Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #626

Journey Into Mystery #626

Postacie
Zapowiedź

FEAR ITSELF TIE-IN
Loki zebrał drużynę, która będzie sekretnie działać podczas Fear Itself. Teraz potrzebuje tylko wyposażenia. Czy znajdzie się ktoś, do kogo Loki nie zwróci się o pomoc? Odpowiedź brzmi - nie. Pytanie tylko, czy młody chłopak przeżyje składanie próśb i czy obietnice jakie złoży, by przetrwało jutro, nie będą jednocześnie gwoździami do trumny Asgardu?

Streszczenie

Baldar przemierza pustkowia Limbo. Wraz ze swym oddziałem innych martwych wojowników upewnia się, że stwory strącone tu przez Odina, nie zagrożą ponownie jego rodakom. Mimo, że jest dzielny i pełen poświęcenia, wciąż czuje wyrzuty sumienia z powodu tego, co robił za życia.

Loki i Hel Wolf lądują w Limbo. Chłopak pierwszy dochodzi do siebie i wychodzi się rozejrzeć. Bestia też się budzi. Obiecał służyć swojemu Panu dopóki żyje. Disir, aby wysłać go do Limbo, pozbawiły go życia, przez co jego przysięga przestała obowiązywać. Teraz ma zamiar się zemścić. Loki rzuca się do ucieczki. Szybko znajduje jamę, w której się chowa. Monstrum próbuje go dopaść, ale po chwili sam zostaje zaskoczony przez potężniejszego od siebie. To Surtur.

Olbrzym łapie bestię i pożera ją. Młody bóg ujawnia swoją obecność. Zanim udaje mu się jednak przekonać olbrzyma do rozmowy, musi wykonać kilka uników. Loki dziwi się, że Surtur jeszcze nie opuścił tego wymiaru. Ten tłumaczy, że tutaj jego miecz nie potrafi otworzyć portalu. Jest jeszcze na to za słaby. Chłopak stwierdza, że on będzie potrafił go uwolnić. Olbrzym nie jest zainteresowany. Niedługo zje wystarczająco dużo demonów, aby mieć wystarczająco dużo siły i sam się uwolni. Loki jednak dodaje, że on przeniesie go wprost do Asgardu, gdzie będzie mógł rozpocząć swój akt destrukcji. Obiecuje przenieść cień jego potężnego miecza do Asgardu. Powstanie więź, która bez problemu pozwoli mu uciec. Wszystko dlatego, że ten cień jest mu potrzebny. Jego misja wymaga użycia broni o odwrotnych właściwościach do mocy miecza. Umowa zostaje zawarta i Loki otrzymuje swoją oręż. Chłopak wraz Ikolem szybko uciekają. Surtur będzie potężnie wkurzony, kiedy odkryje prawdę. Teraz muszą znaleźć sposób, aby stąd uciec. Chcą to zrobić dokładnie tak samo, jak Odin.

Asgard. Krasnolud właśnie skończył naprawiać sarkofag Odina. Jest dumny ze swej roboty. Nagle słyszy z wnętrza jakiś hałas. Otwiera go i znajduje w środku Lokiego i jego ptaka. Pierwsza część planu została zakończona. Aby zdobyć drugi potrzebny mu artefakt, będzie potrzebował pomocy. Po chwili prosi kogoś o pomoc przy kradzieży. Jego długie przemówienie przynosi pożądany rezultat. Kilka godzin później w Asgardzie dochodzi do wybuchu. Odin podejrzewa atak Serpenta, ale Heimdall to wyklucza. Do wybuchu doszlo w zbrojowni. Wszechojciec obiecuje, że ktokolwiek dokonał kradzieży, będzie musiał za to zapłacić.

Na Ziemi reszta oddziału Lokiego czeka na jego powrót. Wszystko trwa trochę długo i demony robią się niespokojne. Disir myślą o zabiciu kilku śmiertelników, a Leah wyczuwa, że w piekle wybuchło powstanie. Hela wezwała na pomoc swoje Walkirie. Tyr i ona musza wypełnić zadanie, które zostało im powierzone. Disir zaczynają prowokować boga wojny. Sprzeczkę przerywa przelatująca nad ich głowami twierdza Serpenta. Loki, który właśnie się pojawił wyjaśnia, że ich przeciwnik, chce wykorzystać połączenie z Asgardem, które znajduje się w Avengers Tower. Siedzi na ramieniu Destroyera i ma zamiar zniszczyć siedzibę Serpenta.

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #626 Journey Into Mystery #626 Journey Into Mystery #626 Journey Into Mystery #626 Journey Into Mystery #626 Journey Into Mystery #626 Journey Into Mystery #626

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.