Avalon » Serie komiksowe » Alpha Flight vol. 4 #.1 » Alpha Flight vol. 4 #.1

Alpha Flight vol. 4 #.1

Postacie
Zapowiedź

Kanadyjscy superbohaterowie powracają przy okazji "Fear Itself". Jeśli jeszcze ich nie znacie, to dzięki temu komiksowi dowiecie się kim są Guardian, Vindicator, Sasquatch, Snowbird, Shaman, Northstar, Aurora i Marrina

Cytat

Citadel: "Hey, Indian! What has the regime done to your people? You should understand!"
Shaman: "The only thing I understand is the nearly overwhelming desire to punch the hell out of anyone who yells 'hey, Indian' at me."

Streszczenie

Montreal. Pewien udający się na wybory obywatel wyzywa od nazistów strażniczkę miejską, która wlepiła mu mandat, nie słuchając jej wyjaśnień, że zaparkował przy hydrancie. Nagle gasną wszystkie światła w okolicy.

Ottawa. Hudsonowie obserwują furgonetkę z zainstalowanym na boku gigantycznym ekranem, na którym wyświetlana jest przemowa przywódcy Partii Unity, Gary'ego Cody'ego. Mac ma dosyć słuchania jego obietnic, a gdy Heather stwierdza, że spełnił większość dotychczasowych, mężczyzna przypomina, że nie tę najważniejszą. Jego żona przysięga, że odnajdą swą córkę i proponuje, by zmienili temat na coś bardziej pozytywnego – w końcu to ich dzień wolny. W tym jednak momencie oboje otrzymują wezwanie z Departamentu H, Guardian i Vindicator ruszają więc do akcji.

W szpitalu w rezerwacie Indian Grand Lac Victoria trwa operacja, którą przeprowadza doktor Twoyoungman. Nagle na sali gasną światła, a Michael otrzymuje wezwanie. Jego dusza opuszcza więc ciało, które dalej pracuje nad pacjentem, i wyrusza do walki.

Elektrownia wodna na Rzece Świętego Wawrzyńca. Ochrona próbuje zwalczyć agresora, którego Aurora rozpoznaje jako Citadela – anarchistę w zbroi z adamantium. Zrzuca na łotra Sasquatcha, ten jednak szybko zostaje powalony przez przestępcę, który ogłasza, że zaciemnienie będzie trwać dopóty, dopóki prawda o partii Unity nie ujrzy światła dziennego. Sasquatch, Aurora i przybyła Vindicator nie są w stanie pokonać przeciwnika, powala go jednak gigantyczna fala wywołana przez Marrinę, a Shaman wdziera się do jego umysłu, dzięki czemu dowiaduje się, że atak na elektrownię był tylko środkiem do osiągnięcia innego celu.

Ottawa. Po wyrazie twarzy swego chłopaka Kyle domyśla się, że otrzymał on wezwanie do akcji, Jean-Paul nie myśli jednak nawet, by na nie odpowiedzieć, daje się jednak przekonać, gdy jego partner stwierdza, jak seksowni są superherosi. Northstar szybko odnajduje Guardiana, szybującego nad budynkiem AmCanu, komentując fakt, że kanadyjski odpowiednik Captaina America pilnuje siedziby największego konglomeratu w państwie. Hudson informuje go więc, że włamał się tam wspólnik Citadela, a po chwili z budynku wychodzi Kara Killgrave, córka Purple Mana i była członkini Beta Flight. Podczas, gdy dziewczyna przejmuje kontrolę nad otaczającymi gmach antyterrorystami i każe im strzelać do superbohaterów, Mac kontaktuje się z żoną, która niegdyś zajmowała się rekrutami, i przekazuje jej tożsamość przeciwnika. Kara tymczasem ucieka, przejmując kontrolę nad gapiami i przechodniami – w tym nad Kylem, który, jako specjalista od PR Northstara przybył, by zrobić kilka zdjęć herosa w akcji – zmusza ich do tego, by zbudowali ze swych ciał gigantycznego golema, który rusza do walki z bohaterami. Gdy gigant zajmuje Guardiana i Northstara, Purple Girl zamierza uciec ze skradzionym serwerem, na którym znajduje się prawda o partii Unity, zauważa jednak na oknie swego pojazdu mandat. Wściekła, próbuje przejąć kontrolę nad strażniczką, która wlepiła jej grzywnę, ta jednak przeistacza się w kolejne zwierzęta, nie dając jej na to szansy, a w końcu, wracając do postaci Snowbird, powala ją celnym ciosem. Przybyła Vindicator nie może uwierzyć, że jej była uczennica dokonała tego wszystkiego dla jednego serwera, agent Departamentu H uspokaja ją jednak i podczas, gdy jego ludzie zajmują się aresztowaną, Alpha Flight pozuje do zdjęć – co również nie obywa się bez problemów, gdyż w pewnym momencie Marrina wybucha, pewna, że operatorzy kamer widzą w niej dziwoląga. Northstar tymczasem odnajduje Kyle'a i stwierdza, że gdyby nie Alpha Flight, w ogóle nie byłby zagrożony. Stwierdza, że nie działa jako heros dla sławy czy adrenaliny i, całując chłopaka, zapewnia, że walczy tylko dla niego. Po tej wzruszającej scenie Kyle spogląda na telebimy, prezentujące świętującego zwycięstwo swej partii Cody'ego, i stwierdza, że w całym tym zamieszaniu zapomniał zagłosować.

Autor: S_O

Galeria numeru

Alpha Flight vol. 4 #.1 Alpha Flight vol. 4 #.1 Alpha Flight vol. 4 #.1 Alpha Flight vol. 4 #.1 Alpha Flight vol. 4 #.1 Alpha Flight vol. 4 #.1 Alpha Flight vol. 4 #.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.