Avalon » Serie komiksowe » Alpha Flight vol. 4 » Alpha Flight vol. 4 #2

Alpha Flight vol. 4 #2

Alpha Flight vol. 4 #2

"Born on the First of July"

Postacie
Zapowiedź

Po rozprawieniu się z dzierżącym młot Serpenta XXXXX Alpha Flight zostają pojmani przez Unity Party i oskarżeni o zdradę stanu. Grupa podejmie decyzję o ucieczce z ośrodka Departamentu H, odkrywając po drodze innego uwięzionego bohatera. A jeden z członków zespołu zdradzi swych przyjaciół...

Cytat

Guardian: "I never fought for the law. Or the flag. I fought for the people. Now I just want to be treated like one of them."

Streszczenie

Sześć tygodni temu, siedziba Sądu Najwyższego w Ottawie. Trwa rozprawa w sprawie osiemnastomiesięcznej Claire MacNeil Hudson, córki Guardiana i Vindicator, która, po śmierci jej biologicznych rodziców [patrz New Avengers #16 – przyp. S_O] trafiła pod opiekę krewnych swej matki, Davida i Yvette MacNeilów. Mimo, że jej biologiczni rodzice wrócili do żywych, sędzia, biorąc pod uwagę ryzyko związane z ich "zawodem", jak również fakt, że dziecko przywiązało się już do swych rodziców zastępczych, decyduje się nie przywracać Hudsonom prawd do opieki nad nim. Słysząc to, Mac wybucha i stwierdza, że dosłownie dwukrotnie oddał swe życie za swoje państwo, które zmusiło go do noszenia kanadyjskiej flagi i używania swego wynalazku do walki z przestępczością, i teraz chce być traktowany jak jeden z ludzi, których tak długo bronił. Żona próbuje go uspokoić, zauważając, że przestraszył ich córkę, wtedy więc Guardian wylatuje przez okno.

Teraz. Vindicator, wraz z nieprzytomnym mężem, zbliża się do bazy Alpha Flight. Łączy się z agentem Brownem, pytając, jak wygląda sytuacja z resztą zespołu. Pracownik rządowy stwierdza, że zaprojektowane przeciw każdemu z członków Boxy bez trudu sobie z nimi poradziły, gdy jednak stwierdza, że robot wysłany po Northstara nie odnalazł swego celu, Heather wybucha i każe go odszukać. Nikt nie zauważa smugi, która przelatuje za nią przez zamykające się wrota hangaru. Jean-Paul zaczyna przeszukiwać korytarze, serią super-szybkich ciosów powalając jednego ze strażników, gotów znaleźć swą siostrę.

Ta znajduje się w ciemnym pomieszczeniu, żądając zapalenia światła. Głos znikąd sugeruje, by sama to zrobiła, zauważając, że posiada odpowiednie moce. Stwierdza jednak, że kobieta boi się tego zrobić, przypominając, że w sierocińcu, w którym spędziła dzieciństwo, zamykano ją w takim właśnie ciemnym pokoju za każdym razem, gdy korzystała ze swych umiejętności. Głos uspokaja ją jednak, po czym zapala światło w pomieszczeniu obok, oddzielonym od tego, w którym znajduje się Aurora, jedynie szybą. Okazuje się, że znajduje się tam, związany, jej dawny opiekun, pan Laclos, który, według tajemniczego głosu, był przenoszony od sierocińca do sierocińca, by ukryć go przed władzami i pozwolić mu na dalsze torturowanie dzieci. Głos pyta, czy kobieta chciałaby się na nim zemścić, a gdy ta w odpowiedzi zapytuje, czego od niej chce, ten odpiera, że tylko jednego – jedności.

Northstar dociera do aresztu, gdzie Citadel i Purple Woman proszą go, by ich wypuścił. Gdy ten się nie zgadza, Kara przypomina, że ostrzegała ich przed Partą Unity i stwierdziwszy, że nadal jej nie wierzy, obrzuca go błotem i wyciąga na wierzch fakt, że wykorzystywał swe moce, by zdobyć olimpijskie złoto. Jean-Paul nie jest zainteresowany jej wywodami, stwierdza jednak, że mógłby coś dla niej zrobić, jeśli zdołałaby mu wytłumaczyć, czemu, gdy udał się do Nowej Funlandii, by zbesztać Guardiana za to, jak traktuje jego siostrę, był świadkiem ataku Vindicator. Wtedy znajomy głos stwierdza, że mógłby mu to wyjaśnić...

Tymczasem, w swej siedzibie, przywódca opozycji obserwuje relacje ze zniszczeń, jakie nawiedziły ich kraj, gdy nagle do środka wpadają uzbrojone oddziały, bez litości obijając i aresztując zebranych. To samo ma miejsce w Calgary, w siedzibie konglomeratu paliwowego Natural Resources Canada, oraz w obozie Czerwonego Krzyża pod Vancouver, gdzie zostaje zatrzymana między innymi reporterka Alice Hu, ta sama, która próbowała przeprowadzić wywiad z Guardianem podczas ataku Attumy. Taki sam oddział pojawia się w szpitalu w Montrealu, gdzie pacjenci śledzą przemówienie premiera Cody'ego ostrzegającego przed działającą w ich kraju piątą kolumną działającą na rzecz mistycznych najeźdźców, i aresztuje chłopaka Northstara, Kyle'a, w połowie ratującej mu życie operacji.

Guardian budzi się, nadal uwięziony w polu magnetycznym wytwarzanym przez Vindicator. Pyta żonę, co to ma wszystko znaczyć, ta więc stwierdza, że jej mąż miał rację podczas rozprawy – obecny kryzys dał zaś silnym ludziom szansę na odzyskanie państwa z rąk tych, którzy ich represjonowali. Zapewniając, że zaatakowała ukochanego tylko dlatego, że pracował dla "starego reżimu" stwierdza, że razem stworzą kraj, który na nich zasługuje. Gdy Mac protestuje, przypominając, że Alpha Flight ma chronić Kanadę, a nie nią rządzić, kobieta prezentuje mu ich znajdujących się w celach przyjaciół, których marzenia wreszcie się spełniają – Marrina jest kochana przez wszystkich, mimo bycia kosmitą, Shaman w końcu jest razem ze są córką, Talisman... W końcu Heather prowadzi męża do dziecięcego pokoju, zapewniając, że ich córka wkrótce znowu będzie z nimi. Hudson jednak nie daje się nabrać i przypomina, że sam zaprojektował ten areszt – od wirtualnej rzeczywistości po roboty przystosowane do pokonania każdego z członków na wypadek, gdyby ktoś przejął nad nimi kontrolę. Wtedy na miejscu pojawia się... Puck, atakując Vindicator, a gdy ta strzela do niego energią, gotowa go zabić, Guardian celną wiązką pozbawia ją przytomności. Właśnie przybyły Northstar ma mu za złe, że zaalarmował w ten sposób wszystkich w bazie, James odpiera więc, że fakt, że jego żona zmieniła się w super-łotra, wyprowadził go z równowagi. Następnie zwraca się do Eugene'a, stwierdzając, że ten powinien być martwy, ten odpiera więc, że Departament H uwięził go, gdyż zna on prawdę – poznał ją od Baala i Berith w siódmym kręgu piekieł. Wyjaśnia, że zdobył on tnący dusze miecz i za jego pomocą zdobył tron Świata Umarłych, porzucił jednak to wszystko, by im pomóc. Jean-Paul uważa, że ich przyjaciel zwariował [my jednak wiemy lepiej, patrz Wolverine vol. 4 #1-5 – przyp. S_O], wtedy jednak atakuje ich oddział Boxów.

Tymczasem kolejny robot zanosi budzącą się Vinidcator do premiera Cody'ego, który gratuluje jej tego, czego dokonała dla ich państwa. Heather przypomina, że część Alpha Flight nadal jest na wolności, ten uznaje jednak, że wystarczy ich zająć robotami i przypomina, że kolejny ich "pacjent", przypięta do stołu i otoczona najróżniejszymi urządzeniami Aurora, czeka na "Jedność"...

Autor: S_O

Galeria numeru

Alpha Flight vol. 4 #2 Alpha Flight vol. 4 #2 Alpha Flight vol. 4 #2 Alpha Flight vol. 4 #2 Alpha Flight vol. 4 #2 Alpha Flight vol. 4 #2 Alpha Flight vol. 4 #2 Alpha Flight vol. 4 #2 Alpha Flight vol. 4 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.