Avalon » Serie komiksowe » Mighty Thor » Mighty Thor #5

Mighty Thor #5

Mighty Thor #5

"Galactus Seed" - part 5: "God of Carnage"

Postacie
Zapowiedź

Thor i Surfer walczą na Marsie, setki milionów kilometrów od frontu wojny Asgardczyków i Galactusa. Tymczasem na Ziemi tylko Volstagg i loki mają bronić Asgardu. Loki udaje się w bitwę z darami od Dziwnych Sióstr, które tylko on widzi. Czy to wystarczy? Czy ocalą Thora? Kto przeżyje w cieniu narodzin Kosmicznego Niszczyciela?

Cytat

Loki: "This best work. It wil work. Of course it will work. When have three strange women living in a cave in the desert ever misled anyone...?"

Streszczenie

Na Marsie Thor i Silver Surfer kontynuują swoją walkę, gdy w pewnym momencie Surfer zauważa świetlistą ranę boga i pyta, czym była ona spowodowana. Bóg jednak nie zważa na jego troskę i rzuca się na herolda. Starcie w końcu przerywa Sif, która oświadcza, że mają poważniejszy problem.

Na orbicie okołoziemskiej Odin i Galactus próbują się nawzajem wyrzucić ze swoich umysłów, w końcu jednak Wszechojciec traci cierpliwość i atakuje Pożeracza Światów własnoręcznie. Wyzwolona energia sprawia, że obaj, nieprzytomni, opadają ku Ziemi.

Asgard. Podczas, gdy niezauważony przez nikogo dzięki płaszczu niewidzialności Loki zakrada się do zbrojowni, Volstagg przyzywa do siebie Brygadę Światów, by stanęli oni u jego boku podczas krwawej bitwy z armią Broxtonu. Gdy grupka pod przewodnictwem pastora Mike'a w końcu przybywa do miasta bogów, duchowny zaczyna głosić swoje kazanie, wtedy jednak zauważa, że ma do czynienia z Największym z wojowników i pyta, czy mógłby pomówić z kimś innym. Wtedy Volstagg stwierdza, że mógłby spróbować rozmówić się z Odinem, ten jednak dopiero co uderzył w powierzchnię planety po upadku z orbity i nie czuje się najlepiej.

Tymczasem Loki dociera do zbrojowni, gdzie staje przed Destroyerem. Dzięki rękawicom udaje mu się sięgnąć w głąb zbroi i wyciągnąć z niej Ziarno, wtedy jednak zauważa, że się ona aktywowała.

Thor, wraz z Sif i Silver Surferem, dociera z powrotem na Ziemię. Dopada do Odina, który ostatkiem sił stwierdza, że dzięki Ziarnu nadal mogą oszukać przeznaczenie i przypomina starą legendę – po zgładzeniu Węża, syn Odyna przestąpi dziewięć kroków, po czym sam padnie. To powiedziawszy, Wszechojciec zapada w Odinsleep. Galactus tymczasem powstaje, gotów kontynuować walkę. Surfer próbuje przekonać go, by kapitulował. Stwierdza, że mają do czynienia z bogami, którzy będą walczyć d ostatniego tchu, a to zagraża nawet Pożeraczowi. Ten jednak nie zamierza odejść bez Ziarna.

Loki tymczasem zakrada się do Drzewa Światów, gdzie przywiązuje jeden koniec otrzymanej od wiedźm nici do pobliskiego głazu, oplatając się drugim końcem. Następnie rzuca się w wyrwę ku korzeniom Yggdrasila.

Pastor Mike pyta Volstagga, czego jest świadkiem, ten więc wyjaśnia, że Galactus jest plagą niszczącą całe światy. Stwierdza, że być może kiedyś był on człowiekiem, teraz jest jednak siłą natury, bogiem zniszczenia. Słysząc to, duchowny oświadcza, że to mu wystarczy i wychodzi naprzeciw Pożeraczowi Światów, a gdy jeden z jego wiernych pyta, czy się nie boi, przyznaje, że jest przerażony, ma jednak po swojej stronie Słowo Boże. A poza tym zawsze chciał spotkać Boga.

Autor: S_O

Galeria numeru

Mighty Thor #5 Mighty Thor #5 Mighty Thor #5 Mighty Thor #5 Mighty Thor #5 Mighty Thor #5 Mighty Thor #5 Mighty Thor #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.