Avalon » Serie komiksowe » Sgt. Fury And His Howling Commandos » Sgt. Fury And His Howling Commandos #4

Sgt. Fury And His Howling Commandos #4

Sgt. Fury And His Howling Commandos #4

"Lord Ha-Ha's Last Laugh!"

Postacie
Streszczenie

Czas: Druga Wojna Światowa.

Miejsce: centrum zniszczonego bombami Londynu.

Zdarzenie: niespodziewany atak Luftwaffe

 

Howlersom udaje się uciec z życiem podczas bombardowania. W trakcie trwania ataku, Fury słyszy wołanie o pomoc pielęgniarki, która próbuje ratować rannego chłopaka. Nick pomaga zanieść poszkodowanego do schronu, gdzie zostaje z powodu nalegań kobiety, której przed momentem udzielił wsparcia.

 

Tymczasem samoloty R.A.F. walczą z wrogiem, gdy nagle niemieckie maszyny zawracają. Fury natychmiast wraca do bazy, gdzie znajduje swój oddział w całości. Równocześnie w radiu zaczyna się audycja Lorda Ha-Ha, zajmującego się propagandą nazistowską. Informuje on o odwadze żołnierzy Trzeciej Rzeszy i ubolewa nad losem Anglików. W każdej swojej audycji naigruje się on z Howling Commandos, jest to celowy zabieg jego przełożonych, którzy chcą zmusić oddział Fury'ego by przybył do Berlina i spróbował zaatakować Lorda Ha-Ha.

 

Nick zaś dostaje zaproszenie na herbatę od angielskiego lorda, nie jest zadowolony, lecz ma rozkaz się pojawić na spotkaniu. Okazuje się, że córką lorda Hawley'a jest dziewczyna, której wcześniej pomógł Fury. Jej ojciec chce aby Howling Commandos spełnili na jego prośbę zadanie. Mają oni udać się do Berlina i odbić Lorda Ha-Ha, który jest synem Hawley'a, a jego prawdziwe imię to Percy. Był on korenspondentem angielskim w Niemczech, lecz dostał się do niewoli, gdzie zdecydował się współpracować z nazistami.

 

Pod osłoną nocy Howlersi skaczą na spadochronach i lądują 20 mil od Berlina. W lesie natykają się na policję. Szukają oni kogoś, a wśród nich przebywa kobieta z cyrku – kontakt komandosów. Po chwili z krzaków wyskakuje lew, zanim policjanci mogą go zastrzelić, kobieta przywraca go do stanu grzecznego zwierzaka. Mimo oporu treserki, policjanci decydują się zabić zwierzę, wtedy Howlersi atakują i związują niedoszłych zabójców.

 

Przebrani za cyrkowców, komandosi zmierzają w pociągu do tymczasowej bazy operacyjnej, po drodze niszcząc niemieckie działo. Potem, przebrani za niemieckich oficerów Fury i Dino dowiadują się o miejscu pobytu Lorda Ha-Ha.

 

W nocy komandosi zakradają się do posiadłości swego celu, który w obecności wysokich rangą nazistów przygotowuje się do swego przemówienia, w którym oskarży Howlersów o zabijanie cywili. Fury i jego oddział przypuszcza atak i łapie Lorda. Podczas wielkiej strzelaniny udaje im się zgubić w leśnych bagnach oddziały wroga. Niedługo później jednak, zbrojny patrol przemierza teren obok ich kryjówki. Percy korzystając z sytuacji wybiega do Niemców prosząc o ratunek. Niestety nie zostaje on rozpoznany przez nazistów, którzy natychmiast go zabijają, po czym atakują Howlersów.  Podczas walki Junior zostaje zastrzelony, a gdy wydaje się, że podobny los spotka resztę, amerykańska łódź podwodna ostrzeliwuje nazistów, ratując pozostałej przy życiu szóstce życie.

 

Z powrotem w Anglii, Nick spotyka się z siostrą Lorda Ha-Ha. By nie łamać jej serca, kłamie, że jej brat zginął jako bohater.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Sgt. Fury And His Howling Commandos #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.