Avalon » Serie komiksowe » Heroes For Hire vol. 3 » Heroes For Hire vol. 3 #9

Heroes For Hire vol. 3 #9

Postacie
Zapowiedź

FEAR ITSELF Tie-In. Najbardziej dzika drużyna Heroes For Hire jak do tej pory. Gdy terror panuje na ulicach, nasza drużyna walczy, by utrzymać miasto w całości, a to oznacza, że Misty Knight musi wynająć kilku niespodziewanych agentów. Kto jest do dyspozycji? Elektra, Shroud i... Gargoyle?

Streszczenie

Control przekazuje bohaterom najnowsze informacje – na Ziemię spadła grupa obiektów nieznanego pochodzenia. Jeden z nich trafił w Raft, uwalniając przetrzymywanych tam więźniów, a co gorsza, coś, co z opisów przypomina wzmocnionego Juggernauta, sieje tam zniszczenie. Stolica kraju pogrążona jest w chaosie, podobnie, jak okolice Yancy Street, gdzie uderzył kolejny obiekt. Informuje, że szaleje tam kolejne monstrum, a wtedy właśnie łączy się z nią znajdujący się na miejscu Paladin, który powiadamia ją, że mają do czynienia z opętanym Benem Grimmem. Jego broń nie robi większego wrażenia na Angrirze, który ciska w niego samochodem. Najemnika ratuje właśnie przybyły Gargoyle, który został wynajęty przez Control. Ta każe im odciągnąć Thinga w kierunku Central Parku, by zminimalizować zniszczenia.

Pięćdziesiąt metrów dalej. Pod stertą gruzu leży Brady Briedel. Mężczyzna był uzdolnionym chemikiem, zawsze dał się jednak zastraszać i był zmuszany do robienia rzeczy, których robić nie chciał – jak przygotowywanie narkotyków czy tworzenie mieszanek chemicznych dla superłotrów. Przez ostatnie sześć miesięcy pracował nad gazem Mr. Feara – płaca jest marna, ale bał się odmówić. Teraz jednak, przywalony zwaloną ścianą, porażony wyładowaniem energetycznym i oblany swoimi chemikaliami, Brady wie, że umiera, i że nie ma już się czego bać.

Control łączy się ze zbliżającym się do Raft Shroudem, który zaraz po przybyciu zostaje zaatakowany przez grupkę uwolnionych łotrów. Łatwo sobie z nimi radzi, wtedy jednak z ukrycia wychodzą kolejni, potężniejsi przeciwnicy – Mash-up i Firefight. Tych jednym ciosem powala właśnie przybyła Elektra – wezwane przez Control posiłki. Gdy Shroud jest zdziwiony jej widokiem, wojowniczka zapewnia, że działa za pieniądze, a Misty dodaje, że musi jej płacić podwójnie, by nikogo nie zabiła. Gdy wszystko jest już wyjaśnione, bohaterowie ruszają przeciw pędzącym w ich stronę byłym więźniom.

Yancy Street. Gdy śmierć nie przychodzi, Brady Briedel próbuje wygrzebać się spod gruzów. Gdy w końcu wydostaje się na powierzchnię, zauważa go para innych ofiar zniszczenia dzielnicy, która jednak ucieka z krzykiem na sam jego widok. Wtedy Brady zaczyna rozumieć, że wszystko się zmieniło – nie jest już Bradym Briedelem, ani nawet człowiekiem, lecz gigantycznym monstrum. I nie ma już się czego bać.

Na Raft do podłączonego do urządzeń podtrzymujących życie Puppet Mastera podchodzi więzień, które chce podziękować mu za jego pomoc. Dzięki niemu udało mu się zbudować zza krat prawdziwe imperium, teraz jednak przyszła pora na to, by przejąć sprawy w swoje ręce. Gdy zaczyna dusić Mastersa, na miejscu zjawiają się Elektra i Shroud, każąc Purple Manowi się poddać. Ten nie ma zamiaru ich słuchać – armia więźniów stojąca za herosami nie pozwoli im bowiem go ruszyć.

Autor: S_O

Galeria numeru

Heroes For Hire vol. 3 #9 Heroes For Hire vol. 3 #9 Heroes For Hire vol. 3 #9 Heroes For Hire vol. 3 #9 Heroes For Hire vol. 3 #9 Heroes For Hire vol. 3 #9 Heroes For Hire vol. 3 #9 Heroes For Hire vol. 3 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.