Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #39

Hulk vol. 2 #39

Hulk vol. 2 #39

"The Stand-In"

Postacie
Zapowiedź

OMEGEX, niszczyciel światów z głębin kosmosu, przebudził się i chce Red Hulka. Czy Czerwona Kapusta wreszcie spotkała równego sobie?

Cytat

Red Hulk [wylądowawszy po ciosie Omegexa]: "Just one state over? I thought you were supposed to be a big deal."

Streszczenie

Pięćdziesiąt lat temu, farma gdzieś na zachodzie New Hampshire. Grupka chłopców bawi się w wojnę, przynajmniej do czasu, aż matka jednego z nich, pani Ross, nie konfiskuje im strzelb na kapiszony. Następnie wysyła młodego Thaddeusa i jego kolegów do zabawy nad staw, by nie przeszkadzali w pracy właśnie przybyłemu panu Garvinowi. W drodze nad sadzawkę chłopcy rozmawiają między sobą o tym, że na dniach ich ojcowie wrócą z prawdziwej wojny. Thad oznajmia, że jego tata jest oficerem zawodowym i że dopiero za kilka miesięcy otrzyma przepustkę. Nagle chłopcy słyszą nadlatujący samolot, zauważają jednak, że odgłos silnika nie brzmi tak, jak powinien. Po chwili okazuje się, że mają rację, maszyna bowiem z hukiem rozbija się na ziemi. Gdy chłopcy dobiegają na miejsce, obserwująca to wszystko Zero/One pyta, czemu jeden z nich wygląda na wstrząśniętego, towarzyszący jej Red Hulk oznajmia więc, że zmarłym pilotem był jego ojciec. Był bohaterem wojennym, więc udało mu się przekonać sztab, by pozwolili mu użyć jednego z samolotów – chciał zaskoczyć syna.

Teraz. W wozie Annie przekazuje Rulkowi otrzymaną z Gamma Base wiadomość, jakoby generał Fortean opuścił Stany. W końcu docierają na opuszczoną farmę w New Hampshire. Ross tłumaczy, że jego dziadek założył ją, gdy opuścił służbę, a choć jego ojciec nigdy nie chciał tego zrobić, nadal hodowali parę krów i kurczaków, z pomocą miejscowego, pana Garvina – przynajmniej do czasu, aż Thad nie podrósł na tyle, by samemu się tym zająć. Kończy wspominki stwierdzeniem, że pomyślał sobie, że tu przez jakiś czas ich nie znajdą, na co Annie przypomina, że tajemniczy przeciwnik z mieczami znalazł ich na cmentarzysku samolotów. Red stwierdza, że nie mógł to być człowiek MODOKa – od kiedy się odrodził, geniusz bardzo się zmienił i na pewno obserwowałby ich z bliska. Nie sądzi też, by był on w jakikolwiek sposób powiązany z Forteanem. Kobieta przedstawia portrety starego seryjnego mordercy z Indii, które udało się znaleźć LMD z Gamma Base, a Hulk przypomina sobie, że jego przeciwnik działał w podobny sposób, jak osoby zarażone technowirusem Omnisapient. Annie stwierdza, że to – za pośrednictwem Scorched Earth – łączy tajemniczego napastnika z MODOKiem, Red przypomina sobie jednak o kimś jeszcze – kimś, kto próbował się podłączyć do systemu, by powstrzymać hybrydy – na co przysłuchujący się rozmowie Jacob mówi Zero/One, że chyba zostali wykryci. Ross nie bada jednak sprawy dalej, a to dlatego, że pora na kolejną dawkę specyfiku nie pozwalającego mu zmienić się z powrotem w człowieka podczas snu – jedną z ostatnich, bowiem wkrótce organizm Czerwonego całkowicie się uodporni. Wchodzą do opuszczonego domu, by poszukać wody do popicia pigułki, a podczas, gdy Rulk operuje starą pompą, Annie rozgląda się po pełnym staroci mieszkaniu. W końcu znajduje zdjęcie młodego Rossa, zrobione przy jego samolocie. Red wyjaśnia, że zaczął się uczyć latania w wieku trzynastu lat, a wkrótce później kupił od farmera samolot, którego ten używał do opylania pól, i wykorzystywał go do robienia pokazów. To powiedziawszy, wpada w zamyślenie i udaje się do szopy, gdzie, ku pewnemu zaskoczeniu, odkrywa, że samolot nadal jest na miejscu. Wspomina, jak czasem brał swą późniejszą żonę, Karen, na przejażdżki [czy może raczej "przelotki" – przyp. S_O], nagle jednak zauważa ciemny kształt w kącie. Podchodzi do niego, zastanawiając się, czy to nie stary piec, wtedy jednak zostaje potężnie uderzony przez Omegexa, który, przelotnie spojrzawszy na Annie, odlatuje za swoim celem. Przybyła Uravo oznajmia, że fakt, że stwór nie zaatakował androida, jest interesujący.

Rulk ląduje piętnaście mil dalej, pośrodku miasteczka Bar Harbor. Niewiele robiąc sobie z faktu, że przeleciał do innego stanu, kontratakuje, silnym ciosem posyłając przeciwnika do Boston, Massachusetts. W tym mieście też rozgrywa się reszta walki, którą Rulk zaczyna przegrywać. Wtedy jednak, od tyłu Omegexa atakuje Black Fog!

Autor: S_O

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #39 Hulk vol. 2 #39 Hulk vol. 2 #39 Hulk vol. 2 #39 Hulk vol. 2 #39 Hulk vol. 2 #39 Hulk vol. 2 #39

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.