Avalon » Serie komiksowe » FF » FF #7

FF #7

FF #7

"The Supremor Seed"

Postacie
Zapowiedź

Black Bolt powraca i jest zdeterminowany, by odzyskać tron.

Cytat

Black Bolt: "I. AM. AWAKE!"

Streszczenie

Jakiś czas temu. Wewnątrz Wyrwy, Black Bolt zostaje zaatakowany przez mackę, ale łatwo sobie z nią radzi, za pomocą swojego szeptu. Wtedy jednak monstrum, do którego owa macka należała, naciera na niego. Król Inhumans rozrywa je więc na strzępy krzykiem. Tym samym wybija  kolejną, choć tym razem niewielką i krótkotrwałą, dziurę w przestrzeni, przez którą dostaje się z powrotem do naszego Wszechświata – tu zaś czeka na niego Lockjaw, który przenosi go do domu.

Attilan, na Hali. Przedstawiciel Kree staje przed Medusą, ponawiając swe wezwanie. Nagle, pośrodku sali zjawia się Lockjaw z Black Boltem, a widząc swego króla, tak Kree, jak i Inhumans, klękają przed nim. Blackagar wraca na swój tron, zaś delegat zwraca się bezpośrednio do niego. Wyjaśnia, że, po wygranej wojnie Medusa postanowiła przekazać wiele surowców do odbudowy światów, leżących na skraju ich imperium, co stoi w sprzeczności z poglądami Kree, którzy uważają, że rządzący powinni się skupić na pomocy planetom centralnym, podczas, gdy mniej ważne światy powinny zatroszczyć się same o siebie. Po chwili zastanowienia Black Bolt, ustami Medusy, ogłasza, że pozostawia decyzję Ronanowi, który będzie go zastępował – jak wyjaśnia, Inhumans muszą jak najszybciej udać się na Ziemię. Gdy mówca przypomina, że Ziemianin swą wojną o mało nie doprowadził ich do zguby, i pyta, co takiego się stało, że postanowił porzucić swe obowiązki, Bolt krzyczy, że się przebudził. Gdy po delegacie pozostaje jedynie fragment szkieletu i gigantyczna dziura w ścianie, Black Bolt odchodzi, a Medusa oświadcza siostrze, że nadszedł czas Zebrania i może udać się z nimi lub pozostać ze swym mężem.

Trzysta tysięcy lat temu. Supreme Intelligence wzywa do siebie Hurana i oświadcza, że widzi swój koniec we wszystkich możliwych przyszłościach. Wie, iż nie może uniknąć przeznaczenia, postanawia jednak je oszukać. Następnie "zapładnia" jajo i wręcza Nasiono Supremora Accuserowi, który ukrywa je w swoim młocie.

Miesiąc temu, Księżyc. Kosmiczni Inhumans wydobywają informacje z umysłu jednego z Reedów Richardsów i postanawiają przygotować się na zagrożenie, jakie stanowią jego kompani. Nagle królowe wyczuwają przybycie Black Bolta. I rzeczywiście, wkrótce później Attilan ląduje na Niebieskiej Strefie Księżyca, a Dal Damoc wita przybyłego króla i przedstawia mu jego cztery żony.

I tak, przepowiednia, zapisana w genach Inhumans zaczyna się spełniać – przybycie tego, którego głos zatrzęsie całym Wszechświatem i który będzie panował w ciszy. A w tej ciszy wisieć będzie, jedno niewypowiedziane słowo – wojna.

Korekta: Morganka

Autor: S_O

Galeria numeru

FF #7 FF #7 FF #7 FF #7 FF #7 FF #7 FF #7 FF #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.