Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #9

Uncanny X-Force #9

Uncanny X-Force #9

"High Art"

Postacie
Zapowiedź

Magneto dowiaduje się o istnieniu X-Force i zamierza zachować ich sekret tylko, jeżeli zlikwidują postać z jego przeszłości. Kim jest ów tajemniczy osobnik i dlaczego Magnus nie może sam się z nim rozprawić?

Streszczenie

Blackbird ląduje na Utopi. Na wysiadającego Nemesisa czeka Namor. Król informuje go, że Magneto do powrotu doktora odciął się od świata, co krzyżuje jego plany. To musi się skończyć. Naukowiec prosi władcę o zrobienie czegoś kompletnie sprzecznego z jego naturą. Ma odejść i milczeć. Sam Nemesis wdrapuje się po schodach do samotni Magneto i wchodzi do środka. Erik siedzi zasępiony na krześle i gapi się w ogień w kominku. Doktor pyta się go, czy jest pewien, że chce dostać swoją przesyłkę. Magneto odpiera, że nie. Nemesis kładzie kopertę na stoliku i wychodzi. Lehnsherr dopija drinka i otwiera list. Po jego przeczytaniu wstaje i w milczeniu nalewa kolejna szklankę.

X-Force lecą do swojej bazy. Psylocke próbuje sobie przypomnieć walkę w umyśle Warrena. Ten twierdzi, że też nic nie pamięta. Kiedy się ocknął, żołnierz chciał odpalić głowice i wciąż był pod kontrolą telepaty. Dlatego musiał go zabić. Kiedy wchodzą do kryjówki, Logan próbuje uspokoić jego sumienie. Po otwarciu drzwi zastają czekającego na nich Magneto. Deathlock wisi obok obezwładniony. Erik prosi Logana o chwilę rozmowy. Wolverine jednak odmawia. W tej grupie nie ma tajemnic. Lehnsherr bez słowa podaje kopertę ze zdjęciami nazisty. James wie, o co chodzi, ale nie wie, dlaczego miałby to robić, zamiast niego. Magneto odpiera, że powodem będzie jego prośba. Logan odmawia. Ta grupa ma eliminować zagrożenia, a nie bawić się w prywatne zemsty. Erik błaga go o pomoc. Po chwili Wolverine zgadza się. Każe wszystkim wracać do siebie. Sam się tym zajmie. Ze swego pokoju zabiera miecz i pożycza statek od Fantomexa.

Logan ląduje w brazylijskiej dżungli. Po kilkugodzinnym marszu odnajduje samotny dom. Przed nim staruszek rąbie drewno na opał. Widząc mutanta bez słowa wchodzi do domu. W środku zaczyna opowiadać Loganowi swoją historię. Po wojnie, jak wielu nazistów, osiedlił się w nowym świecie. Tu zaczął nowe życie. Swojej nowej żonie nigdy nie powiedział, czym się zajmował. Nigdy jednak nie zapomniał o swoich grzechach. Przeszłości. Wiedział, że ten dzień nadejdzie. Nikt nie ucieknie swojej przeszłości i ma nadzieję, że jego oprawca będzie o tym pamiętał, kiedy upomną się o niego jego ofiary. Logan bez słowa wyłącza gramofon, wyciąga miecz i wykonuje egzekucję. Później wyciera miecz i wychodzi.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #9 Uncanny X-Force #9 Uncanny X-Force #9 Uncanny X-Force #9 Uncanny X-Force #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.