Avalon » Serie komiksowe » Formic Wars: Burning Earth » Formic Wars: Burning Earth #7

Formic Wars: Burning Earth #7

Postacie
Zapowiedź

Losy wojny w końcu się odwróciły. Wit O'Toole i Mazer Rackham odnieśli znaczące zwycięstwo. Ale za wcześnie na otwieranie szampana. Formidzi jeszcze nie wykorzystali swego całego arsenału.

Cytat

Victor: "I don't know which is harder, going off to kill aliens or thanking you."
Lem: "I'll spare you half the pain. No thanks needed."

Streszczenie

Na orbicie Victor zbiera kosmiczny złom. Imala nie rozumie, po co to robi, a wtedy chłopak wyjawia jej swój plan. Zakamufluje swój statek złomem i puści się dryfem w kierunku statku obcych, którego systemy zbliżeniowe wydają się eliminować tylko większe i szybciej poruszające się obiekty.

Tymczasem w Chinach generał Sima rozmawia z O'Toolem i Rackhamem. Ponieważ zdetonowali głowicę nuklearną na ich ziemi, czeka ich sąd wojskowy. Sąd, którego jedynym członkiem jest Sam generał Sima. Oficer z miejsca uznaje ich za winnych i skazuje na deportację. Niestety, z powodu prowadzonych działań wojennych ekstradycja jest niemożliwa. Dlatego innym sposobem będzie musiał pozbyć się Amerykanina i Nowozelandczyka z chińskiej ziemi. Proponuje im przejażdżkę wojskowym promem kosmicznym, który ma wyruszyć na spotkanie statkowi-matce obcych. Czekają już na nich ludzie O'Toole'a, którzy też wygrali bilet na lot.

Na Księżycu Imala przerywa Victorowi pracę. Lem Jukes ma do niego sprawę. Chce pomóc mu ocalić ludzkość.

Plan Victora nie zaimponował ojcu Lema. Syn próbuje go przekonać, ale starzec jest głuchy na argumenty. Zaciekłą dyskusję przerywa im działanie obcych. Ze statku-matki wylatują posiłki dla obcych na powierzchni Ziemi. Tysiące ludzi straci życie.

Victor jest gotowy do akcji, czeka tylko na Lema. Imala chce mu towarzyszyć i w końcu niechętnie chłopak się zgadza. Tymczasem Lem przynosi wszystko, o co Victor prosił. Zdobył to bez pomocy ojca, nielegalnymi środkami. Na pożegnanie mówi, że za 5 dni jego ojciec ma zamiar wysłać swoją flotę i lepiej, by do tego czasu uciekli jak najdalej od statku obcych.

Chińską bazę, w której na start czekają Rackham, O'Toole i jego ludzie, atakują obcy. Żołnierze rozpoczynają walkę, by dotrzeć do promu i wystartować.

Victor miał rację. Dostają się w pobliże statku-matki i chłopak dostaje się na poszycie.

Na Księżycu ojciec Lema z powodu masakry na powierzchni planety zmienia plany i wydaje rozkaz ataku. Dwójka ludzi, jaka może zginąć, to mała cena za życie setek tysięcy.

Flota Jukesa aktywuje systemy obronne obcych. Z kadłuba wysuwają się działka. Victor karze odlecieć Imali na bezpieczną odległość, a sam blokuje jedno z działek i przez luk dostaje się do środka.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Formic Wars: Burning Earth #7 Formic Wars: Burning Earth #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.