Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #248

X-Men: Legacy #248

X-Men: Legacy #248

"Age of X: Aftermath" - Part One

Postacie
Zapowiedź

Po przetrwaniu Age of X, Rogue i Magneto dochodzą do wniosku, że wspólne przeżycia jeszcze bardziej ich do siebie zbliżyły. Relacja dwojga mutantów stanie jednak pod znakiem zapytania, gdy Rogue postanowi zmusić Magnusa, by stawił czoła koszmarom ze swej przeszłości.

Cytat

Rogue: "Ah was the Reaper. The Angel of Death. She thought she was a monster. Monsters don't deserve love, and they don't ask for it."

Streszczenie

Odbywa się spotkanie dotyczące efektów, jakie ostatni "wybryk" Legiona miał na mieszkańców Utopii. Doktor Rao stwierdza, że choć w czasie rzeczywistym spędzili w alternatywnym świecie tylko tydzień, posiadają wspomnienia całego życia pod jarzmem opresji i stwierdza, że u wielu mutantów widać objawy zaburzeń wywołanych traumą. Emma proponuje usunięcie chętnym tych wspomnień. Scott wręcza jej listę osób, które już się zgłosiły do takiego zabiegu.

Pierwszym "pacjentem" telepatki jest Cannonball, który przypomina, że w "tamtym" świecie cała jego rodzina została zabita, a Paige, jedyna, która oprócz niego przeżyła, obwiniała za to jego. Choć wie, że była to tylko fikcja, wspomnienia te doprowadzają go do szału i stanowczo żąda ich usunięcia. Następna na liście jest Pixie, która boi się swego alter ego, Nightmare. Wyjaśnia, że druga "ona" jest zupełnie inna - złośliwa, pyskata i sprośna - i czasem przejmuje kontrolę nad jej ciałem. Po chwili przyznaje jednak, że wydaje się być fajna. Emma stwierdza zatem, że pozwoli jej zachować pewne szczegóły. Po niej do Frost przychodzą Namor, Armor, Dust, Jeffries, Iceman i Cargill, która nagle zmienia zdanie i wychodzi.

Xavier i Legion odwiedzają umysł tego drugiego, ku niezadowoleniu Davida. Stwierdza on, że psychiczne "więzienie", które zbudował Nemesis, przypomina mu tylko, że jego umysł stworzył potwora, którym była "Moira". Charles zgadza się, że stworzony "krajobraz" nie był przemyślany i prosi, by jego syn wrócił z nim do świata rzeczywistego. Tam on i Nemesis prezentują urządzenie, które w założeniu powinno mu pozwolić na korzystanie z mocy swych innych jaźni, nie pozwalając im jednocześnie na przejmowanie kontroli nad ciałem. Legion nie chce w to uwierzyć, jednak po wciśnięciu kilku przycisków rośnie nagle do gigantycznych rozmiarów.

Cyclops spotyka się z Cargill, stwierdzając, że muszą porozmawiać na temat ich "związku". Kobieta odpiera, że nie muszą "rozmawiać", bo wie, jak bardzo mu się to podobało. Scott przypomina, że tamten świat nie był prawdziwy, Joanna odpiera więc, że ostatnie siedem dni – i siedem nocy – jak najbardziej było. Summers próbuje jej wytłumaczyć, że mężczyzna, którego kochała, nie istnieje, ona jednak nie zgadza się i dodaje, że jeśli kiedyś znudzi mu się udawanie harcerzyka i zapragnie znów być Basiliskiem, ona będzie na niego czekała. Scott stwierdza, że Frenzy zasłużyła sobie na miejsce na Utopii podczas walki w drugim świecie, jednak cała reszta tego, co tam przeżyli, była tylko sztuczką, po czym odchodzi, pozostawiając rozwścieczoną Frenzy samą.

Gdzie indziej Rogue wspomina, że Reaper myślała, że jest potworem, a potwory nie zasługują na miłość. Remy proponuje, by kobieta udała się do Emmy i pozbyła się tamtych wspomnień. Ta jednak mówi, że obiecała zachować pamięć zmarłych z Fortecy X i nie zamierza złamać tej przysięgi. Mężczyzna przypomina, jak niegdyś Rogue powiedziała, że nie będzie mogła być razem z nim, dopóki nie nauczy się lepiej kontrolować swych mocy, dodaje jednak, że według niego było to kłamstwo. Stwierdza, że w miłości wszelkie "za" i "przeciw" nie powinny mieć znaczenia, liczy się bowiem tylko uczucie. Dobrze wie, co czuje do Rogue i obiecuje, że gdy będzie gotowa, on będzie jej oparciem, jej drugą połową. Jednak dopóki kobieta tego nie zrozumie, niech do niego nie przychodzi.

Doktor Rao prezentuje Cyclopsowi inne następstwa świata stworzonego przez "Moirę". Pierwszym, ciekawym efektem jest Hellion i jego kontrola nad mechanicznymi rękoma – tydzień temu w ogóle nie umiałby z nich korzystać, teraz zaś ma lata doświadczenia. Pozostałe konsekwencje "Age of X" nie są jednak tak pozytywne. Chamber odzyskał moce, łącznie z olbrzymią dziurą w klatce piersiowej, czego nie przyjął zbyt radośnie. Zmieniające się skrzydła Pixie okazały się problemem psychologicznym, więc do rozwiązania pozostała jedynie sprawa Revenant, która wita swego "ojca". Nie posiadający prawdziwego ciała, "duch" wyjaśnia, że jest częścią Rachel – próbowała się ona skontaktować z Utopią, jednak wybrała zły moment i została "wessana" do nowej rzeczywistości. Niestety, wspomnienia zapisane w jej umyśle wymazały informację, którą próbowała przekazać. Scott każe więc Kavicie przygotować zespół naukowy i obiecuje córce, że ją odnajdą.

Do spacerującej Rogue podlatuje Magneto. Kobieta stwierdza, że nie chce z nikim rozmawiać, dopóki nie uporządkuje myśli i nie oddzieli ich od tych Reaper – zwłaszcza z nim, gdyż jej alter ego darzyło Generała uczuciem. Magnus odpiera, że jemu też zależało na Legacy, wtedy jednak Anna Marie zauważa, że Erik jest w ogóle niepodobny do przywódcy Fortecy X – przypomina, że skrzywdził wielu ludzi, w tym jej przyjaciół, a najgroźniejszy jest właśnie wtedy, gdy wydaje się miły i opanowany. Dodaje, że to "Moira" zdecydowała, że mają być razem. Magneto zauważa, że teraz oni o wszystkim decydują i pyta, czego Rogue się tak boi. Ta odpiera, że nie boi się niczego i w końcu zgadza się na rozmowę. Magnus stwierdza jednak, że wolałby porozmawiać w miejscu bardziej prywatnym i, za zgodą Rogue, zabiera ją tam, gdzie decyduje się o losie każdego człowieka – w przeszłość.


Korekta: Aruna

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: Legacy #248 X-Men: Legacy #248 X-Men: Legacy #248 X-Men: Legacy #248 X-Men: Legacy #248 X-Men: Legacy #248

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.