. Następuje wybuch.

Tokio. Tony Stark traci przytomność.
 
Triskelion. Nick zostaje poinformowany o wybuchu termonuklearnym w Urugwaju. A także o tym, że coś jest nie tak z obiektem w Niemczech.

Północne Niemcy. Thor i członkowie Excalibur unoszą się nad kopułą w momencie, w którym Captain Italy sprawdza jej powierzchnię. Zostaje wciągnięty przez mechaniczne ramię do środka, gdzie czekają już na niego uzbrojeni Children of Tomorrow.

Triskelion. S.H.I.E.L.D. straciło sygnał z Niemiec. Jeden z agentów informuje generała, że Biały Dom chce wiedzieć, co w obecnej sytuacji ma zamiar zrobić Fury. Nick nie ma pojęcia.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Ultimate Comics Ultimates #1 Ultimate Comics Ultimates #1 Ultimate Comics Ultimates #1 Ultimate Comics Ultimates #1 Ultimate Comics Ultimates #1 Ultimate Comics Ultimates #1 Ultimate Comics Ultimates #1 Ultimate Comics Ultimates #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.