Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #38

Hulk vol. 2 #38

Hulk vol. 2 #38

"Planet of Fear" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Hulk kontra Thing? Było. Red Hulk kontra Thing? Było. Red Hulk kontra dzierżący młot The Worthy i szerzący chaos i zniszczenie Thing? A, tego jeszcze nie było. Nawet M.O.D.O.K. musi to przyznać.

Cytat

Uratowany policjant: "Ah... Thank... you?"
MODOK: "My pleasure. It is, after all, what I'm designed for."

Streszczenie

Wśród ruin Avengers Tower MODOK obserwuje, jak Black Fog przygotowuje się do zadania Red Hulkowi ostatecznego ciosu. Poraża go strumieniem energii, stwierdzając, że to nie jemu jest przeznaczone zabić Szkarłatnego Siłacza. Wtedy jednak zauważa zbliżającego się Angrira, zmienia więc "częstotliwość" swego ciała, "fazując się" z czasoprzestrzeni o ułamek sekundy – wystarczająco, by stać się niewidzialnym i niematerialnym dla zwykłych ludzi. Opętany Thing nie zwraca na niego uwagi i potężnym ciosem odrzuca Rulka, który, wyrzucony wysoko w powietrze, przebija się przez zakamuflowany statek Zero/One.

Podczas gdy Angrir udaje się za swym przeciwnikiem, syntezoidka ląduje w mieście, by pozwolić pojazdowi na samonaprawę, podczas gdy MODOK zauważa armię nazistowskich machin bojowych. Nie zamierza jednak się przed nimi ukrywać, jak również przed Godnym, wzywa natomiast swe LMD, każąc im się uzbroić i wyjść na powierzchnię razem z Zzzaxem. Zero/One też zostaje zaatakowana przez nazistów, choć nie rozumie, czemu mieliby z nią walczyć, skoro nie stanowi dla nich zagrożenia. Jacob tłumaczy jej więc, że ich nowi przeciwnicy zamierzają zniszczyć wszystko, co stanie im na drodze. Zdegustowana, na wpół mechaniczna kobieta odpowiada zatem na atak.

MODOK również rusza do walki, przebijając się przez oddział mechów i nawet ratując paru cywilów. Wtedy jednak atakuje go Black Fog, odcinając jego "pajęcze" kończyny. Klon strzela do przeciwnika mind-blastem, jednak zabójca unika go i rzuca się na wielkogłowego z mieczem. Powstrzymuje go Zero/One, przypominając, że nie rozkazywała mu atakować kogokolwiek poza Rulkiem i dodając, że MODOK może być dla niej przydatny. Sam genialny łotr rozpoznaje, że ciało kobiety stworzone zostało na podstawie "inteligentnej tkanki" Omnisapient, którą zaatakował jego wirus [patrz Hulk vol. 2 #26 – przyp. S_O]. Słysząc to, Zero/One postanawia dowiedzieć się więcej i łączy swój umysł z umysłem MODOKa, pozwalając tym samym na transfer informacji. Łotrzy dochodzą do wniosku, że pragną tego samego – wyeliminować Red Hulka – choć ich motywacje się różnią. Superior zauważa jednak, że w tym momencie mają inne priorytety – na przykład nadciągającą armię nazistowskich maszyn bojowych. Sugeruje, że nadszedł czas, by ci, którzy symbolizują przyszłość – czyli oni – zaczęli się bronić przed reliktami przeszłości, którzy próbują odzyskać świat dla siebie. Ramię w ramię MODOK Superior, jego LMD i Zzzax, oraz Zero/One i Black Fog ruszają do walki z oddziałami Serpenta.

Las Victory State, Vermont. Annie odnajduje Red Hulka pośrodku gigantycznego krateru, próbując go ocucić. Odzyskawszy przytomność, Ross pyta, czy przynajmniej złamał młot przeciwnika.


Korekta: Aruna

Autor: S_O

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #38 Hulk vol. 2 #38 Hulk vol. 2 #38 Hulk vol. 2 #38 Hulk vol. 2 #38 Hulk vol. 2 #38 Hulk vol. 2 #38 Hulk vol. 2 #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.