Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #252

X-Men: Legacy #252

X-Men: Legacy #252

"Lost Legions" - part 3

Postacie
Zapowiedź

X-Men z pomocą Legiona zamierzają znaleźć i rozprawić się z niebezpiecznymi tworami umysłu Davida, które uciekły ze świata Age of X.

Cytat

Frenzy: "So what, we search the whole damn city?"
Magneto: "Exactly."
Frenzy: "For one man?"
Magneto: "Part of a man."

Streszczenie

Korzystając z mocy złapanego Time-Sinka, David Haller zatrzymał upływ czasu dla mieszkańców Paryża. Swobodę ruchu mają tylko X-Men i cel ich poszukiwań - zbiegłe osobowości Legiona, którymi kieruje Styx. Rogue napotyka Bleeding Image - osobowość, która sprawia, że inni odczuwają jej ból. Bleeding Image wysadza się w powietrze a Rogue wpada w szok. Wybuch ściąga na miejsce pozostałych mutantów. Frenzy pożycza Rogue swoją odporność, nie pozwalając sobie podziękować.

X-Men wycofują się, by w hotelowym apartamencie dać Rogue odpocząć i ułożyć plan. Legion przypomina, jak działa moc Styksa - wchłania dusze osób, które dotknie, i przejmuje kontrolę nad ich ciałami. Magneto zarządza odpoczynek dopóki Rogue nie dojdzie do siebie.

Wieczorem Frenzy rozmawia z Magneto. Erik wspomina, że podczas poprzedniej wizyty w Paryżu był sądzony za zbrodnie przeciw ludzkości. Joanna mówi, że przez to dołączyła do Apocalypse'a i pyta, co stało się z Magneto - przywódcą mutantów. Lehnsherr odpowiada, że wyrósł - już nie chce mieć wyznawców, tak, jak Frenzy nie chce przywódcy. Joanna zmienia temat i pyta, czemu Magneto nie jest przy Rogue. Według Erika byłoby to poniżające dla nich obojga.

Legion odwiedza odpoczywającą Rogue. Mówi, że niepokoi go nadchodzące starcie - Styx zna zespół równie dobrze, co on. Podczas rozmowy osobowość Time-Sinka na moment góruje nad Davidem - im dłużej Haller korzysta z jego mocy, tym trudniej jest mu go kontrolować. Rogue sugeruje, że muszą zaskoczyć Styksa.

X-Men opuszczają hotel. Gambit bierze ze sobą replikę strzelby, z której korzystał w Fortecy X [podczas wydarzeń Age of X]. Na pytanie Frenzy, czy ta broń jest skuteczna, odpowiada, że byłby w stanie zranić nawet Cargill. Joanna traktuje to jak wyzwanie.

Przed hotelem Legion informuje pozostałych, że Rogue nie idzie z nimi. Następnie mówi, że lepiej byłoby, gdyby przywrócił normalny bieg czasu - Styx i tak dąży do konfrontacji z nimi, więc nie ucieknie, a ryzyko wydostania się Time-Sinka na wolność staje się zbyt wielkie. Po krótkiej dyskusji pozostali mutanci zgadzają się. Styx natychmiast nasyła na nich rój much, który prowadzi X-Men do wejścia do paryskich katakumb. W podziemiach natykają się na torturowanych, błagających o pomoc ludzi. Magneto nie daje się zwieść iluzjom. Frenzy sądzi, że Styx sam je tworzy, ale Legion wyprowadza ją z błędu - to dzieło kontrolowanego przez Styksa Xaviera. Najwyraźniej jest już za późno, by go uratować.

Na spotkanie mutantom wychodzi grupa kontrolowanych przez Styksa ludzi. Informują X-Men, że przepuszczą tylko Legiona. Frenzy chce wywalczyć sobie drogę do Styksa, ale przywódca kontrolowanych pokazuje bombę ukrytą pod bluzą. Jeśli ktoś oprócz Legiona zbliży się do Styksa - wysadzą się w powietrze. Legion zgadza się. Magneto oponuje, ale Haller kilkoma superszybkimi ciosami pozbawia go przytomności. Wkrótce zjawia się przed Styksem. U jego boku stoi ciało Xaviera a zbuntowana osobowość podjudza Davida opowiadając o losie, który czeka duszę jego ojca.

W zamian za uwolnienie profesora, Legion poddaje się Styksowi, który zaczyna wchłaniać jego duszę. W tym samym czasie gigantyczny Endgame atakuje Frenzy, Gambita i Magneto.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #252 X-Men: Legacy #252 X-Men: Legacy #252 X-Men: Legacy #252 X-Men: Legacy #252 X-Men: Legacy #252 X-Men: Legacy #252 X-Men: Legacy #252

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.