Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 6 » Captain America vol. 6 #2

Captain America vol. 6 #2

Captain America vol. 6 #2

"American Dreamers" Part 2

Postacie
Zapowiedź

Poznaj sekrety nieudanej misji z czasów II WŚ i zobacz, dlaczego byli przyjaciele są teraz wrogami.

Streszczenie

Steve wędruje prze lodową pustynię. Wokół niego szaleje zamieć. Nie pamięta, jak długo już idzie. Coś tu jest nie tak. Nagle zauważa zbliżający się helikopter. To jest stały koszmar bohatera, ale ten pojazd jest w nim nowością. W rzeczywistości Rogers leci takim helikopterem na misję i zamyślony wpatruje się w śnieżycę. Nick korzysta z okazji i wyjaśnia Sharon, kim jest Jimmy.

Potrafił on przechodzić do kieszonkowego wymiaru zwanego Land of Nowhere. Miał tam całkowitą kontrolę nad rzeczywistością. Cokolwiek tam stworzył, mógł to zabrać ze sobą do naszego świata. Wszystko wyszło na jaw, kiedy przyniósł do szkoły dwugłowego kota. Dodatkowo mógł dotykać w tym wymiarze ludzkich snów. W ten sposób chcieli znaleźć bazę Hydry w czasie wojny. Jupiter wszedł w sny kilku agentów i dowiedział się, gdzie jest baza. Następnie poprowadził oddział przez Land Of Nowhere i otworzył z niego portal do ich celu. Wszystko szło jak w zegarku. Kiedy chłopak otworzył portal część drużyny od razu przeszła do Land of Knowhere. Z tyłu został tylko Jupiter i Dum Dum. Nagle zdrajca z francuskiego ruchu oporu uderzył Jimmy'ego w głowę. Ten upadł nieprzytomny. Portal się zamknął, zostawiając Bravo i kilku żołnierzy. Czas płynie tam inaczej, dlatego nie postarzeli się przez te lata.

Udało im się namierzyć bazę A.I.M., w której prawdopodobnie jest Bravo. Kiedy dolatują na miejsce Rogers postanawia atakować od razu. Nie czeka na lądowanie tylko skacze i jeszcze w powietrzu eliminuje tarczą dwóch terrorystów. Po chwili dołącza do niego reszta ekipy. Razem przebijają się w kierunku rezydencji. Tam, widząc zbliżające się niebezpieczeństwo, królowa Hydry przechodzi przez portal i znika. Steve dociera na miejsce za późno i może tylko pokonać kolejnych strażników. Większość przeciwników ma na sobie zwykłe mundury Hydry. Nie takie, jak nosili pomocnicy Bravo. Prawdopodobnie miało tu dojść do jakiejś wymiany.

Wieczorem Steve siedzi na łóżku. Z powodu wyrzutów sumienia nie może zasnąć. Sharon go pociesza i po jej namowach w końcu się kładzie. Agent 13 nagle znajduje się we śnie, w którym pojawia się Codename: Bravo. Zabiera on ją na szaloną przejażdżkę i na koniec całuje ją. Kobieta odpycha go. Wie, że to nie jej sny. Mężczyzna żegna ją. Wkrótce się spotkają. Kiedy Sharon się budzi, jest już poranek. Steve właśnie zakłada swój kostium. Nagle przez okno łapie go ogromna dłoń. To Ameridroid. Ktoś mu powiedział, że to Rogers ukradł jego sen.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 6 #2 Captain America vol. 6 #2 Captain America vol. 6 #2 Captain America vol. 6 #2 Captain America vol. 6 #2 Captain America vol. 6 #2 Captain America vol. 6 #2 Captain America vol. 6 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.