Avalon » Serie komiksowe » Fear Itself: Book of the Skull » Fear Itself: Book of the Skull

Fear Itself: Book of the Skull

Postacie
Zapowiedź

Wszystkie straszne plany i sekrety Red Skulla są w rękach jego złej córki, Sin. Dziewczyna chce być bardziej złowieszcza niż ojciec. Poznaj najniebezpieczniejszą misję II WŚ Skulla, dla której ryzykował wszystko. Zobacz, dlaczego jej reperkusje rozerwą na strzępy teraźniejsze uniwersum Marvela. Fear Itself zaczyna się tu… w ciemnościach sekretu przeszłości!

Streszczenie

Baron Zemo i Sin podróżują razem statkiem nad pustynią w Egipcie. Znajduje się tu stara forteca Red Skulla, do której chcą się włamać. Ponieważ pustynia jest zaminowana, przy pomocy teleporterów zainstalowanych w ich strojach przenoszą się wprost pod drzwi celu. Odnajdują kamień, w który Sin wkłada klucz. Po chwili schodzą w dół po krętych schodach. Sin była tu kiedyś jako mała dziewczynka i nie pamięta wszystkich szczegółów, m.in. robotów, które spotykają na dole. Te od razu się aktywują i przystępują do zamiaru zabicia intruzów. Dwójka złoczyńców wyjmuje broń i rozpoczyna się walka. Wiele uników i wystrzelonych kul później jest już po wszystkim. Zadowolona z działań Zemo, Sin proponuje mu trwalszą współpracę. Baron odrzuca ofertę. Spłaca teraz dług i ma na dzieję więcej nie widzieć kobiety. W końcu docierają do pomieszczenia, gdzie znajdują księgę oprawioną w niebieską skórę Atlantydów. Według Sin w środku znajduje się opis największej porażki jej ojca.

W lutym 1942 roku Red Skull ściągnął do pewnego niemieckiego zamku kapłanów. Mieli oni za zadanie uzyskać wsparcie od pradawnych bogów. W celu wzmocnienia zaklęć porwał kilku Atlantydów, aby złożyć ich w ofierze. Teraz zniecierpliwiony żąda efektów. Według kapłana bogowie ich wysłuchali i wyślą im swoją broń. Po chwili niebo zostaje przecięte przez wielką błyskawicę. Tam, gdzie ona uderzyła, znajdą broń. Skull jest wściekły - chciał ją dostać tu i teraz, tymczasem nie mają pojęcia, gdzie jej teraz szukać. Kapłan, aby ratować własne życie, obiecuje, że będzie w stanie wyśledzić jej energię.

Następnego dnia zamek jest badany przez Invaders. Kiedy znajdują komnatę z trupami Atlantydów, Namor wpada we wściekłość. Zabierają ciała na dół i palą je na stosie. Później udaje im się złapać jednego z kapłanów. Sub-Mariner chce wiedzieć, dlaczego poświęcono jego rodaków. Przesłuchiwany odpiera, że krew niebieskoskórych jest dla nich lepsza. Namor chce go zabić, ale powstrzymuje go Cap. Więzień jest im potrzebny - muszą się dowiedzieć, kim są „oni” i co Skull chciał kupić tą ofiarą.

Red Skull i jego naziści lądują na Antarktydzie. Złoczyńca przez radio otrzymuje meldunek, że udało im się znaleźć cel. W ich kierunku Namor leci swoim samolotem. Bucky prosi go, aby zwolnił - maszyna może nie wytrzymać takiego przeciążenia. Król podwodnego królestwa spławia go. To jego samolot i robi, co chce. Skull dociera do wielkiego krateru. Nie tego oczekiwał. Chciał posiąść armię albo kontrolować boga. Oskarża kapłanów o zdradę. Ich przywódca odpiera, że mają w posiadaniu potężny artefakt. Potrzebują tylko czasu, aby go zbadać. Schmidt odpiera, że będą mieli tyle czasu, ile trzeba. Wybuduje tu bazę i nikt stąd nie odejdzie póki tajemnica nie zostanie odkryta. Wraca do swoich transporterów i otrzymuje wiadomość o zbliżających się intruzach. Strucker już planuje atak. Kapłan prosi Skulla o ostrożność. Nie wiedzą, czy podczas lądowania nie obudzili czegoś jeszcze.

Namor przymierza się do lądowania, kiedy nagle spod lodu wynurza się lodowy olbrzym i łapie jego samolot. Zdarzenie obserwują z daleka Strucker i jego żołnierze. Invaders wydostają się z wraku i przygotowują do walki. Namor jest wściekły; rzuca się na potwora, niestety zostaje powalony. Bucky dostrzega nazistów i otwiera do nich ogień. Podczas gdy on ściągnie na siebie ich uwagę, Cap i Sub-Mariner mają zająć się olbrzymem. Bohaterom nie idzie za dobrze, ponieważ monstrum jest zbyt silne. Po kilku próbach przewracają go na transportery nazistów, co powoduje, że olbrzym atakuje teraz także Niemców. Nad teren walki nadlatuje samolot. To Skull, który otwiera ogień, przez co pod walczącymi załaduje się lód. W wodzie ląduje między innymi Bucky i olbrzym. James rzuca mu do pyska granat i ucieka. To załatwia potwora. Cap wyławia partnera i wyciąga go na ląd. Namor chce ścigać Skulla, ale Steve go powstrzymuje. Bucky zamarza i muszą się nim zająć. Red Skull jeszcze zapłaci za swoje zbrodnie. W powietrzu Schmidt stwierdza, że muszą na razie zawiesić ten projekt. Na ziemi kapłani rozpoczynają budowę bazy. Zaczynają od zaklęć ochronnych i maskujących. Ponieważ nie dadzą rady przenieść młota, który tu wylądował, muszą wybudować kompleks wokół niego.

Sin opowiedziała całą tą historię Zemo. Nagle świątynia zaczyna się trząść. To prawdopodobnie kolejna pułapka Skulla. Oboje szybko uciekają. Na górze Synthia strzela do swojego sprzymierzeńca. Nie chciała go zabić, ale uszkodzić jego teleporter. Sama znika, po czym odlatuje statkiem. Stojący na wydmie Zemo poprzysięga zemstę.

Autor: Spell

Galeria numeru

Fear Itself: Book of the Skull Fear Itself: Book of the Skull Fear Itself: Book of the Skull Fear Itself: Book of the Skull Fear Itself: Book of the Skull Fear Itself: Book of the Skull

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.