Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Children's Crusade » Avengers: The Children's Crusade #7

Avengers: The Children's Crusade #7

Postacie
Zapowiedź

Avengers kontra X-Men z Young Avengers i X-Factor gdzieś pomiędzy. Wszystkie drużyny walczą, żeby określić, przed kim Scarlet Witch odpowie za swoje zbrodnie. Dodatkowo, poznajcie sekrety stojące za narodzinami niemal boskich mocy Wandy i jej szału podczas Avengers: Disassembled. Ujawniona prawda podzieli drużynę Młodych Mścicieli.

Cytat

Wanda: "Now all I have to do is convince the X-men to allow me to restore all the other de-powered mutants."
Rictor: "Then it's a good thing you have the power to alter reality -- because, in reality, that's never gonna happen."

Streszczenie

Rictor dziękuje Wandzie za przywrócenie mu mocy. Scarlet Witch chce to zrobić dla wszystkich mutantów, których wcześniej skrzywdziła, ale X-Factor są sceptyczni. X-Men i Avengers, którzy właśnie pojawili się przed budynkiem, na pewno na to nie pozwolą.

Cyclops i Captain America sprzeczają się, kto powinien zająć się teraz Wandą. Magneto próbuje dorzucić swoje trzy grosze. Rozwijającą się kłótnię przerywa trzęsienie ziemi wywołane przez Rictora. Pietro i Wanda dzielą czuły moment, podczas którego Quicksilver próbuje namówić siostrę do ucieczki. Magneto zapewnia, że będzie bronił córki, ale ta nie chce więcej przemocy. Jest gotowa odpowiedzieć za swoje zbrodnie, jeśli tylko najpierw pozwolą jej przywrócić mutantom moce.

Cyclops jest wkurzony i grozi, że zabije Wandę na miejscu, jeśli nie wróci z nimi do Utopii, gdzie odpowie za swe zbrodnie. Pomimo protestów Magneto, kobieta jest gotowa oddać się w ręce X-Men, ale wtedy napięcie sięga zenitu i rozpoczyna się walka między Mścicielami a mutantami.

Young Avengers, Hawkeye i Beast patrzą na to z boku zastanawiając się, co zrobić. Kiedy Emma zaczyna używać swej telepatii przeciwko Billy'emu i Teddy'emu, którzy weszli na pole bitwy, by pomóc Kapitanowi Ameryce, Wanda ma dość. Szybko usypia wszystkich walczących i teleportuje siebie i Young Avengers do kogoś, kto będzie w stanie pomóc – Doktora Dooma.

Zszokowanym dzieciakom Wanda tłumaczy, jak rozpoczął się jej upadek. Po stracie synów próbowała ich odzyskać. Bezskutecznie. Zwróciła się więc po pomoc do kogoś o wiele bardziej obeznanego z czarną magią – Dooma. Ten zgodził się, z niecnymi zamiarami. Pomógł Wandzie uzyskać dostęp do Siły Życiowej. Ta jednak, chociaż dała jej moc zmieniania rzeczywistości, opanowała kobietę. To pod jej wpływem Wanda dokonała wszystkich zbrodniczych czynów.

Kiedy kilka miesięcy później Doom odnalazł Scarlet Witch w Transii, ta niczego nie pamiętała. A on nie miał zamiaru mówić jej prawdy. Sprowadził ją do siebie z zamiarem przejęcia jej boskich mocy, ale z czasem... odstąpił od tego planu. Zrozumiał, że – tak jak wcześniej Wanda – on też nie zdoła zapanować nad Siłą Życiową.

Scarlet Witch prosi jednak o ostatnią przysługę. Chce, by Doom pomógł jej zapanować nad tą mocą na tyle, by mogła cofnąć rzucony podczas M-Day czar. A potem zerwał więź, którą wcześniej utkał. Doom wyraża zgodę. Patriot ma jednak wątpliwości, czy mogą mu zaufać. Wanda przyznaje, że jego obawy nie są bezpodstawne, dlatego prosi, by Billy pełnił w tym zaklęciu funkcję bezpiecznika. Victor nigdy nie odebrał mu mocy, a jedynie przekonał go, że nie ma do nich dostępu. Teraz cofa ten czar, więc Wiccan jest gotów do inkantacji.

Eli znów protestuje twierdząc, że wcześniej uzgodnili przywracanie mutantom mocy pojedynczo. Wanda ze smutkiem stwierdza, że to niemożliwe w sytuacji, kiedy Avengers i X-Men na nią polują. Teraz albo nigdy. Billy, Wanda i Victor rozpoczynają rzucanie zaklęcia.

Patriot tymczasem chce przerwać czar, póki nie jest za późno, i poczekać na przybycie bardziej doświadczonych herosów. Ponieważ nie znajduje oparcia w przyjaciołach, zdesperowany wyrywa Kate łuk i strzela w Dooma.

Trafia Wandę. Billy szybko uzdrawia konającą matkę zaklęciem. Ale czar, który rzucali w trójkę, nigdy nie został skończony. Wanda nie czuje już Siły Życiowej i szybko orientują się, dlaczego. Doom przejął nad nią kontrolę i teraz zajmie się wszystkim.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers: The Children's Crusade #7 Avengers: The Children's Crusade #7 Avengers: The Children's Crusade #7 Avengers: The Children's Crusade #7 Avengers: The Children's Crusade #7 Avengers: The Children's Crusade #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.