Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #10

Uncanny X-Force #10

Uncanny X-Force #10

"The Killer Among Us"

Postacie
Zapowiedź

Dziennikarka zamierza ujawnić zdjęcia X-Force zabijających żołnierzy. Grupa, próbując rozwiązać sytuację, stanie przed trudną decyzją i zmuszona będzie współpracować z dawnym sługą Apocalypse'a.

Streszczenie

Dziennikarz Harper Simmons rozmawia z kimś o swoim artykule. Reporter jest nieugięty. Opublikuje swój artykuł i pozostanie obiektywny. Jego rozmowę przerywa pojawienie się w jego drzwiach Amahla Farouka. Mutant nie przedstawia się. Oznajmia, że ma pewne materiały dotyczące Warrena Worthingtona, który poprzez inne firmy jest praktycznie właścicielem gazety, w której pracuje dziennikarz. Według mutanta jest on zabójcą, który jako Archangel wraz z Wolverinem prowadzi zespół morderców. W paczce, którą mu przekazuje znajdują się dowody. Odchodząc Shadow King stwierdza, że wierzy w dziennikarską uczciwość swojego rozmówcy. Po jego wyjściu Harper od razu otwiera przesyłkę. Znajduje w niej zdjęcia Archengela, który zabija żołnierza w bazie wojskowej oraz reszty zespołu w trakcie tej misji.

Kilka chwil później wydawca Harpera odbiera telefon od dziennikarza. To kawał historii i jest względem niej bardzo ostrożny. Trzeba wszystko gruntownie sprawdzić, zanim wywoła się trzęsienie ziemi. Obiecuje mu dyskrecję i pomoc. Prosi o wysłanie materiałów. Umawiają się na spotkanie za godzinę.

Warren jest w trakcie ćwiczeń na sali, kiedy otrzymuje telefon. To wydawca informuje go o materiałach. Zapewnia go, że to robota konkurencji, która chce go oczernić. Dziękuje mu za cynk. Po wyjściu z sali zaczepia go Psylocke. Kobieta chce wiedzieć, dlaczego jej unika. Dodatkowo ominęło ich kilka sesji. Mutant zaprzecza. Postanowił sobie sam poradzić z problemem Archangela. Nie ma teraz zresztą na to czasu. Musi lecieć. Rozmowę widział Fantomex. Oferuje kobiecie pomoc i drinka. Ta mija go bez słowa i idzie prosto do pokoju Logana. Mają z Warrenem problem.

Wydawca wchodzi na parking. Koło samochodu wypadają mu kluczyki. Kiedy je podnosi, stoi za nim Warren. Mutant dowiaduje się, że mężczyzna dopiero jedzie po kompromitujące materiały.

Harper szykuje się do wyjścia. W telewizji podają właśnie informację o brutalnym morderstwie na parkingu. Ofiara była prawdopodobnie wydawcą w pobliskiej gazecie. Słysząc to dziennikarz wpada w panikę. Musi wysłać swoje materiały do każdego, kogo zna. Niestety, jest już u niego Archangel. Mutant chce poznać jego źródło informacji. Reporter odpiera, że to był Duży Egipcjanin. Przed śmiercią ratuje go pojawienie się Logana. Warren strzela do niego dużą ilością piór. To samo robi w kierunku dziennikarza, ale ten na szczęście chowa się za szafą. Wolverine podnosi się. Rzuca się na napastnika i wypada z nim przez okno. Niestety na ziemię spada sam, ponieważ jego przeciwnik w ostatniej chwili odlatuje.

Harper zbiega schodami do tylnego wyjścia. Tam czeka na niego Archangel. Mutant ma jednak problemy z samym sobą. Jego dwie osobowości walczą, upada. W tym momencie jego głowę przebija psychiczne ostrze. Betsy następnie sprawia, że reporter zapomina o całym zdarzeniu.

Warren zostaje zamknięty w bazie X-Force. Betsy nie jest w stanie do niego dotrzeć. Jego umysł jest chroniony równie mocno, jak Apocalypse'a. Deathlock nie jest w stanie wyliczyć żadnej potencjalnej przyszłości. Według Psylocke powinni znaleźć kogoś obeznanego z technologią Apocalypse'a, aby pomógł im wyleczyć Warrena.

New Jersey. Dwóch żołnierzy konwojuje super przestępcę. Strasznie to ich nudzi. Na poboczu stoi zepsuty autobus pełen gorących lasek. Proszą ich one o pomoc przy dziurawej oponie. Ci jednak nie mogą im pomóc i odjeżdżają. Okazuje się, że to była tylko iluzja Fantomexa. X-Force uwolnili Dark Beasta.

Kiedy tylko McCoy widzi stan Warrena odgaduje, że zabili Apocalypse'a. Rozpoczął się proces zajmowania przez Archangela jego miejsca. Pierwszy mutant był jednym z wybrańców Celestiali. Jego zadaniem, było upewnić się, że ewolucja wykona swoją pracę. Uzdrowić ich przyjaciela może tylko Life Seed. Twór Celestiali rośnie raz na kilka tysięcy lat. Tutaj nie powstanie żaden jeszcze przez kilka stuleci. On ma jedno w swoim laboratorium w jego ojczystym wymiarze. Będą musieli wybrać się do Age of Apocalypse.

[W numerze znajduje się także dodatkowo Iron Man 2.0 #3.]

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #10 Uncanny X-Force #10 Uncanny X-Force #10 Uncanny X-Force #10 Uncanny X-Force #10 Uncanny X-Force #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.