Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #12

Uncanny X-Force #12

Uncanny X-Force #12

"Dark Angel Saga" Chapter 2: "Interruptions"

Postacie
Zapowiedź

X-Force uwięzieni zostają w Age of Apocalypse. Podczas gdy Fantomex w kosmosie dowodzi grupą mającą wykraść źródło życia od Celestials, reszta zespołu musi uporać się ze złowieszczymi odpowiednikami najpotężniejszych ziemskich bohaterów. X-Force muszą się spieszyć, gdyż Archangel jest coraz bliższy stania się nowym Apocalypse'em.

Streszczenie

Logan stoi na tarasie widokowym z butelką w ręce. Oglądając podwodne królestwo wspomina, co dla niego znaczyła Jean. Tu odnajduje go jej odpowiednik ze świata AoA. Kobieta opowiada o swoim zmarłym mężu. Oboje obiecali pomagać Magneto. Kiedy ten załamał się po stracie dziecka, to ona została liderem X-Men. Dla niej też nie jest łatwo patrzeć na kogoś, kto wygląda jak jej ukochany. Jean widzi w umyśle rozmówcy jego świat, w którym żyje Xavier. Oni jednak bez niego dali radę pokonać Apocalypse'a i Sinistera. Pewnego dnia wylądował w Nowym Jorku ogromny statek. Tutejszy Logan wraz z grupą poszli to sprawdzić. Nikt nie powrócił. Wolverine chciałby jej pomóc, ale musi się martwić o swoją drużynę i swój świat. Nie może tu utknąć. Dla niej nie była by to jednak zła perspektywa. Para całuje się. Nagle kobieta odskakuje. Logan myśli, że to przez niego. Okazuje się, że zobaczyła przed kopułą Atlantydy Sentinela. Jean szybko go niszczy. Oznacza to jednak, że ich wrogowie znają ich położenie. Muszą szybko powiedzieć reszcie.

Zebranie prowadzi Kirika. Wróg zna ich położenie i wkrótce znajdzie ich Black Legion. Mogą tylko zaatakować ich pierwsi. Udało im się dowiedzieć, że przywódca ich przeciwników jest dziedzicem Apocalypsa. Testy nad Life Seed dowodzą, że ma on podobne DNA do ich wroga. Dlatego muszą je zdobyć. Wokół ciała zmarłego Celestiala wykryto jeszcze kilka nasion. Fantomex zbierze oddział, który poleci tam. Reszta musi włamać się do więzienia o nazwie Sky. Przetrzymywany jest tam mutant – Gateway. Tylko on może pomóc ich przyjaciołom powrócić do domu. Po zebraniu Kiriko przedstawia się Loganowi i zdradza mu swoje pochodzenie. Dodatkowo Sabetooth stwierdza, że nie wierzy mu i będzie miał go na oku.

Fantomex dogania na korytarzu Psylocke. Ma on dość, że kobieta go unika, odkąd zabił młodego Apocalypse'a. To było konieczne. Radzi jej, aby dała sobie spokój z Warrenem. Ona nie kocha jego, tylko kocha, jak ten jej potrzebuje. Zdenerwowana kobieta uderza go w twarz. Fantomex podnosi się, stwierdza, że jej ukochany już nie istnieje. Za to on będzie tu dla niej zawsze. Następnie całuje ją. Betsy po chwili odpycha go. Nie ma zamiaru tracić nadziei.

Później Fantomex wraz z Sunfirem, Gambitem i Rogue lecą po Life Seed. Reszta na pokładzie zdobycznego Sentinela udaje się do więzienia. Magneto załatwia, aby czujniki ich nie wykryły. Grupa wchodzi do środka. Podczas wędrówki, Logan proponuje Jean, aby po wszystkim wróciła z nim do jego świata. Rozmowę przerywa pojawienie się Bloba. Jest on przywódcą Black Legion, który w komplecie zjawia się na miejscu. Nightcrowler wie, że nie mają szans i doradza ucieczkę. Prowadzą Kirika i Logan. Nagle kobieta zostaje spalona przez promień. Zrobił to Weapon X z działa przyczepionego do kikuta jego ręki. Za nim wisi uwięziony Gateway.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #12 Uncanny X-Force #12 Uncanny X-Force #12 Uncanny X-Force #12 Uncanny X-Force #12 Uncanny X-Force #12 Uncanny X-Force #12 Uncanny X-Force #12 Uncanny X-Force #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.