Avalon » Serie komiksowe » Daken: Dark Wolverine » Daken: Dark Wolverine #11

Daken: Dark Wolverine #11

Daken: Dark Wolverine #11

"Big Break" = part 2

Postacie
  • * Daken
  • Donna Kiel, Marcus Roston
Zapowiedź

Daken organizuje w Los Angeles własną Ocean's 11, aby dokonać skoku stulecia. Tymczasem ktoś w Hollywood morduje młodych aktorów. I też ma pazury...

Streszczenie

Lata temu. Psycholog pyta młodą Donnę Kiel, czemu napisała swoją, pełną "paskudnych rzeczy", powieść. Dziewczynka, po chwili zastanowienia, stwierdza, że diabeł kazał jej to zrobić.

Sześć dni temu. W apartamencie Marcusa Rostona gospodarz i Daken oglądają najnowszy film, w którym aktor grał główną rolę. Po chwili droczenia się z mężczyzną, mutant zaczyna mu grozić swymi pazurami i pyta, kto dostarcza mu Heat. Aktor odpowiada pytaniem: czemu tak bardzo lubi ten narkotyk?

Wkrótce później. Po łyknięciu kilku tabletek Daken wyrusza na łowy, czując ogarniające go ciepło i narastającą euforię. Postrzeliwszy dealera Rostona, wydusza od niego tożsamość jego dostawcy, do którego również się udaje. Od niego dowiaduje się o miejscu pobytu mężczyzny, który zna czas i miejsce spotkania pomiędzy przedstawicielami wszystkich większych syndykatów w Los Angeles. Odnajduje owego mężczyznę i wyciąga od niego tę informację. Nie pamięta niczego, co wydarzyło się później.

Na posterunku agent Donna Kiel przedstawia zebranym sylwetkę Dakena Akihiro - według większości agencji śledczych, obecnego przywódcy madripoorskiego półświatka, który zjawił się w mieście piętnaście dni temu. Następnie przypomina pierwszą ofiarę nowego seryjnego mordercy, zabijającego za pomocą pazurów, którą odnaleziono dwanaście dni temu. Gdy policjanci pytają, jaki jest związek, Donna ujawnia, że, według jej informatorów, Daken jest synem Wolverine'a.

Nocą. Na pokładzie helikoptera Daken zbliża się do wyspy Catalina, gdzie ma się odbyć spotkanie głów gangów. Wyskakuje z lecącego pojazdu i ostatnie pół mili pokonuje wpław, po czym wspina się po klifie i pozbywa się ochrony. Cała ta akcja jest dla niego tak nudna, że zaczyna się zastanawiać nad tym, o co spytał go Roston – czemu tak bardzo lubi Heat? Stwierdza, że może po prostu wziąć wszystko, na co ma ochotę, bez żadnego problemu, podczas gdy narkotyk neguje jego czynnik gojący, tym samym zapewniając mu wyzwanie. Z tą myślą zeskakuje przez świetlik do sali, w której odbywa się spotkanie, strzelając z karabinu nad głowami gangsterów. Podkreśla, że choć mógł ich zabić, nie zrobił tego, po czym zauważa, że przestępcy spotykają się na wyspie, ponieważ boją się zbierać na swoim własnym terenie – a to za sprawą nowego "Kingpina Zachodniego Wybrzeża", który przejmuje kontrolę nad miastem. Stwierdza, że gangsterzy muszą uczynić coś, czym zwrócą na siebie uwagę i wręcza im płytkę z nagraniem.

Chwilę później. Jak się okazuje, nagranie przedstawia jeden z transportów gotówki firmy Durrant. Jak przypomina mutant, udany skok na podobny transport, w roku 1997, zakończył się kradzieżą prawie dwudziestu milionów dolarów i był największym tego typu skokiem w historii. Przestępcy przypominają, że od tamtej pory każdy transport ma wsparcie w postaci małej, prywatnej armii, a wszelkie dane dotyczące samego przewozu są ściśle tajne. Z tym jednak Daken się nie zgadza – ujawnia, że jakiś czas temu odnalazł Terrilla Lee Mitchela, szefa ochrony Durrant, i porwał go. Wiedząc, że klasyczne metody tortur doprowadziłyby jedynie do zmiany daty transportu, postanowił wykorzystać Heat, którego dwie pastylki wmusił w mężczyznę. Godzinę później porwany błagał go o kolejne, trzeciej dawki jednak nie otrzymał, dopóki nie ujawnił wszystkiego, co wie na temat transportów. Wtedy mutant wypuścił go, podkreślając, że w razie jakiegokolwiek przecieku nie przekaże mu kolejnych tabletek. Informuje zebranych, że następny przewóz gotówki – dwudziestu sześciu milionów – odbędzie się za trzy dni i prosi o najlepszego człowieka z każdego gangu. Gdy przestępcy przypominają o prywatnej armii, Daken odpiera, że teraz mają jego.

Następnego dnia. Do Dakena, stojącego przed bramą rezydencji Rostona, podchodzi Donna Kiel. Bez owijania w bawełnę przedstawia się i informuje, że zajmuje się sprawą morderstw dokonanych za pomocą pazurów. Gdy pyta, jaki jest związek między mutantem a aktorem, ten nonszalancko odpiera, że Marcus jest jego kochankiem i dealerem, po czym odjeżdża, zapewniając, że jeśli agentka go znajdzie, odpowie na każde jej pytanie, domyślaja się bowiem, że kobieta lubi podejmować wyzwania równie bardzo, co on.

Teraz. Nadal pod wpływem Heat, Daken wyczuwa, co jest w furgonetce, która przewozi gotówkę firmy Durrant – wyzwanie. Wtedy w drzwiach staje Taskmaster, stwierdzając, że jeśli złodziej myślał, że w erze superherosów i superłotrów spółka nie wynajmie jednego z nich do ochrony, to pewnie jest naćpany.


Korekta: Aruna

Autor: S_O

Galeria numeru

Daken: Dark Wolverine #11 Daken: Dark Wolverine #11 Daken: Dark Wolverine #11 Daken: Dark Wolverine #11 Daken: Dark Wolverine #11 Daken: Dark Wolverine #11 Daken: Dark Wolverine #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.